Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] GreMir Models Curtiss P-40 Tomahawk Mk IIb w skali 1/33
#1
Opracowanie modelu: Lukasz Fuczek
Zmiana kamuflazu (za zgoda Lukasza): Ron Spencer (OldTroll)
Jest to to samo opracowanie oferowane przez WAK z tym ze malowanie zostalo zmienione na samolot ktorym latal Neville Duke - on mial paszcze rekina na chlodnicy  ;D

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg]

Na pierwszy ogien oczywiscie poszedl szkielet centralnej czesci kadluba podklejony na tekture 1mm i wycinany recznie.

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg]

Nastepnym krokiem bylo wyposazenie kabiny. Tu ze wzgledu na male czesci i niewielka ilosc miejsca musialem poprosic o wsparcie ze strony kilku mechanikow. Co prawda naleza oni do roznych sil zbrojnych i rodzajow wojsk ale teraz sluza u mnie  ;D (figurki pochodzenia nieznanego, zdobyte za grosze na Ebay w takim stanie w jakim je widac).

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg]

No i stan koncowy na piatek wieczor (u mnie). Wkleilem kawalek tektury pomiedzy wregi 1f i 1s zeby wzmocnic konstrukcje i uchronic wrege 1f przed moja niezdarnoscia w trakcie dalszej budowy  :oops:

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg]
Michael Krol
Odpowiedz
#2
No! Fajnie że wstawiłeś relację z P-40!

PS: paszcza dodaje uroku :-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
W "paszczatym" P-40 jestem zakochany od momentu jak kupilem w 1977 roku model MM. Moja ambicja zawsze bylo sklejenie P-40 z Pearl Harbor, brytyjskiego Tomahawka z paszcza rekina, oryginalnego P-40 z Latajacych Tygrysow i P-40E uzywanego przez Japonczykow do obrony Rangoon. Co prawda dwa z czterech nie jest zle, ale chce miec wszystkie na polce.
Michael Krol
Odpowiedz
#4
Mój temat, więc się melduje ;D

Początki się nieźle zapowiadają. Czy planujesz wsadzić do kokpitu pilota zgodnie ze swoim zwyczajem? No i pogoń mechaników, bo chciałbym zobaczyć więcej zdjęć :mrgreen:

W ramach angegdoty, kiedy dostarczono pierwsze P-40 do 112 dywizjonu, Duke, który do tej pory latał na Spicie rozbił się i skasował swojego pierwszego Tomahawka podczas lotu zapoznawczego ... Najwyraźniej przesiadka na amerykański sprzęt nie była taka prosta :Smile
Odpowiedz
#5
A ja zapytam z innej beczki: jakiej firmy są te fajne figurki na zdjęciach.

Z tematem niestety się spóźniłem, choć jednego P-40 zaprezentowałem - tego, o którym wspomniałeś z MM-a ale w małej skali 1:50 .
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#6
(12-06-2011, 09:51)Paolo vanKossi link napisał(a):A ja zapytam z innej beczki: jakiej firmy są te fajne figurki na zdjęciach...

Paolo - nie wiem. Kiedys zupelnie przypadkiem znalazlem aukcje na Ebay gdzie jakas kobieta sprzedawala modele po zmarlym mezu. Miala sporo pomalowanych figurek w tym dwa rozne zestawy mechanikow ktore udalo mi sie kupic bez kokurencji w licytacji. Wydaje mi sie ze tych na zielono widzialem kiedys na stronie Verlinden ale nie jestem pewien.

Wewnetrzne poszycie kabiny jest rozrysowane w jednym kawalku ale ja dla ulatwienia sobie zycia rozcialem je na dwie polowy.
Lewa burta jest gotowa:

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg]

(12-06-2011, 04:55)cotlet link napisał(a):...Czy planujesz wsadzić do kokpitu pilota zgodnie ze swoim zwyczajem? No i pogoń mechaników, bo chciałbym zobaczyć więcej zdjęć :mrgreen: ...

Pewnie ze tak  ;D
Figurka pilota pochodzi z Master Details ale wyglada na to ze albo znikneli z rynku albo im strona siadla  :'(
Jak widac na zdjeciu pilot powinien pasowac do kabiny choc moze bede musial troche siedzenie nizej zamontowac zeby za bardzo nie wystawal...
[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib0.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg]

Prawa burta jest gotowa. Jak widac mechanicy robia co moga zeby praca posuwala sie do przodu  Big Grin

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg]  [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg]

Wszystkie dzwigienki i pokretla juz zamontowane. Nastepnym krokiem bedzie zrobienie fotela i wpasowanie pilota.

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg]
Michael Krol
Odpowiedz
#7
  ... -  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 -...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
(12-06-2011, 09:51)Paolo vanKossi link napisał(a):A ja zapytam z innej beczki: jakiej firmy są te fajne figurki na zdjęciach...

Znalazlem. Pilot pochodzi z tej strony http://masterdetails.com/index.php?optio...6&Itemid=6
Mechanicy: http://www.verlindenonline.com/store/pro...cts_id=787 i http://www.verlindenonline.com/store/pro...ts_id=1191
Michael Krol
Odpowiedz
#9
(12-06-2011, 09:51)Paolo vanKossi link napisał(a):Z tematem niestety się spóźniłem [...]
Eee tam. Teraz tylko musisz skleić go lepiej niż Mike (co nie powinno być aż tak trudne Tongue), albo jakoś inaczej urozmaicić model. Nawet przy sklejaniu tego samego modelu możliwości jest wiele :Smile

Od dłuższego czasu chodzą mi po głowie figurki i powoli się przekonuję, że nawet przy skali 1/32 po odpowiednich modyfikacjach pilota lub kokpitu da się to zrobić. Hmmm ... pomyślimy  ;D
Odpowiedz
#10
Witam fajny modelik powstaje jeśli moę dopcham się do pierwszego rzędu    :milgroup:
Lubię ten samolot mam P-40 E w mej kolekcji. Pozdrawiam  Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#11
(13-06-2011, 09:30)cotlet link napisał(a):Eee tam. Teraz tylko musisz skleić go lepiej niż Mike (co nie powinno być aż tak trudne Tongue) ...

Ouch. Znaczy sie ze az tak kiepsko to moje sklejanie wychodzi?  :'(
Nie martw sie, nie biore sobie tego do serca  :mrgreen:

Paolo - nie lam sie tylko sklejaj bo we dwoch zawsze razniej  Big Grin
Michael Krol
Odpowiedz
#12
Trochę spóźniony jestem ale Powodzenia! Fajny model się szykuję a do tego malowanie unikatowe Smile i kabina bardzie szczegółowa

-Łukasz
Odpowiedz
#13
Dzieki.
Troche sie rozpedzilem i zapomnialem zrobic zdjecie fotela zanim go wkleilem. Niewielka chyba strata bo wyglada na to ze bede musial go wyrzucic bo mi sie pilot nie miesci  Sad
Jedyna czesc ktora zostanie to chyba bedzie oparcie ale bede sie z tym borykal jak juz zrobie poszycie na tej czesci kadluba.
Czas na zdjecia

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg]
Michael Krol
Odpowiedz
#14
Widzę, że kreatywnie wykorzystujesz mechaników - zasłaniają skopane łączenia segmentów PDT_Armataz_01_28

Czy już coś podklejałeś poszycie (segment za kadłubem?) w związku z cieńszym karonem Canona, na którym wycinanka byla wydrukowana)? Podklejasz całość kadłuba i skrzydła, czy tylko wybrane miejsca? Krótko mówiąc, jaki masz plan ? ;D

Szkoda trochę fotela, ale najwyraźniej nie masz wielkiego wyboru - chyba marne szanse, żeby w krótkim czasie pilot stracił tyle kilogramów na wadze, poza tym najwyraźniej to ten z typu grubo kościstych :Smile

Dawaj dalej!
Odpowiedz
#15
(17-06-2011, 03:32)cotlet link napisał(a):Widzę, że kreatywnie wykorzystujesz mechaników - zasłaniają skopane łączenia segmentów PDT_Armataz_01_28

No musza dranie zarobic na zycie  :mil11:

(17-06-2011, 03:32)cotlet link napisał(a):Czy już coś podklejałeś poszycie (segment za kadłubem?) w związku z cieńszym karonem Canona, na którym wycinanka byla wydrukowana)? Podklejasz całość kadłuba i skrzydła, czy tylko wybrane miejsca? Krótko mówiąc, jaki masz plan ? ;D

Pierwszy segment za kabina jest podklejony druga warstwa kartonu dokladnie pod literami kodowymi. Bede w ten sposob traktowal wszystkie wieksze powierzchnie zeby uniknac brzydkich niespodzianek w trakcie obracania modelem przy dalszej pracy. Dotyczyc to bedzie zarowno kadluba jak i skrzydel i statecznikow - doskonale sie to sprawdzilo przy modelach Zarkova.

(17-06-2011, 03:32)cotlet link napisał(a):Szkoda trochę fotela, ale najwyraźniej nie masz wielkiego wyboru - chyba marne szanse, żeby w krótkim czasie pilot stracił tyle kilogramów na wadze, poza tym najwyraźniej to ten z typu grubo kościstych :Smile

Pilot bez problemu miesci sie na "dlugosc i szerokosc" ale glowe ma o wiele za wysoko. Jak pozbede sie fotela to bede mogl go pochylic do tylu tak by mogl sie zmiescic pod owiewka choc i tak pewnie bede musial zrobic otwarta kabine, zobaczymy jak to wyjdzie.
Michael Krol
Odpowiedz
#16
Shoki, gdzie można obejrzeć fotki ?
Odpowiedz
#17
(17-06-2011, 09:11)Marek S. link napisał(a):Shoki, gdzie można obejrzeć fotki ?

Jezeli chodzi o modele Zarkova o ktorych wspomnialem to sa tutaj:
Bf 109G-6 http://www.papermodelers.com/forum/aviat...g-6-a.html
Bf 109F-2 http://www.papermodelers.com/forum/galle...scale.html
P-51D Mustang http://www.papermodelers.com/forum/aviat...color.html
Michael Krol
Odpowiedz
#18
nie...chodziło mi o zdjęcia w Twojej relacji....do dzisiaj nic mi się nie wyświetlało...był sam tekst
Odpowiedz
#19
Aaaaa...
Nie wiem co sie stalo, ale to chyba cos z przegladarka jest bo nikt inny nic nie pisal ze cos jest nie tak.
Michael Krol
Odpowiedz
#20
Czy P-40 dostępna u Ciebie jest w 100% tym samym modelem co był wydany przez WAK ?  Nie pytam o "skórkę" kamuflażu oczywiście.
A fotek może mało ale widoczne od początku.
Odpowiedz
#21
Raduss,
To jest ten sam projekt, choc chyba jakies drobne poprawki byly wprowadzone w trakcie budowy P-40 z Pearl Harbor. Nie pamietam juz niestety zadnych szczegolow.
Michael Krol
Odpowiedz
#22
Powoli bo powoli ale budowa posuwa sie do przodu.
Tu mechanik chwali sie ze zamontowal zawory - dwa krazki podklejonego kartonu przyklejone na tych nadrukowanych.
Zeby zapobiec zapadaniu sie tych paneli wlozylem za nie skrawki chusteczki higienicznej. Jest to na tyle miekkie ze sie ugnie przy zakladaniu poszycia ale na tyle sprezyste ze ladnie docisnie panele od srodka.

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg]

Jak widac pilot siedzi juz w kabinie tak jak powinien. Musialem niestety wyrzucic fotel (zostalo tylko oparcie) ale i tak byl za malo. Odcialem wiec pilotowi spadochron no i musialem wypilowac mu "przedzialek" w siadzce  ;D zeby mogl usiasc na podlodze.
Tym razem mechanicy mieli przykazane zeby nie stanac przed zadnym polaczeniem segmentow  PDT_Armataz_01_29

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib1.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib2.th.jpg]

Tu mi sie trafil maly babol. Nie wiem czym to zostalo spowodowane - cialem po linii i lekko podszlifowalem wrege, wiec moze to?  - ale wylazla mi szpara na gorze. Poradzilem sobie z tym wkladajac pasek kartonu ktory ladnie wypelnil luke.

[Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib2.th.jpg] [Obrazek: gremirp40tomahawkmkiib2.th.jpg]
Michael Krol
Odpowiedz
#23
A nie powinno właśnie tam być paska wypuszczonego pod następny segment?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#24
Chyba nie...
Nic takiego nie jest pokazane na rysunkach a i nie ma zadnego paska laczacego ktory by tam mial pasowac.
Michael Krol
Odpowiedz
#25
Witam

(20-06-2011, 10:58)Kroolo link napisał(a):A nie powinno właśnie tam być paska wypuszczonego pod następny segment?
Do tej wręgi należy przykleić segment silnika metodą wręga do wręgi. Pasek niwelujący powstałą szparę pokazaną przez ciebie raczej umieściłbym od spodu niż ad góry, ponieważ teraz będzie ci trudno spasować oba segmenty od góry. Na dole segment silnikowy jest dłuższy o tą czarną plamę na wrędze przedziału silnika(w kształcie półksiężyca) i miejsce to zakryte jest ostatecznie przez klapy regulujące wylot powietrza z chłodnicy oleju. :mrgreen: . Niestety wycinanka  WAK- u leży jeszcze gdzieś głęboko w przeprowadzkowym  pudle i nie jestem w stanie podać numeracji wymienionych przeze mnie elementów.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink [R] Legends of WWII: Tomahawk IIB (Haliński - KA 1/2012) Raven 23 12,444 10-07-2020, 01:30
Ostatni post: Logiełka
  [Relacja] WSK M06-B3 GIL z kartonu w skali 1/10 mariusz30003 195 113,899 22-10-2016, 07:22
Ostatni post: DarekWiechu25
  Ferrari 641 1990 roku. 1: 25. W.M.C. Models Prunce 5 4,407 25-09-2016, 09:08
Ostatni post: Prunce
  Pz. Kpfw. KV-2 784(r). 1: 25. W.M.C. Models Prunce 62 26,433 16-05-2016, 07:37
Ostatni post: Lesio73
  PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 - 1:72 - Exclusive Models dziurkacz 5 4,720 29-04-2016, 11:01
Ostatni post: Mr.Tsing
  [R] P-39 KW Models seniorelcid 3 2,948 11-01-2016, 01:07
Ostatni post: Lesio73
  Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19) kubeksus 16 11,574 09-11-2015, 09:52
Ostatni post: Lesio73
  [SzS] TS-11 Iskra- skala 1:50, Models by Marek. zablo1978 2 2,987 24-09-2015, 08:00
Ostatni post: Black_Cat
  [R] Curtiss Tomahawk II B (KA 1/2012) xoxsc 80 30,647 10-09-2015, 03:46
Ostatni post: Kilminster
  Pt47-80, czyli parowóz w skali 1:25+ dwa wagony Jan Grzywacz 5 3,644 11-02-2015, 11:37
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości