Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Nowy Mustang od Hala
#1
Witam wszystkich i zapraszam do mojej pierwszej relacji drugiego modelu od Halińskiego.
Jak w temacie Mustang.
Okładka:
[Obrazek: th_Obraz-1.jpg]
I to co zrobiłem do tej pory
[Obrazek: th_Obraz004-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz005-2.jpg]

Na razie skromnie i zdjęcia słabe, ale początki są zawsze najtrudniejszeWink
Odpowiedz
#2
No, no zdjęcia słabiutkie. Poza tym, że robione przy sztucznym świetle, to na pierwszym zdjęciu wykonane elementy stanowią może ze 20 % kadru, za to możemy dokładnie obejrzeć strukturę słoi drewna(sklejki) użytej w twoim blacie:-).
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Przybyło gratów w kabinie, części od 1-9, retusz nie domaga... sie poprawiWink
Zdjęcia:
[Obrazek: th_Obraz031-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz029-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz027-3.jpg] [Obrazek: th_Obraz023-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz021-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz015-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz011-3.jpg] [Obrazek: th_Obraz009-4.jpg]

Następne w kolejności burty i ich wyposażenie.
Pozdrawiam oglądaczySmile
Odpowiedz
#4
Niedomagają również i zdjęcia. Jedynie ostatnie sie nieco nadaje. I taka powinna być reszta.
Odpowiedz
#5
(17-05-2012, 01:04)struna link napisał(a):Niedomagają również i zdjęcia. Jedynie ostatnie sie nieco nadaje. I taka powinna być reszta.

To fakt - niedoświetlone i balans bieli kuleje. Tym niemniej widać, że całość sklejona jest czysto i schludnie, co zwiastuje bardzo dobry model.  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#6
Struna podmieniłem zdjęcia, specjalnie dla Ciebie Wink
Myślę, że teraz są lepsze Smile
Odpowiedz
#7
(17-05-2012, 06:05)air_22 link napisał(a):Struna podmieniłem zdjęcia, specjalnie dla Ciebie Wink
Myślę, że teraz są lepsze Smile
Ależ mnie zaszczyt kop... no ten tego aż się zarumieniłem  :oops:.
Ale poważnie dobrze jest jak na zdjęciu widać mniej tła a więcej fotografowanego przedmiotu. Bo wiesz na monitorach wysoko-rozdzielczościowych to troszkę małe się robi.
A co do retuszu to robisz go pewnie pędzelkiem? A jak byś tak spróbował wykałaczką? Przeciągasz od strony niezadrukowaniej/lewej. A ewentualny nadmiar zawsze paluchem można ściągnąć.

pozdro.
Odpowiedz
#8
Ja się tak zastanawiam gdzie jest na arkuszach część numer 9 ?
Odpowiedz
#9
Nad cz. 9b Wink
To te większe pudełko w kolorze czarnym. Masz?
Odpowiedz
#10
A te okrągłe co jest na tych "pudełkach"
Odpowiedz
#11
Na cienkim papierze, tam gdzie szablony 8)
Odpowiedz
#12
No widzisz tam nie szukałem
Odpowiedz
#13
Po weekendzie kolejna porcja zdjęć pt. burty

[Obrazek: th_Obraz037.jpg] [Obrazek: th_Obraz036.jpg] [Obrazek: th_Obraz035-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz032-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz039.jpg] [Obrazek: th_Obraz042-1.jpg]

Zmierzyłem sobie czas w jakim skleję jedno "pudełko" z burty. Te małe gówienko zajęło mi pół godziny PDT_Armataz_01_23 Przy drugiej burcie juz sobie odpuściłem taka dokładność bo i tego widać specjalnie nie będzie.
Poprawiłem też retusz (humbrol 105) i pasy.
Aha na lewej burcie brakuje jeszcze drucików G, H, I, J. Zabrakło mi na nie weekendu PDT_Armataz_01_10

Pytanie mam do was. Czym przyklejacie burty do szkieletu i potem poszycie do burt?
Odpowiedz
#14
Dziwnie znajome są mi te elementy....  Big Grin
Bardzo ładnie sklejone a i zdjęcia dużo lepsze. No i tak 3mać.  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam.

P. S. Burty do szkieletu to ja kleję Hemolem, natomiast poszycie do burt klejem introligatorskim, ale tu każdy ma swoje metody i jedynie słusznej raczej nie ma.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#15
Od razu inaczej się ogląda relację oglądając takie zdjęcia!
Retusz też ładnie poprawiony  PDT_Armataz_01_34

Nie pomogę z pytaniami, bo przecież Hali nie kleiłem jeszcze...
Odpowiedz
#16
(21-05-2012, 06:05)air_22 link napisał(a):Czym przyklejacie burty do szkieletu i potem poszycie do burt?
W modelach ze Stegny w/w elementy kleję BCG na inny klej nie ma tam miejsca...

Proponuję podkleić tekturą fragment poszycia wewnętrznego te zielone pole zaraz za kabiną.
Odpowiedz
#17
Burty do szkieletu to jeszcze bym dał rade przykleić BCG, ale jak to wielkie poszycie Ceva przykleić tym klejem?
Twoją i Piotrka relacje przeglądam na bieżąco, także te elementy o których piszesz podkleję na pewno;]
Odpowiedz
#18
(21-05-2012, 10:26)air_22 link napisał(a):jak to wielkie poszycie Ceva przykleić tym klejem?
Po kawałku.  Cool
Najpierw w okolicy osi symetrii żeby ustalić poszycie we właściwym miejscu, a potem jedną i drugą stronę z użyciem niewielkiej ilości kleju. Oczywiście wcześniej zagruntować obie klejone powierzchnie BCG i ew. przeszlifować początki "krowich żeber" na poszyciu wewnętrznym.
Odpowiedz
#19
To jakiś czarny szlak dla zawodowcówWink Taka droga mogłaby się u mnie zakończyć manewrem cevy PDT_Armataz_01_33
Ale temat do przemyślenia na pewno...

Cdn.
Odpowiedz
#20
  Witam. Czarny szlak dla zawodowców? Co przez to powinienem rozumieć? Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#21
Ni mniej ni więcej tylko tyle, że to "trudna ścieżka". Czarnymi szlakami są oznaczane w górach trudne trasy.
Odpowiedz
#22
No jestem ponownie.
Dziś pokaże oklejoną kabinę. Kleiłem to BCG. Co do spasowania to pewnie wszystko gra. Musiałem trochę doszlifować szkielet i ponaciągać tu i tam. Retusz Humbrol 30. Ogólnie byłbym zadowolony, poza jednym szczegółem. Środek segmentu na białej części jest lekko przesunięty względem wręgi W2a Sad
Co do szyby w tym segmencie, która miała być też listkami. Ja zrobiłem ją krótsza a listki wyciąłem papierowe.
[Obrazek: th_Obraz046.jpg] [Obrazek: th_Obraz045-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz048-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz047.jpg] [Obrazek: th_Obraz051-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz050-2.jpg]
Odpowiedz
#23
  Witam. Widzę, czarny szlak wiedzie prosto i jasno do celu. Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#24
Mała aktualizacja postępów
[Obrazek: th_Obraz060-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz058-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz056-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz054-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz053-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz061-1.jpg]
Odpowiedz
#25
Bardzo ładnie Ci wychodzi  :milbravo:
Nie mogę sie jednak doczekać kiedy założysz mu na czerwone felgi laczki z białym lampasem  :twisted:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Speeljacht" 1:50 - nowy Seahorse Seahorse 6 744 5 godzin(y) temu
Ostatni post: Tomasz K
  Nowy regulamin forum obowiązujący od 1 września 2019 dexter 2 2,213 17-08-2019, 07:23
Ostatni post: dexter
  [R/G] Legends of WWII: Mustang III (Haliński - KA 3/2006) Raven 88 49,656 12-03-2016, 01:09
Ostatni post: Raven
  [R] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33 Rafał Ż. 10 6,465 19-02-2016, 04:16
Ostatni post: Rafał Ż.
  Shiden od Hala, podejście drugie Dombeer 15 8,676 23-03-2015, 11:38
Ostatni post: Kroolo
  [R] Mustang Mk III Kartonowy Arsenał sierściuch 8 5,726 30-12-2014, 09:19
Ostatni post: sierściuch
  North American Mustang III Shinigami 76 26,233 18-11-2013, 11:32
Ostatni post: zbin
  [R] Mustang Mk. I WAK 01/2013 tobi 8 5,721 23-03-2013, 06:42
Ostatni post: seb545
  P-51D Mustang Military Model TadeoS 59 19,443 31-01-2013, 06:59
Ostatni post: TadeoS
  [R] P-51B Mustang (KA 02/2012) virus 16 9,261 23-09-2012, 08:06
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości