Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ R + G] Dziki rumak kapitana Horbaczewskiego.
#1
Witam w nowej relacji.
Coby paluchy nie odzwyczaiły się od skalpela, ruszam niezwłocznie z nowym modelem. Porzucam na jakiś czas "wrześniową" tematykę na rzecz polskich skrzydeł w Wielkiej Brytanii.
Na matę trafił bowiem Mustang III w barwach 315 Dywizjonu, pilotowany przez jego dowódcę - kapitana Eugeniusza Horbaczewskiego, a wydany w serii KA 3/2006
Na początek okładka:
[Obrazek: th_DSC_8708.jpg]
... podklejone elementy szkieletu:
[Obrazek: th_DSC_8703.jpg]
... i pierwsze sklejone elementy:
[Obrazek: th_DSC_8707.jpg]

I na razie tyle, ale dzisiaj coś jeszcze skleję. 8-)

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#2
(06-11-2011, 11:39)Piotreq link napisał(a): Witam w nowej relacji.

Na początek okładka:

[...]

. podklejone elementy szkieletu:


PDT_Armataz_01_34
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
Okładka i elementy szkieletu wprost przepiękne :lol:, na zdjęciu szkieletu kabiny za bardzo nic nie widać.
Temat jak dla mnie zarombisty, łamię się czy nie zacząć sklejać tego konika po Foce. Czekam na więcej.
Pozdrawiam,

Wookie
Odpowiedz
#4
(07-11-2011, 12:26)wookie link napisał(a): Czekam na więcej.

Będzie wkrótce. Założyłem relację od razu, chociaż nie mam zbyt wiele do pokazania, bo to motywuje do pracy.
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#5
No początek relacji na 100% - wszystko jest. Teraz tylko krok po kroku do samego końca :-) Trzymam kciuki!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#6
Mustangi zawsze mi się podobały. Zasiadam do podglądania.
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#7
Temat bomba jak dla mnie! Kiedyś też się przymierzę do tej wycinanki (jak już zacznę kleić AH :rollSmile.
Jednym słowem będę Ci patrzył na ręce :mrgreen:
Odpowiedz
#8
Witam ponownie.
Minęło 10 dni. Czas pokazać, że coś jednak zrobiłem. :wink:
Trwają prace w kokpicie. Środek jest już skończony. Na zdjęciach widać, że nie wszystko udało sie skleić idealnie, ale za bardzo się tym nie przejmuję, bo i tak niewiele tego będzie widać, natomiast te widoczne elementy uznałem za akceptowalne na moim aktualnym poziomie. Do retuszu kokpitu wybrałem Pactrę A35 Interior green, zmieszaną z jasnoszarą, żeby zmniejszyć intensywność koloru. Początkowo zrobiłem farbę nieco za ciemną, ale w trakcie pracy rozjaśniłem kolor i wydaje mi się, że teraz jest dobrze. Próbki koloru widać na elementach szkieletu.
Zdjęcia kiepskie, ale nie miałem możliwości rozstawienia statywu, a i światło było słabe. Postaram się lepiej następnym razem.
Zapraszam do oglądania:
[Obrazek: th_DSC_8722.jpg] [Obrazek: th_DSC_8713.jpg] [Obrazek: th_DSC_8712.jpg] [Obrazek: th_DSC_8710.jpg] [Obrazek: th_DSC_8709.jpg] [Obrazek: th_DSC_8724.jpg]

Zacząłem też kleić prawą burtę, ale tu na razie niewiele. Wzorem relacji cevy fragment burty za kokpitem wzmocniłem kawałkiem tektury, co uchroni ten fragment przed zapadaniem się, a jednocześnie ułatwi dopasowanie całości.
[Obrazek: th_DSC_8719.jpg]

I to tyle na dzisiaj.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#9
No ładnie, ładnie, nawet bardzo  :milbravo:
Widzę, że te 10 dni nie poszło na marne . Myślałem kiedyś o tym "rumaku", ale stwierdziłem, że to za wysokie progi .
Podglądam dalej i oczywiście życzę szczęśliwego zakończenia  PDT_Armataz_01_22
Odpowiedz
#10
Jak na razie super  :milbravo:
Mustang i Spit to jak dla mnie najpiękniejsze myśliwce z okresu II Wojny Światowej.
Podglądam dalej i życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
(16-11-2011, 02:17)yukikaze link napisał(a): Myślałem kiedyś o tym "rumaku", ale stwierdziłem, że to za wysokie progi .

Oj tam, oj tam - za wysokie progi - a kto klei Zero tak, że ręce same się do oklasków składają? (wiem, bo zaglądam regularnie) A Zero jest bardziej skomplikowany niż Mustang, bo ma silnik gwiazdowy i klapy.

(16-11-2011, 05:16)Jareq link napisał(a): Mustang i Spit to jak dla mnie najpiękniejsze myśliwce z okresu II Wojny Światowej.

Zgadzam się z Tobą w 100%, jedynie do zestawu dodałbym jeszcze Zero, które wciska się w dawno ustawioną kolejkę do pocięcia i chyba jest bliżej niż dalej.

Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#12
Witam.

To jak są jeszcze jakieś miejsca na widowni, to i ja się zadekuję. Model ten udało mi się popełnić czas temu jakiś, niestety ostatnia zawierucha remontowa sprawiła że zostały tylko bomby  PDT_Armataz_01_31. Model  skleja się bardzo przyjemnie pomysł cevy z podklejaniem jest godny polecenia, sumienie wtedy spokojniejsze  :mrgreen:.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#13
Piotrek klej szybciutko, bo już nie długo będzie się do ciebie uśmiechał "dzbanuszek" B.Gładycha
W pracowni:
Odpowiedz
#14
Jędrek - a skąd wiedziałeś, że "dzbanuszek" Gładycha zburzył moją kolejkę modeli do klejenia?  Confusedhock:  :mrgreen: Faktycznie - nie mogę się doczekać wydania i jak tylko skończę Mustanga, biorę się za tego Thunderbolta. Obym tylko czegoś w nim nie spaprał... :roll:

No ale trza coś pokazać, że się czasu nie traci.
Powstało wyposażenie burt kokpitu. Tu przytrafiła mi sie mała wpadka, bo zbyt zamaszyście wyciąłem lewą stronę burty i za jednym zamachem odciąłem pasek montażowy na dole. Problem był jednak niewielki, bo wkleiłem w szkielecie dodatkowy pasek tektury, do którego przykleiłem odcięty pasek i po sprawie, a nawet jest lepiej, bo dodatkowo usztywniłem sobie łączenie.
[Obrazek: th__DSC1614.jpg] [Obrazek: th__DSC1613.jpg]

Następnie nastąpiła chwila prawdy - oklejenie tego poszyciem (udało się)
[Obrazek: th__DSC1617.jpg] [Obrazek: th__DSC1615.jpg]

Z kolei powstał szkielet kadłuba za kabiną. Tu była mała niespodzianka. W części W3a były odwrotnie zaznaczone rowki montażowe. Zdaje się, że wspominał ktoś o tym, ale zdążyło mi się zapomnieć. Problem rozwiązałem po prostu rozcinając cały element, a jednocześnie nie wycinając rowków w części W3b i klejąc wszystko na styk. Całość jest wystarczająco sztywna, więc nie ma problemu.
[Obrazek: th__DSC1619.jpg]
No i na koniec okleiłem to poszyciem. Tu nie bardzo jestem zadowolony z efektu, bo faktycznie waloryzacja podkreśla linie łączenia, zamiast maskować, aczkolwiek flesz podbija kontrasty, więc na żywo jest o wiele spokojniej.
[Obrazek: th__DSC1622.jpg] [Obrazek: th__DSC1621.jpg]

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

P. S.
Mały dodatek - filmik z bohaterem relacji.
http://www.youtube.com/watch?v=2wYCm50ojRI

Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#15
Idzie pięknie  PDT_Armataz_01_34, ale jest jedno "ale" (nie chodzi o piwo oczywiście).
Piotreq po prawej stronie jest uskok między segmentami . Nie zrobi sie tam szparzysko ? Nie mam wycinanki do wglądu więc tak tylko zapytuje  Smile
Odpowiedz
#16
No niestety jest. Musiałem coś za mocno docisnąć, czy coś. Spróbuję coś z tym zrobić. Mam nadzieję, że da się to skorygować.
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#17
No i jestem ponownie. Trochę popracowałem nad tym przesunięciem i na dole mi się zgrało. Nadal nie jest może idealnie, ale lepiej, niż było. Pojawiły się też nowe elementy poszycia.
Tak to teraz wygląda.
[Obrazek: th__DSC1623.jpg] [Obrazek: th__DSC1624.jpg]

To tyle. Sprzątam graty i idę spać.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#18
Jjjiii tam to ja nie potrzebna panikę zasiałem z tym przesunięciem PDT_Armataz_01_07
Oby tak dalej  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#19
Nie jest może idealnie (co sam zauważyłeś), ale zdecydowanie bardzo, bardzo dobrze. Klej dalej, oczekuję galerii tego ptaszka Smile
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#20
Popatrz jak Piotreq szaleje! Trzymam kciuki! PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#21
Z ciekawością podpatruję budowę zasiadam w widowni jeśli można heh
Całkiem nie żle sobie radzisz hmmmm troszkę radziłem Ci byś wybrał inny model ale poradzisz sobie.  Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#22
Ładnie idzie, jestem nowy na forum i powiem Wam szczerze, że zanim tu przypełzłem myślałem, że całkiem nieźle mi idzie w moich modelach Tongue

Czekam na kolejne dowody kunsztu.
Odpowiedz
#23
Dzięki, panowie, za dobre słowa.

yukikaze - poprawki się udały, ale małe rwanko było... :oops:
seb - może faktycznie Mustang jest bardzo wymagający, ale trzeba się z tym zmierzyć, żeby się przekonać co potrafię. Aczkolwiek P51D na kredzie poczeka jeszcze sporo czasu, zanim odważę się go pociąć.

Klejenia modeli ze Stegny ciągle się uczę - to mój nr 4, więc nie wszystko wychodzi tak, jakby się chciało. Ostatnio trochę za bardzo się spieszyłem i to zaowocowało tymi niedokładnościami. postaram się uspokoić i bardziej uważać, coby nie trzeba było poprawiać.

Pozdrowaśki.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#24
(26-11-2011, 04:34)Piotreq link napisał(a): yukikaze - poprawki się udały, ale małe rwanko było... :oops:
Wazne, że się udało  PDT_Armataz_01_34

(26-11-2011, 04:34)Piotreq link napisał(a): Ostatnio trochę za bardzo się spieszyłem i to zaowocowało tymi niedokładnościami. postaram się uspokoić i bardziej uważać, coby nie trzeba było poprawiać.
Więc sam widzisz, że szybkością nic nie zdziałasz  :? Ja na model ze Stegny zawsze muszę przeznaczyć ze trzy razy więcej czasu niż na "inną" firmę  Cool
Odpowiedz
#25
Zgadzam się z Juki, cierpliwość jak najbardziej wskazana.
Piotreq- masz rację trzeba sobie poprzeczkę podnośić ja też z każdej budowy nabieram wiele nauki i pokory.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50 Hastur 50 16,592 01-10-2022, 08:36
Ostatni post: Tomasz K

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości