Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] JAK 1b AH Kartonowy Arsenał 1/2007 SZKIELET!
#1
[Obrazek: th_IMG_3216.jpg][Obrazek: th_IMG_3219.jpg][Obrazek: th_IMG_3220.jpg][Obrazek: th_IMG_3221.jpg][Obrazek: th_IMG_3225.jpg][Obrazek: th_IMG_3226.jpg][Obrazek: th_IMG_3227.jpg][Obrazek: th_IMG_3228.jpg][Obrazek: th_IMG_3229.jpg][Obrazek: th_IMG_3230.jpg]
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#2
WoooW
No szkielecik GITARRRRRRA  :milbravo:
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#3
Jeszcze nie tak dawno część forumowiczów dostawało prawdziwej schizy , że ośmieliłem się rozpocząć realcję bez pokazania zdjęć i okładki bo takie podejście zaniża POZIOM i REGULAMIN FORUM . W tej chwili mamy sytuację ,  że forum zaczyna się mulić ze względu na ilość wejść i warto może pomyśleć nad JAKOŚCIĄ I CELOWOŚCIĄ  każdego  wpisu na forum .
A tu co mamy ?! Oznakę wyluzowania ,prześmieszny żart ,czy kolejny przykład zaśmiecania forum prze forumowicza ,który sam już nie wie co ma zrobić ,,aby zaistnieć na forum .
Czy mam za chwilę może wstawić GALERIĘ ścinków kartonu ,które mi zostały ze sklejania ostatniego modelu ? A może ktoś ma  jakieś inne ciekawsze propozycje dla urozmaicenia zabawy na forum w dziale GALERIA ?
A jakby ktoś miał wątpliwości , czy mam poczucie humoru to zapraszam do przeczytania tego co dotychczas napisałem na forum .
Odpowiedz
#4
  Na drzewoooo...
  Szkielet jest piękny.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#5
Jako ciekawostka temat może być, jednak na pewno nie kwalifikuje się to do galerii. PDT_Armataz_01_07
Cytat:Czy mam za chwilę może wstawić GALERIĘ ścinków kartonu ,które mi zostały ze sklejania ostatniego modelu ?
Dobre porównanie, do mnie również nie trafił ten pomysł. PDT_Armataz_01_33 W galerii wstawiamy fotki ukończonego modelu, a sam szkielet niestety tego warunku nie spełnia.
Czołgista!
Odpowiedz
#6
  Dla mnie jest to model szkieletu ukończony. Od pewnego etapu nie zamierzałem robić przy nim nic więcej.
  Aliści skoro nie spełnia warunków... - ha! Trudno. Przenieśmy go zatem do kącika humoru! Z mojej indolencji pośmiać się będzie mogło całe forum!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#7
Szkielet jest częścią modelu, nie spotkałem się dotychczas z określeniem model szkieletu. PDT_Armataz_01_09 :mil11:
Czołgista!
Odpowiedz
#8
Modele szkieletu, http://www.jangar.pl/oferta/pomoce-dydak...-czlowieka do wyboru do koloru...

:roll: :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#9
(26-02-2012, 12:09)ceva link napisał(a):Modele szkieletu, http://www.jangar.pl/oferta/pomoce-dydak...-czlowieka do wyboru do koloru...

:roll: :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Z ruchomą żuchwą  PDT_Armataz_01_23 wow  :mrgreen:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#10
Nie ma totamto... :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#11
Widzę,że ,,kolega"PM wziął na celownik następną osobę.Na sąsiednim forum masz sobowtóra,no ale tam nie poszalejesz bo Cię dawno zbanowali.Chyba czas popłynąć i z tego forum.
ZbiGu nie daj się trolowi. Sam pomysł takiej galerii,trochę kontrowersyjny w stosunku do przyjętych kanonów.
Ale szanuję Twoją decyzje i już.Zrobiłes tyle ile mogłeś i tym się chcesz pochwalić.
Jednak na Łosia czekam w całości.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
  To rzeczywiście dział odpowiadający temu precedensowi. I Panom Moderatorom dziękuję za trafną ocenę.
  Również uważam, iż na galerię było to zbyt szokujące dla niektórych osób o konserwatywnych poglądach.
  Panie Prezesie! Dziękuję za ciepłe słowo. Jeżeli zaś chodzi osobę na drzewo odesłaną, to proszę przypomnieć sobie przysłowie o karawanie...
  Pozdrowienia zasyłam - ZbiG -
  PS: - do poczciwego ŁOSIA wracam, aliści czasu przy szkielecie za stracony nie uznawam.
  - Do Panów Moderatorów: - jakkolwiek forma "galimatjas" tak do końca błędną nie jest, to przecie forma ta już nie jest używaną. To forma staropolska, trącąca trochę "myszką" staroświeckości.
   
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#13
Cytat: - Do Panów Moderatorów: - jakkolwiek forma "galimatjas" tak do końca błędną nie jest, to przecie forma ta już nie jest używaną. To forma staropolska, trącąca trochę "myszką" staroświeckości.
Zbyszku, dlatego ze względu na twój styl pisania ten wątek jest przeniesiony właśnie tu, a nie do działu humor. Albowiem. PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#14
Nie gustuję w samolotach ani innych tego typu rzeczach, ale nie powiem, szkielet mnie urzekł.  PDT_Armataz_01_01 Nie można mu odmówić oryginalności, a autorowi pomysłowości wykonania.  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#15
Miałem się nie wypowiadać, ale jednak zdecydowałem, że wesprę Passera.

Niby wiem, "frajdolarstwo", "styl" i tak dalej, ale wypisywanie różnych "niedasiów" tam gdzie inni zbudowali piękny model troszkę mnie irytuje.

Humorystycznie rzecz ładna, ale jak zwykle jednym na forum wolno więcej innym mniej.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz
#16
Ciekawy pomysł, jednak potencjał jaki sobą reprezentuje zupełnie niewykorzystany. Gdybys ZbiGu zrobił model szkieletu faktycznego samolotu, nie projekt zaserwowany przez autora modelu niemający nic wspólnego z prawdziwym szkieletem a mający na celu utrzymanie w kupie papier...to byłoby co innego. Tak, mamy ciekawostkę, ale modelem szkieletu nazwać tego nie można.
Grzesiek (W) Nowak popełnił swego czasu podobnie wybebeszonego Albatrosa DIII z GPM, stoi nadal w modelarni na Kościuszki w Łodzi. Jakoś nie przypominam sobie by ktokolwiek z tego powodu ręce załamywał czy dorabiał ideologię do precedensu...prawda Passer?

(26-02-2012, 02:22)krzy65siek link napisał(a):Humorystycznie rzecz ładna, ale jak zwykle jednym na forum wolno więcej innym mniej.

Poszerz myśl, bom ciekaw kogóż to faworyzujemy...?  :-?
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#17
Sprudin kogo obchodzi co , jak zrobione i przez kogo stoi na modelarni na Kościuszki w Łodzi  i  jaki to ma związek z tym co jest pokazywane na forum ? W wielu modelarniach pewnie leżą rozgrzebane ,niedokończone szkielety pokryte kurzem - co nam do tego i co z tego  ?

Andrzej Px48 - od początku pojawienia się natym forum przyp... się do mnie we  wredny ,złośliwy ,zawzięty sposób właśnie jak taki troll ,nie wiem co tobą człeku kieruje - zawiść ,zazdrość czy po prostu zwykłe chamstwo ?




Odpowiedz
#18
Ciekawy "model"? Nie sądzę.
Jedna rzecz bardzo mnie zastanawia. Po co rozpoczynać budowę modelu, którego z założenia nie skończę?
Odpowiedz
#19
Bosz...Passer, jak ja bym chciał żebyś kiedyś zaczął teksty traktować jako CAŁOŚĆ a nie wyciągać z niego to co Tobie akurat w danym momencie pasuje. Tak jak wyżej, porównanie relacji bez zdjęć do tego tematu, nijak pasujące.
Co do pyskówek, rzeczonego chamstwa, uważaj, stąpasz po cienkim lodzie. Ostatnio bardziej mącisz niż wnosisz coś dobrego w forum.
Pozdrawiam
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#20
A ja powiem tak - jeżeli chciałeś ZbiG tą galerią pokazać jak absurdalnie rozbudowany szkielet mają modele ze Stegny oraz że sam karton zapewnia samonośność konstrukcji to mnie w ogóle nie przekonałeś. A przekonałbyś mnie wtedy gdybyś pokazał, że wywalając 90% wręg da się tego Jak'a poprawnie skleić - w całości  :mil11:
Odpowiedz
#21
O! I to jest właśnie to.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Odpowiedz
#22
  Undertown - Diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach. Nie chodzi wszak o całkowite wyeliminowanie szkieletu. Chodzi o umiar i jak najefektywniejsze wykorzystanie, jak wyraził się Sprudin, "potencjału twórczego".
  Nikogo nie usiłuję przekonywać do moich poglądów, a dyskusja, o ile rzeczową jest, pozytywne wyniki tylko przynieść może.
  Nawet pomimo humorystycznego, cośkolwiek podejścia.
  al_audio - toteż i nie miał być w założeniach "ciekawy model". Absolutnie. Ten zlepek wielkiej ilości kartoników miał na celu zastanowienie się nad celowością niektórych aspektów kartoniarstwa. Poza tym: model szkieletu jest ukończony. I to dokładnie na etapie, który sobie założyłem po przejrzeniu instrukcji i rysunków. Po prostu nie widziałem możliwości dalszej kontynuacji prac nad sklejanką.
  Widać, że ciemnota ze mnie jest okropna. Niestety.
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#23
Gdybyś dał się przekonać do poprawnego stosowania języka polskiego - to nie jest model szkieletu, ale szkielet modelu.

Drobna, ale bardzo znacząca różnica.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz
#24
  Skoro może być model szkieletu np człowieka, samolotu, statku, sterowca czy czego tam sobie jeszcze życzysz, to, może być również model szkieletu np modelu. Nieprawdaż? Mnie z tej wycinanki podoba się, na przykład, tylko model szkieletu tego modelu. Więc jest wykonany jako skończona dla mnie całość. Reszta jest nieistotną i nie nadaje się do moich celów.
  To w kwestii logicznego wyjaśnienia.
  Ale wcale się nie obrażę, jeżeli będziesz chciał nazwać tę sklejankę po swojemu; jak tylko zechcesz!
  Proszę uprzejmie.
    - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#25
Irytuje mnie Twój brak szacunku do języka polskiego. Uważam, że jest to odrobinę przykre i szkoda, że administracja forum na to pozwala. Cóż, nie moje forum, nie moja decyzja.

Model szkieletu samolotu, to pomniejszone (bądź nie) odwzorowanie rzeczywistego szkieletu samolotu. To co zrobiłeś z pewnością tym nie jest - nie ma żadnego związku z obiektem rzeczywistym.

Szkielet modelu to szkielet który utrzymuje model. Twoje dzieło jak najbardziej to przypomina.

Oczywiście można się umówić, że jest to model szkieletu modelu... i to w dodatku w skali 1:1... To absurdalne, ale niech tak będzie.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kartonowy Arsenał Halińskich kajym 3 2,832 29-12-2021, 04:19
Ostatni post: ZbiG
  Kartonowy nissan silvia S13 ges 0 1,779 03-02-2014, 03:30
Ostatni post: ges
  Messerschmitt BF-109 E-4 - Kartonowy Arsenał 2/2007 Bartek268 16 6,717 18-12-2012, 12:12
Ostatni post: dexter
  Kartonowy silnik V-8 Jaroslav 0 2,353 12-11-2008, 01:39
Ostatni post: Jaroslav
  Arsenał we Wrocławiu GAD 4 3,742 06-08-2008, 12:25
Ostatni post: krzysiek_j

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości