Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
#1
Hej,

Jako, ze debiutuje na tym forum z pierwsza relacja, to wypada sie przywitac Smile Chociaz, jakby nie patrzec, znam sie z wieloma Forumowiczami juz od dawna...

A teraz do rzeczy... Kiedys naszla mnie ochota na sklejenie tego maluszka. Jako, ze mialem dostep do monografii z 4+, wiec wymyslilem sobie, zeby go troche podrasowac, to i owo wybebeszyc, jak to u mnie bywa.. Model kleil sie bardzo dobrze, no moze z paroma wyjatkami, szczegolnie w obrebie oslony silnika i az zal nie jest ciut wzbogacony w detale, chociazby do poziomu "Tiger Moth'a", czy "Chipmunk'a", z ktorymi stworzy bardzo mily zestaw. Nie wspominajac o czyms wiecej...

Na dobry poczatek okladeczka...

[Obrazek: final00.th.jpg]

...i potem sie zaczelo...

[Obrazek: magister001.th.jpg] [Obrazek: magister002.th.jpg] [Obrazek: magister003.th.jpg]
[Obrazek: magister004.th.jpg] [Obrazek: magister005.th.jpg] [Obrazek: magister006.th.jpg]
[Obrazek: magister007.th.jpg] [Obrazek: magister008.th.jpg] [Obrazek: magister009.th.jpg] [Obrazek: magister010.th.jpg]

Potem Magistrowi wyrosly skrzydla. Melduje, ze samolot zostal oblatany, przy wtorze "wrrrrrrrrrrrrrrrr" i "tatatatatatatata", mimo, ze nie posiada uzbrojenia 8)

[Obrazek: magister011.th.jpg] [Obrazek: magister012.th.jpg]
[Obrazek: magister013.th.jpg] [Obrazek: magister014.th.jpg]

Jako, ze bylo juz bardzo blisko wroclawskiego Zlotu Konradusa, przyspieszylem nieco tempo prac, aby pokazac model chociaz w stanie polsurowym. Doszly lotki, klapy, detale na powierzchni... Po zabezpieczeniu na calosc poszedl podklad...

[Obrazek: magister015.th.jpg] [Obrazek: magister016.th.jpg] [Obrazek: magister017.th.jpg]

...a pozniej malowanie...

Wczesna premiera Magistra odbyla sie na zlocie we Wroclawiu, kiedy to model byl jeszcze niekompletny. Mam nadzieje, ze Koledzy sie nie obraza za wykorzystanie ich fotek, ale z tego etapu budowy nie mam kompletnie nic...

[Obrazek: pre01.th.jpg] [Obrazek: pre02.th.jpg] [Obrazek: pre03w.th.jpg]

Wyjazd do Przeciszowa zmobilizowal mnie do ukonczenia prac. W chwili obecnej model przedstawia sie tak...

[Obrazek: final01d.th.jpg] [Obrazek: final02q.th.jpg] [Obrazek: final03o.th.jpg]
[Obrazek: final04.th.jpg] [Obrazek: final07.th.jpg] [Obrazek: final08.th.jpg]
[Obrazek: final05e.th.jpg] [Obrazek: final06.th.jpg]

Gwoli wyjasnienia - samolot nie posiada numeru seryjnego ani godla dywizjonowego. Na jedynym zdjeciu, do ktorego dotarlem, widac tylko fragment numeru, a samolot byl uzywany w 318 dywizjonie. Jest jeszcze sylwetka na okladce jednego z numerow MiniRepliki i tylnej okladce modelu, przedstawiajace samolot z 317 dywizjonu, ale poza widocznym godlem, nie ma tam informacji o ich numerach. Poza tym, wg mojej wiedzy, czesto samoloty uzywane do treningu nie posiadaly oznaczen dywizjonowych, a nawet i szachownic. Tak wiec finalnie model przedstawia nieustalony samolot z nieustalonej polskiej jednostki Smile

Na koniec, wzorem Mariusza, maly "oltarzyk". Wyjazd do Przeciszowa okazal sie dla mnie bardzo owocny Smile Mozna rzec, ze zdalem "Magisterke"...

[Obrazek: final09.th.jpg]

Zdaje sobie sprawe, ze wiele rzeczy mozna bylo zrobic inaczej, wiele poprawic i ze nie wszystko jest takie, jak powinno, szczegolnie w kwestii malowania i detalizacji. Ale ja mialem frajde podczas budowy, a teraz mam frajde z ogladania skonczonego modelu. I chyba o to w tym wszystkim chodzi Smile A teraz czas pociac kolejny model...
Odpowiedz
#2
Brawo retrospekcyjną, błyskawiczną relację.  :mrgreen:  Jak widać samoloty kartonowe malowania się nie boją.  :twisted:  Ja ich nie sklejam bo nie umiem czyt. nie wychodzi mi to tak jak innym cóż specjalizacja ma swoja cenę. PDT_Armataz_01_18. Gratuluję  "ołtarzyka" PDT_Armataz_01_29 swój muszę zaktualizować PDT_Armataz_01_28.
Pozdrawiam. 
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#3
Pomysł na malowanie całego samolotu jak najbardziej rozwojowy. A co to, samolociarze jacyś gorsi? :mrgreen:
Fajnie się prezentuje! PDT_Armataz_01_34 Gratuluję wyróżnienia!

Wash, w mojej opinii, jest trochę przesadzony, być może lekkie wytarcie nadmiaru póki mokry poprawiłoby zamierzony efekt (tak, żeby został tylko w zakamarkach)? Warto też pomyśleć o innych technikach modelarzy plastikowych (preshading, itd.).

Fajnie, że podzieliłeś się zdjęciami na forum!
Odpowiedz
#4
Cotlet - przesadzilem, oj przesadzilem i wiem o tym dobrze... Jeszcze dluga droga przede mna, ale na szczescie mam dobrego nauczyciela pod reka, ktory odezwal sie posta wyzej  :mil11:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,362 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 698 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,473 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] P-47M Thunderbolt, AH, czyli dzbanek by QŃ qn 21 6,558 24-07-2023, 11:36
Ostatni post: Tommy T.B.
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,581 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  Kółkomania czyli zmagania z pomysłem niejakiego Louisa radett 25 5,960 18-05-2023, 11:39
Ostatni post: Hastur
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,722 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości