Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RELACJA] IŁ-2m3 od GPM
#1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jak widać jestem "tutaj" nowy i co za tym idzie niedoświadczony (jeżeli nie liczyć kilku potyczek z MM w dzieciństwie). Bardzo podobają mi się modele pojazdów wojskowych, chciałbym kiedyś zacząć je kleić, niestety na razie oprócz chęci brak mi doświadczenia i umiejętności. :oops:
Na pierwszy model wybrałem Ił-2m3 od GMP. Wydaje mi się interesujący i nie zbyt skomplikowany.
[Obrazek: sn852263.th.jpg]

Liczę na waszą pomoc i wsparcie przy klejeniu tego modelu, mile widziana konstruktywna krytyka, chciałbym się jak najwięcej nauczyć. Proszę również o wyrozumiałość ponieważ jest to mój pierwszy model.
Na razie nie mam co pokazać, pracę zacząłem od caponowania arkuszy, ale tylko od strony zadrukowanej i wycięcia kilku elementów.
[Obrazek: sn852264.th.jpg]

Od poniedziałku zaczynam urlop, wtedy postaram się zacząć "pracę" i pokazać coś więcej.

"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#2
Witaj na forum. Ił-2 to wdzięczna maszyna, a ja jako miłośnik sowieckich maszyn latających będę często tu zaglądał  Smile
a o doświadczenie i umiejętności się nie martw, przyjdą z czasem  Smile
Powodzenia w budowie  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#3
Prace nad modelem mocno się opóźniaj z powodu małego remontu w domu (budowy wymarzonej garderoby dla żony Big Grin)
Znalazłem jednak chwilkę i na razie "popełniłem" tylko tyle

[Obrazek: sn852267.th.jpg] [Obrazek: sn852268.th.jpg] [Obrazek: sn852269.th.jpg]
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#4
Taka mała uwaga nie od GMP, tylko od GPM
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#5
  ... - no, oczywiście, że GPM.
  Czy autorem jest pan Grzelczak?
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
Tak, oczywiście, że GPM  :oops: czeski błąd przepraszam już zmieniam.
Autorem opracowania modelu jest Pan Łukasz Fuczek
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#7
  ... - gratulacje przesyłam również. Za poczucie dystansu do osób jednokierunkowo zaprogramowanych i umiejętne odcięcie się od dyskusji na poziomie... - powiedzmy, nie najwyższym. Takich nie przekona się. Albowiem.
  No, ale jak tam ze szturmowikiem? Nawiasem mówiąc, niemiaszki "schwartzer todt", czyli: "czarna śmierć" go nazwali...
  Ja pamiętam, jak na lotnisku w Gdańsku - Wrzeszczu (teraz jest tam osiedle Zaspa) stacjonował  pułk samolotów IŁ-10. Strasznie głośno one warczały! Mieszkam na przedłużeniu dawnego pasa startowego, więc do lądowania te piekielnie głośne maszyny podchodziły nad moim domem...
  Ciekawe, czy taki IŁ-10 doczekał się kartonowego wydania?
  Pozdrawiam. Czekam na ciąg dalszy (relacji, nie warczenia!). ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
Cytat:Ciekawe czy taki IŁ-10 doczekał się kartonowego wydania?

Nie przypominam sobie ale moja pamięć zawodną jest.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#9
(25-07-2011, 06:11)uri link napisał(a):[quote author=ZbiG]
Ciekawe czy taki IŁ-10 doczekał się kartonowego wydania?

Nie przypominam sobie ale moja pamięć zawodną jest.
[/quote]

Wydaje mi się że na jakiejś rosyjskiej stronie (mam nadzieję że to w miarę poprawne ideologicznie) spotkałem Iła-10 do pobrania, ale jego jakość była delikatnie mówiąc okołoaviatorowa. 
Odpowiedz
#10
Wracamy do tematu Wink Znalazłem chwilę czasu i udało mi się sklecić tyle
[Obrazek: sn852273.th.jpg] [Obrazek: sn852283.th.jpg] [Obrazek: sn852282.th.jpg] [Obrazek: sn852281k.th.jpg] [Obrazek: sn852284.th.jpg]

Niezbyt to wygląda, ale ja naprawdę dopiero uczę się klejenia i modelarstwa,  :oops:
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#11
  Nie wygląda to aż tak tragiczne...
  Pytanko: te cyferki w dolnej części zdjęcia, to data jego wykonania?
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#12
Data, tylko źle ustawiona, w kolejnych zdjęciach jej nie będzie, wyłączę tę opcję w aparacie.
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#13
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Niestety cierpię na deficyt wolnego czasu :-) znalazłem chwilę i udało mi się "popełnić wnętrze kabiny mojego Iła
[Obrazek: sn852287.th.jpg] [Obrazek: sn852294.th.jpg] [Obrazek: sn852295.th.jpg] [Obrazek: sn852300.th.jpg] [Obrazek: sn852302.th.jpg] [Obrazek: sn852304.th.jpg] [Obrazek: sn852307.th.jpg] [Obrazek: sn852312.th.jpg] [Obrazek: sn852314.th.jpg]
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#14
Fajnie, fajnie - chciałbym tak :-) umieć. Zdradź z czego robiłeś te czarne manetki na lewej burcie kabiny.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#15
Czarne manetki zostały zrobione z "ozdób do paznokci". Moja żona w wolnych chwilach zajmuję się zdobieniem paznokci. Trochę ogołociłem jej zapasy i teraz mam pojemniczek z "kulkami" różnego koloru i rozmiaru które świetnie nadają się do tego celu.
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#16
Witam całkiem nie źle potrenuj jeszcze formowanie pudełek, oraz popracuj nad retuszem za mocno odznaczają się łączenia poszycia np. na silniku. Plusik za całość  PDT_Armataz_01_34
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#17
Wielkie dzięki za sugestie seb545 postaram się nad tym popracować.
"Na błędach człowiek uczy się rozumu"
Odpowiedz
#18
  Panie niepoprawny... - Pan jesteś niepoprawny!
  Taka długa przerwa!
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,156 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,053 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,611 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,375 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości