Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GPM 8/2012 - Hawker FURY
#1
Na niemieckim forum znalazłem coś takiego:

http://www.kartonbau.de/forum/index.php?...adID=27006

Pewnie znowu temat wzbudzi kontrowersje czemuż to, ach czemuż polski sklejacz dowiaduje się z zagranicznych stron o nowościach rodzimych wydawców. Nie jest to z mojej strony chęć zaczęcia ponownej dyskusji na ten temat, a tylko chcę  poinformować o takowej nowości gdyż model ciekawy.
Odpowiedz
#2
Buchachacha, odgrzewany kotlet opublikowany parę lat temu w WAK autorstwa Pana Lewana. Z pewnego punktu widzenia jest to bardzo ciekawy projekt. Kadłub modelu ma tak dopracowaną i odwzorowaną bryłę, że wygląda jak jamnik po parkinsonie. No chyba że autor poprawił w co szczerze wątpię, ale jakby jednak to wchodzę pod stół i odszczekuję. Jeśli ktoś życzy sobie zobaczyć zdjęcia potwierdzające moje zarzuty to chętnie służę.

ps. o za dużych wręgach nie wspominam, bo w tym momencie wyjdzie na to że autor tego modelu podszywa się pod innego projektanta znanego z "przebojowych" wręg. 

ps2. Za dobrą inicjatywę ze strony wydawcy uważam umieszczenie dodatkowych elementów modelu wydrukowanych srebrną farbą na kredzie. Kto potrafi to sklei elementy z kredy, kto nie ma dalej możliwość sklejenia elementów na kartonie.
Odpowiedz
#3
Jeśli Wojtku jest tak jak piszesz, tzn. dysponujesz zdjęciami to dlaczego ich nie przedstawiłeś ??
Przedstaw zdjęcia i dokładnie opisz co jest nie tak.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#4
U nas na GPM-ie tez sa nowości tego modelu i innych: DOUGLAS 0-25C, AVRO 504 K,
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#5
(05-04-2012, 08:36)uri link napisał(a): Jeśli Wojtku jest tak jak piszesz, tzn. dysponujesz zdjęciami to dlaczego ich nie przedstawiłeś ??
Przedstaw zdjęcia i dokładnie opisz co jest nie tak.
Przedstawiłem problem i możliwość jego udokumentowania. Nie wstawiałem zdjęć, bo po pierwsze nie było chętnych do ich oglądania, a po drugie jeszcze ich nie zrobiłem. Rozumiem że jesteś zainteresowany? Jak tak to jutro działam w tym temacie. 
Odpowiedz
#6
Jak najbardziej jestem zainteresowany.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#7
Jak obiecałem tak czynię.

Kilka lat temu skusiłem się na sklejenie Hawkera Fury autorstwa M.Lewana a wydanego przez WAK. O ile na płasko model wyglądał dość przyzwoicie w 3D już zdecydowanie nie.
Jak wspomniałem wręgi były sporo za duże, za to poszycie do siebie pasowało wręcz idealnie. Szkoda tylko że profil kadłuba i sylwetka samolotu nie ma zbyt wiele wspólnego z płynnością kształtu i opływowym kształtem oryginału.
Na udokumentowanie tego przedstawiam kilka zdjęć. Część jest w oryginalnej (dużej) rozdzielczości. Na zmniejszonych naniosłem linie jakie tworzy poszycie kadłuba. Dodam że na zdjęciach o wiele mniej to rzuca się w oczy. "Krowie żebra" na spodzie przedniej części kadłuba to niestety moja zasługa.  :oops:
Interpretacja i ocena moich zarzutów wobec projektu należy do Was.
Jak ktoś chciałby zobaczyć na własne oczy ów model to mogę go zabrać na jakiś konkurs lub zlot.
[Obrazek: 8cbff18da26f53cbm.jpg] [Obrazek: 6daa4fd2991a27e7m.jpg]
[Obrazek: f9c545be82c5e144m.jpg] [Obrazek: 3471e244aa1b5517m.jpg]
[Obrazek: ba2d35a820b03ab9m.jpg] [Obrazek: fbaac7d5acd25b7am.jpg]
[Obrazek: 26ef4c69d6deadb9m.jpg] [Obrazek: 103f057eda566ffdm.jpg]

Przypuszczam że takie same atrakcje będzie można spotkać w tym wcieleniu tego projektu. Jak w razie nie to uwagi pozostaną przy tym wakowym, a ja wchodzę pod stół w wiadomym celu.  :roll:

Uri, mam nadzieję że przekażesz stanowisko swojego kolegi autora n.t. opisany wyżej, bo na komentarz autora to jakoś nie liczę (pewnie za mało elytarne to forum). 

ps. W gestii moderatorów pozostawiam decyzję o obecności lub wydzieleniu tego wątku z obecnego tematu.
Odpowiedz
#8
No trochę to takie "fale Dunaju",
Może ktoś zaprezentuje odświeżoną wersje to się porówna.
Odpowiedz
#9
Wojtku proszę bardzo odpowiedź projektanta.
- "Forum nie jest za mało "elytarne", po prostu nie jestem na nim zalogowany, tak wiec nie wiem skąd takie posądzenia.
Co do uwag to jeśli Szanowny Pan Wojtek uważa, że dyskwalifikują model jako całość i aż tak strasznie wpływają na jego wygląd - trudno i biję się w piersi. Z tego co widzę efekt powstał na jednej wrędze (piątej od dziobu) i jeżeli na tej podstawie ocenia się całość... Ale patrząc na wykonania modeli przez Pana Wojtka (piszę to bez sarkazmu i ironii, wręcz przeciwnie - podziwiając kunszt) - faktycznie może to przeszkadzać, za co przepraszam. Szkoda jednak, że model nie został skończony - być może wczytując się w relację można by wprowadzić poprawki..."
I nie będę dalej polemizował.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#10
Dziękuje Uri za pośrednictwo w kontakcie z autorem.

Na początku chciałbym przeprosić za niezbyt trafne i mało przemyślane sformułowanie zdania w którym zawarłem słowa "elytarne".

Cieszę się, że autor zauważył swój błąd w projekcie, tylko o parę lat za późno...
Niestety na podstawie takiego "drobiazgu" oceniam cały projekt. Nie jest to błąd w stylu braku linii podziału blach, niezgrania kolorów, to jest błąd w kształcie kadłuba mający kluczowe znaczenia dla wyglądu całego modelu a w dodatku niemożliwy do poprawienia. 
Nie rozumiem dlaczego autor projektu oczekuje od modelarza-klienta który zapłaci za sprawdzony ( w domyśle przetestowany) towar/model tego że zostanie on przez owego modelarza-klienta sprawdzony/przetestowany dopiero po zakupie wyręczając w tym autora projektu?
Wiem, temat rzeka, że to tylko model kartonowy i takie tam, że "dobry modelarz sklei model każdego nawet najgorszego projektanta..." ble, ble i nie ma o co kruszyć kopii. O dziwo jest i nie jest to jedyny przypadek o którym wiele razy się mówiło i mówi a adresaci tych słów są standardowo głusi. 
Niestety Panie Macieju to nie jedyny model  w którym oczekuje Pan aby inni wyręczali Pana jeszcze za to płacąc.

Trochę przykro mi to pisać...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] WAK - Hawker Typhoon i Fw-190F-8 Wydawnictwo WAK 2 2,576 05-03-2021, 02:16
Ostatni post: shoki2000
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,338 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [N] WAK - Hawker Typhoon i Odrzutowce II WŚ Wydawnictwo WAK 1 2,618 15-05-2019, 11:55
Ostatni post: marcin1323
  [N] WAK - Hawker Hunter F.5 Wydawnictwo WAK 1 2,786 28-06-2016, 10:56
Ostatni post: Kroolo
  [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24 Paweł M. 11 8,349 25-11-2015, 05:59
Ostatni post: Piotr D.
  [N]Mały Modelarz nr 10-11-12 / 2012 B-25C Mitchell Mk. II arek1981 23 11,518 18-11-2015, 09:46
Ostatni post: arek1981
  [N] Ju 88C-6 Nightfighter Kartonowy Arsenał 5-6/2012 Vincent 22 11,586 12-03-2013, 04:16
Ostatni post: piotr74
  [N] Kratonowa Kolekcja nr 15 Hawker Hurricane Mk I Bartko28 32 12,669 10-01-2013, 10:50
Ostatni post: Jareq
  [N]. WMC.Models. 03/2012.(14). Wloski bolid F1 "Maserati 250F" Prunce 2 3,575 06-09-2012, 07:17
Ostatni post: Prunce
  W.M.C. Models 1/2012 (12). Radzieski samochod osobowy Gaz - 13 "Czajka" Prunce 6 6,762 03-04-2012, 10:33
Ostatni post: Prunce

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości