Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lamborghini Reventon 1:16
#1
Witam wszystkich Smile

Z racji tego że jestem tu nowy chciałbym się przede wszystkim przywitać i zaprezentować Wam mój model.
Jest to Lamborghini Reventon, którego model wykonałem od podstaw w 3D a następnie posklejałem.

Oto kilka zdjęć:

[Obrazek: 090408155345.jpg]

[Obrazek: 090308173344.jpg]

[Obrazek: 090408155008.jpg]

[Obrazek: 090408155241.jpg]

Posiadam wszystkie szablony w plikach PDF i instrukcje do budowy tego modelu - jeśli byłby ktoś chętny do samodzielnego sklejenia takiego modelu proszę pisać na maila lub priva. (Za niewielką opłatą w celach dalszego rozwoju  Wink)

Zapraszam oczywiście do komentowania - wszelka krytyka jak najbardziej wskazana Smile
Jest to mój drugi samodzielnie wykonany model od podstaw biorąc pod uwagę projektowanie w 3D.
Pierwszym modelem był Fiat 500 , którego zaprezentuję w nowym wątku Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Skomentuję wykonanie, bo od strony projektowania się nie znam.
Model dosyć wymęczony, karton się pozapadał i powgniatał w wielu miejscach. Musisz popracować nad łączeniami. Retusz zbyt ciemny i podkreśla wszystkie łączenia. Kierownica krzywa. Zdjęcia proponuję na jednolitym tle następnym razem.

Teraz konstruktywna krytyka z mojej strony. Wiem, że to "cool" zabrać się za Projektowanie modeli, ale z tego co piszesz i z tego co widać na zdjęciach wybrałeś nieodpowiednią drogę. Proponuję najpierw nauczyć się przyzwoicie sklejać modele, czyli opanować warsztat modelarski a potem dopiero zacząć projektować. Ten warsztat modelarski pomoże Ci projektować lepsze modele, z większym zrozumieniem konstruowanej materii, nie mówiąc już o fakcie, że będziesz w stanie sam sklejać surówki, na których będziesz mógł wyłapywać własne błędy. Nie mówię tego z własnego doświadcznia, bo nigdy niczego nie projektowałem. Widzę natomiast, że projektanci którzy opanowali warsztat modelarski projektują lepsze modele. Przykładów na forum nie trudno znaleźć.

Powodzenia!
Odpowiedz
#3
Ok, Dzięki za wskazówki - na pewno się przydadzą.

Obecnie pracuję nad modelem Abarth 500C - tam będę chciał znacząco poprawić wszystkie niedociągnięcia, które są widoczne w tym modelu. Na swoją obronę dodam tylko, że to był początek mojej przygody z modelami i projektowaniem 3D, używałem też zwykłego papieru i bardzo mocnego kleju, który nie dawał zbyt dużej możliwości kształtowania papieru po wyschnięciu. W nowym projekcie zamierzam znacząco popracować nad szczegółami i mam nadzieję, że postęp będzie znaczny Smile

Pozdro
Odpowiedz
#4
Witamy na forum Kolegę
jak na pierwszy model całkiem nie najgożej masz nauczke na przyszłość,
Jak wspominał Tomek brak doświadczenia modelarskiego jest główną przyczyną wyglądu modelu
A więc klej , klej ,kle,j klej aż nabierzesz na tyle wprawy by i modele i nowe projekty były juz tylko lepsze, z mojego doswiadczenia mogę jeszcze Cię pocieszyć ,że masz szczęście bo istnieje to forum i kilka innych to kopalnia wiedzy. W młodości mych początków modelarskich internet dopiero w Polsce zaczął się rozwijać i nie było takich mozliwości jakie mamy dziś ,
Człowiek spędzał dziesiątki godzin z czasem marnym skutkiem i nie było komu poprowadzić w dobrym kierunku tymbardziej jak jest się samotnym kartoniarzem w swojej okolicy. Nie wiedząc o istnieniu innych.

Witamy Kolegę na forum.
Jak na Pierwszy model - całkiem nienajgorzej; masz nauczkę na przyszłość.
Jak wspominał Tomek: brak doświadczenia modelarskiego jest główną przyczyną wyglądu modelu. Z mojego doświadczenia mogę Cię jeszcze pocieszyć, że masz szczęście, gdyż istnieje to forum oraz kilka innych, a to kopalnie wiedzy.
W mej młodości i początkach modelarstwa internet w Polsce dopiero się rozwijał, nie było więc takich możliwości, jakie mamy dziś. Człowiek spędzał dziesiątki godzin, niekiedy z marnym skutkiem, nie było komu poprowadzić w dobrym kierunku. Zwłaszcza, gdy się jest jedynym kartoniarzem w okolicy, bądź nie wie, o takowych istnieniu.


Dopisek:
Poświęciłem chwilę, by zapisać Twoją wiadomość po polsku. Możesz przeanalizować, w których miejscach zapisy się różnią.
Weź się w garść chłopie! Ile masz lat? Tak możesz rozmawiać z kolesiami pod blokiem. Niech ludzie uwierzą, że języka polskiego nie ograniczasz do 50 słów, albo do wrażania czynności innych niż: jeść, ruchać, spać.

Będę miał na Ciebie oko.
Arovist

W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Lamborghini Murcielago 1:18 Juro 9 6,677 28-03-2012, 02:13
Ostatni post: seb545

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości