Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R\G] Japanese Medium Tank Chi-he
#1
Witam. Rozpocząłem pracę nad czołgiem japońskim Chi-he. Kadłub podkleiłem tekturą[ grubości 1 milimetra, do retuszu używałem farbek plakatowych astra, aby otrzymać kolor dobrałem kolor ciemno brązowy, potem wymieszałem odrobinę koloru czarnego z ciemno-zielonym oraz odrobinę brązowego z czarnym.

Kadłub czołgu:
[Obrazek: th_1.jpg][Obrazek: th_2.jpg][Obrazek: th_3.jpg][Obrazek: th_4.jpg][Obrazek: th_5.jpg][Obrazek: th_6.jpg][Obrazek: th_7.jpg]

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#2
Nie wiem czy u wszystkich :-D ale u mnie komputer sam przy pisaniu posta w wyraźny sposób podkreśla wyrazy napisane "mało po polsku"...
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#3
Powodzenia w budowie  Smile
Ty retusz dobierałeś ???
Na macie : P-39 Airacobra
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym  niebem ,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach ,
Dziewięć dla śmiertelników , ludzi podległych ...
Odpowiedz
#4
Jeśli jeszcze nie podkleiłeś szkieletu wieży to radzę użyć tektury cieńszej niż 1mm, ja użyłem 0,75mm i była ok. 

Odpowiedz
#5
Roland, jeszcze nie podklejałem szkieletu wieży ale później to zrobię i skorzystam z twojej rady odnośnie tektury.Dziękuję za podpowiedź.

[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#6
(19-02-2011, 04:42)Bartko28 link napisał(a):Nie wiem czy u wszystkich :-D ale u mnie komputer sam przy pisaniu posta w wyraźny sposób podkreśla wyrazy napisane "mało po polsku"...
Podkreśla jak używasz Firefoxa jako przeglądarki.
Master Blaster czym kleiłeś do szkieletu nazwijmy to podłogę (nie wyznaję się na pancerce, wybaczcie), chodzi mi o klej, bo wygląda jakby się pofałdowała, co by wskazywało na jakiś klej na bazie wody.
Odpowiedz
#7
Mazielony podłogę kleiłem klejem Butaprem.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#8
Niedawno sklejałem ten model i jest on bardzo fajny PDT_Armataz_01_34 Ale zauważyłem na przedostatnim foto mały błąd w retuszu (ta lewa ścianka chyba powinna być zielona a nie żółta?)

Napewno będę tu często zaglądał, powodzenia w budowie Smile
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#9
[mod]Uuuuu, nieładnie, nieładnie...kolega widzę koniecznie chce zwrócić uwagę Greenskinsów... Powiem krótko, wyedytowanie wpisu moderatora jest czynem z letka karygodnym rzekłbym, jednak decyzję co do dalszego postępowania pozostawiam reszcie chłopaków. Swoją drogą...wyedytować wpis moderatora...? No cóż, teraz dopiero jesteś na celowniku....[/mod]
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#10
Sprudin ja chciałem tylko poprawić twój wpis, czy to coś złego bo ja nie wiem.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#11
(19-02-2011, 11:05)Master Blaster link napisał(a):chciałem tylko poprawić twój wpis

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#12
Powodzenia w budowie.
Popatrzę sobie jak Ci to wychodzi, bo mam w planach kiedyś tam sobie zrobić ten modelSmile
W budowie: Nakajima B5N2 Kate
Kitsune-Zawieszona

Ukończone: Yokosuka D4Y4 '彗星'
暖かくて、刀がなくて、肩が痛かったから戦たくなかた。
Odpowiedz
#13
Powodzenia w budowie . PDT_Armataz_01_27
Galerie: Tarpan
Odpowiedz
#14
(19-02-2011, 11:05)Master Blaster link napisał(a):Sprudin ja chciałem tylko poprawić twój wpis, czy to coś złego bo ja nie wiem.

Łukaszu pewnie chciałeś przykuć naszą (moderatorów) uwagę, co Ci się udało. :mrgreen:
Zapewne tylko w celu zwiększenia oglądalności ale są na to inne mniej ryzykowne metody. :wink:
Odpowiedz
#15
Piterski na przykład jakie są mniej ryzykowne metody na pewno się do nich ustosunkuję.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#16
Wystarczy prowadzić ciekawą relacje. Czyli dobre zdjęcia rzeczowy opis i to wystarczy.

Niestety ale samowolna ingerencja w wpis moderatora to krótka droga do kłopotów.
Skoro Sprudin, jako moderator, zwrócił Ci uwagę to należało się do niej ustosunkować.
Jeśli przykładowo dotyczyło to np. pisowni to poprawiasz byki piszesz do moderatora a ten sam usunie swój komentarz.
To tak ogólnie działa, z policją też się nie dyskutuje ;D
My tu za policje nie robimy, raczej za dozorców :wink:, ale poświęcamy swój prywatny czas dbając o jakość i formę Naszego wspólnego forum i to należy uszanować.
Każdy autor jest gospodarzem swojej relacji i współtworzy to forum ale jednocześnie zobowiązany jest do przestrzegania pewnych ustalonych reguł.
Odpowiedz
#17
Czyli jak na przykład nie będę się stosował do reguł na forum to mogę z niego wylecieć.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#18
(23-02-2011, 12:53)Master Blaster link napisał(a):Czyli jak na przykład nie będę się stosował do reguł na forum to mogę z niego wylecieć.
W ostateczności  :mrgreen:
W domu też działasz wg pewnych zasad, prawda? W społeczeństwie również. Anarchii tu nie chcemy.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#19
Sprudin będę się starał stosować do panujących regił na forum i robić lepsze zdjęcia niż do tej pory mam nadzieję, że poprawi to atomsfere na forum.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#20
(23-02-2011, 01:22)Master Blaster link napisał(a):Sprudin będę się starał stosować do panujących regił na forum i robić lepsze zdjęcia niż do tej pory mam nadzieję, że poprawi to atomsfere na forum.
To może zamiast gadania bez sensu skupisz sie na tym co robisz, hm? Na przykład na treści powyższej wiadomości....
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#21
Stosuj się do reguł i klej dalej, dziękuje za zdjęcia w galerii MM Smile, a jak masz problemy z ortografia to polecam instalacje przeglądarki Mozilla Firefox bo ma moduł sprawdzania pisowni. Ja tez sadzę byki i to mi ułatwia ich eliminowanie, a samą formę też nierzadko ze trzy razy zmieniam przed wysłaniem.
Odpowiedz
#22
[mod]Po raz kolejny wyedytowałeś moje wpisy. Więcej, nie raczyłeś nawet poprawić błędów jakie Ci wskazałem a bezczelnie skopiowałeś te same wpisy z konradusa...ojjjjjj przebrała się miareczka. Recydywa? Więc posprzątałem. Albo kolejna aktualizacja będzie z sensem, albo inaczej porozmawiamy. [/mod]
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#23
Bądźmy dla siebie milsi :-) Niech zapanuje pokojowa atmosfera Big Grin  PDT_Armataz_01_35

Odpowiedz
#24
Witam, dziś kolejne fotki
[Obrazek: th_11.jpg][Obrazek: th_12.jpg][Obrazek: th_13.jpg][Obrazek: th_14.jpg][Obrazek: th_15.jpg]

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#25
Witam. O to kolejny etap prac przy kadłubie Chi-he:
[Obrazek: th_16.jpg][Obrazek: th_17.jpg][Obrazek: th_18.jpg]

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R][G] Infantry Tank Mk II Matilda A12, 1:50, World of Papertanks messer 12 5,461 04-08-2018, 07:49
Ostatni post: MeFisto
  E-100 Super Heavy Tank / projekt własny Tommy T.B. 9 5,122 15-06-2017, 03:16
Ostatni post: Tommy T.B.
  Konwersja-Scammell Tank Transporter 30t oldboy 13 9,201 18-06-2015, 12:05
Ostatni post: oldboy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości