Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowości / Zapowiedzi - ROK 2012
#1
POJAZDY :

1. Opancerzony wóz dowodzenia AEC Dorchester --- ŚWIAT Z KARTONU --- Mariusz Kita
2. Japoński buldożer Komatsu G-40 --- ORLIK --- Jerzy Janukowicz
3. Tankietka Carro Veloce C.V. 35 --- ORLIK --- Bartłomiej Kołek
4. Raumer - S ---  WYD . KMR 2D - 3D --- Marek  Wrona


5. Ciągnik Diamond T- 980 --- Mariusz Kita --- ( ZAPOWIEDŹ )



SAMOLOTY :

1. Blenheim Mk I --- GPM ---
2. Ił -28 / Ił -28 R --- GPM ---
3.  Średni bombowiec AEG B.IV  - GPM --- Tomasz Kopecki
4. Kokusai TA- GO --- GPM --- Maciej Herbut
5. Curtiss Tomahawk II B --- WYD. A. HALIŃSKI --- Marcin Grygiel , Marcin Dworzecki , Andrzej Haliński
6. Bitwa o Anglię ( Ju-88 A1, Spitfire  Mk.I , Hurricane Mk .I , Me-109 E-4 ) --- WAK --- Jerzy Janukowicz --- 1 : 50
7. Douglas M-2 --- GPM --- Maciej Lewan
8. Handley Page " Halifax " B Mk II Series I A --- MAŁY MODELARZ --- Zbigniew Sałapa
9. Me -109 F-4 --- KARTONOWA KOLEKCJA --- Paweł Mistewicz


10. Siły powietrzne RP ( Mig - 29 , F-16 ) --- WAK --- 1 : 50 --- ( ZAPOWIEDŹ )
11. MiG -29 A --- WYD. A . HALIŃSKI --- ( z )
12. Douglas O - 25 C --- Maciej Lewan --- ( z )



OKRĘTY / STATKI

1. Krążownik USS " Salt Lake City " --- WAK --- Mariusz Wasylewicz


2. Krążownik plot HMS " Naiad " --- GPM --- Roman Cholewiak --- ( ZAPOWIEDŹ )
3. Krążownik ORP " Conrad " / ORP " Dragon " --- GPM ---  Daniel Matysik --- ( z )
4. Pancernik SMS " Konig " ---- GPM --- ( z )
5. Krążownik IJN " Takao " --- WYD.A.HALIŃSKI --- ( z )
6. Niszczyciel klasy " Fubuki " --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( z )
7. Fleuta " Czarny Kruk " --- SHIPYARD --- ( z )
8. RMS " Titanic " --- MAŁY MODELARZ --- Lech Zuzański --- 1 : 200 --- ( z )


BUDOWLE :

1. Latarnia Alcatraz Island Leuchttrum --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 { L } --- ( ZAPOWIEDŹ )
2. Latarnia Los Morrilllos de Cabo Rojo --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 { L } --- ( z )

Odpowiedz
#2
Cytat:7. W pierwszej połowie 2012 roku zostaną wydane m.in.:
- USS Salt Lake City - amerykański krążownik z 1944 roku (format A3 - seria WAK Extra)
- Ka-Tsu - japoński pływający transporter gąsienicowy z 1944 roku (format A3 - seria WAK Extra)
- dwa kolejne zeszyty z serii "Mikrolotnictwo" - "Bitwa o Anglię" (Ju88, Spitfire, Hurricane, Me109E) oraz "Siły Powietrzne RP" (MiG29, F16)

Z wiadomości od wydawnictwa WAK.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#3
Kolejny rok w kartonie można uważać za rozpoczęty , gdyż całkiem przypadkiem  :mrgreen: znalazłem na niemieckim forum zapowiedź testowego sklejania modelu kartonowego amerykańskiego ciągnika balastowego ,cycuś w podobie o sympatycznej nazwie Diamond T-980 . Co to jest ? A no to jest to http://www.google.pl/imgres?imgurl=http:...m=1&itbs=1
Już wiadomo skąd Kraz 255 ma taką kabinę - co nie  :mrgreen:
Do tego proponuję " dorysować " naczepę i miodzio .

Oczywiście to nie koniec dobrych wieści z biur projektowych , gdyż na fora ,bez przesady :mrgreen: na jedno forum dotarła już wieść ,że zakończono sklejanie testowe modelu Halifaxa autorstwa Zbigniewa Sałąpy , mam nadzieję , że model zostanie wydany w formacie A3 - a co , jak zmieniać oblicze wydawnictwa to zmieniać .

Na to samo forum j.w. dotarła porażająca informacja ,że ulubione wydawnictwo prawie wszystkich modelarzy kartonowych , czyli wyd. A. Halińskiego ma lekuchną obsuwę z wydaniem limitowanej , numerowanej edycji samolotu odrzutowego Mig-29 z powodu przygotowywania wydania tego modelu w wersji ... dla ludu pracującego miast i wsi ,czyli wersji kioskowo - empikowej . Niestety nie wiadomo ,tzn ja nie wiem , czy otóż ta wersja będzie przedstawiać identyczny model jak wersja limitowana i czy będzie posiadać taką samą cenę - chyba nie  Idea

Natomiast na tym forum pojawiła się interesująca wiadomość ,że otóż wydawca KW CM ,czyli Waldemar Kalinowski szykuje ponoć dla Nas jakąś niespodziankę wydawniczą . Info to jakoś przeszło bez echa ,ale warto chyba je w tym temacie jeszcze raz przypomnieć .

Wydawnictwo WAK w najnowszym modelu Shermana inormuje ,co słusznie przypomniał Kofi ,że ubogaci modelarzy kartonowych także kolejnym zestawem pt . " Mikrolotnictwo " ,skala 1 : 50 o tytule " Bitwa o Anglię - Ju- 88 , Spitfire , Hurricane , Me-109 " ,oraz " Siły powietrzne RP - Mig-29 , F-16 " . Pozostałe zapowiedzi tego wydawnictwa na ten  rok już zostały umieszczone w spisie - Rok 2011 .

Dzisiaj coś dla oczu ,chyba już finał - cudo panie dziejku http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=...&start=780
Odpowiedz
#4
Co do MIGa to sprawa już się wyjaśniła. Autor postu miał na myśli, że wydawnictwo pracuje nad kolejnym numerem kioskowym w którym jeszcze nie wiadomo co będzie, i dlatego ma obsuwę z MIGiem. Też myślałem, że to będzie Mig, ale się pomyliłemSmile
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#5
(06-01-2012, 01:01)Jasiek link napisał(a): Autor postu miał na myśli, że wydawnictwo pracuje nad kolejnym numerem kioskowym w którym jeszcze nie wiadomo co będzie, i dlatego ma obsuwę z MIGiem.

A mnie w kościach strzela na jakieś pływadełko  :lol:
Odpowiedz
#6
Ojtamojtam Jasiek zepsułeś całom zabawem - pułapkem na rzecznika prasowego wyd. AH Ob. Marcina G. - w takim razie bedzie - foch marszałek  :mrgreen:
Odpowiedz
#7
Ty wiesz jakiego drżenia rąk dostałem, jak zrozumiałem, że  Hal przygotowuje kioskowego  MIGa.
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#8
Spoko Jasiek ja też wtedy czytając z marszu wpis gen84 zrozumiałem ,że będzie kioskowy Mig-29 i pewnie nie byliśmy jedynymi - cóż głodnemu chleb na myśli  :mrgreen:
W sumie co by się stało jakby wydali kioskowego Mig-29 bez numeru własnego za 80 Pln  :mrgreen:
Odpowiedz
#9
Ja się cieszę że MiG do mnie dotrze w lutym, akurat będzie jak na urodziny Big Grin
Pewnie w wersji kioskowej zostanie wydany za jakie 3-5 lat Tongue
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#10
Straszna posucha nowościowozapowiedziowa się zrobiła tej zimy ,ale wierzę głęboko ,że lada moment ruszy lawina nowości i zapowiedzi . Na ten czas można tylko wspomnieć o szczęśliwym zakończeniu tematu wydania opancerzonego wozu dowodzenia AEC Dorchester autorstwa Mariusza Kity któren to został wydany - oczywiście model nie autor  :mrgreen: przez dynamicznie rozwijające się wydawnictwo  " Świat z Kartonu " . Fakt ,że będzie to wydane drukiem cyfrowym a jak powszechnie wiadomo z tym Faktem trzeba się obchodzić delikatnie ,a jak to pewnikiem ktoś ten temat przetestuje malując dogłębnie model  :mrgreen:

Powolutku część ludu kartonowego przy objedzie melduje 32 dni do wydania Mig -29 i 130 PLN w wersji soft  i dobrze im z Tym tak  :razz: ,ale to tak na marginesie . Wierze głęboko ,że som również tacy co odliczją dni do kioskowej wersji tego modelu ,oraz tacy co z utęsknieniem czekają na "normalny " model kioskowoempikowy ,ale i znam takich co czekają na powrót Ob. Waldemar Kalinowski z banicji - czyż nie  :mrgreen:

Ponieważ nie wypada zbytnio nadużywać cierpliwości Ob.Niki68 z ględźbami co otóż powinien i jak zrobić ze swoim Krazem 255 i gdzie go postawić oraz na czym - to ja proponuję innom inszość z tematu Tiry na tory tfuuu na psa urok co ja piszem  ... czołgi na tory otóż http://www.youtube.com/watch?v=0ZDfgLIqQmc
Tak przy okazji warto obaczyć kolorystykę tego co wiozom na platformach  Cool
Nooo to do zobaczenia na bocznicy  :mrgreen:
Odpowiedz
#11
Na "czarnym" pojawiły sie pod koniec 2011 równiez informacje o zaplanowanym na ten rok wydaniu przez GPM SMS Konig, OORP Dragon i Conrad oraz HMS Naiad.
W przypadku tego ostatniego to nawet widziałem zdjęcia kolorowej surówki autorstwa (?) RomanaC.

Piotr

 
Odpowiedz
#12
No właśnie Piotrze74 dobrze ,że przypomniałeś o tych zapowiedziach ,czyli o niemieckim pancerniku SMS " Konig ", wspomnianym już przeze mnie pod koniec roku HMS " Naiad " Romana Cholewiaka i przede wszystkim ORP " Conrad " i  ORP " Dragon " oby też tego autora i oby  w takim malowaniu http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/132594/  i oby jak najszybciej .


No to DORO boty  http://www.youtube.com/watch?v=Wr3RFY4z6K8
Odpowiedz
#13
(21-01-2012, 07:53)Passer Montanus link napisał(a): przede wszystkim ORP " Conrad " i  ORP " Dragon " oby też tego autora

Dragon i Conrad to chyba tego autora: http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,1434.0.html
Odpowiedz
#14
Panowie, a czy nie wiadomo co o jakimś destrojerze w 1 : 200 planowanym do wydania tego roku?? Zwłaszcza drugowojennym??
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Odpowiedz
#15
O niszczycielu z polskiej floty nie słyszałem , aczkolwiek o japońskim tak  :lol:
Odpowiedz
#16
Zgadza się Messer to autor ST -44 "Gagarin"  opracowuje ORP " Dragon " , ORP " Conrad " ,co z tego wyjdzie zobaczymy ?

Może to nie lawina ,ale jakiś zaczątek tegorocznych nowości na przykład z wydawnictwa " Orlik " już mamy i są to autentycznie premierowe modele drugowojennych pojazdów w postaci :  włoskiej  tankietki Carro Veloce C. V. 35 autorstwa Bartłomieja Kołka , oraz japońskiego  buldożera  Komatsu G-40 , autor Jerzy Janukowicz.
Ciekawie by było  doprojektować " przeciwnika " w kategorii buldożer o takiego ,że tak powiem spychacza  :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=SL4PXcSLt...re=related

Atu jeszcze jeden z pomysłów jak mozna zrobić sobie diorameczkę pod tego spychusia http://ricklawler.plastic-garden.com/?p=638
Odpowiedz
#17
Bardzo proszę mnie w to nie mieszać :mrgreen:.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
Spychaczu nie będziemy mieszać tylko będziemy zgarniać  Cool
Jak już powszechnie wiadomo wydawnictwo GPM zaproponowało ostatnimi czasy dwie nowości ,którymi  są : wznowienie modelu Blenheim MK I ,oraz samolotu bombowego Ił-28 / Ił -28 R ,który też jest wznowieniem ale poddanym obróbce graficznej ,model można wykonać w 6 wersjach państw UW.

Oczywiście cały czas utrzymuje się  napięcie przedwydawnicze , gdyż ponieważ lada dzień wydane zostaną modele z ulubionych wydawnictw wszystkich modelarzy kartonowych , czyli wydawnictwa AH i " Mały Modelarz " . W pierwszym przypadku chodzi oczywiście o to CO będzie wydane ,a w drugim przypadku JAK będzie wydane i opracowane .

A tu jeszcze przypomnienie jak wyglądało ostatnie wydanie Halifaxa z wydawnictwa Fly Model http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=4477 . Ciekawe z czego ten model został sklejony  Confusedhock:
Odpowiedz
#19
Ahoj!
Ja do Moderatorów - chyba czas najwyższy powiesić ten wątek na gwoździu i dać w końcu odpocząć Nowościom i Zapowiedziom z roku 2011 ;D

Napięcie przedwydawnicze jest zwykle ogromne. Wierzę, że ten rok będzie jeszcze bardziej udany kartononowo, niż poprzedni Wink.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#20
Ja się z niecierpliwością nie mogę doczekać nowości Shipyardu, podobno już na drugi tydzień.  PDT_Armataz_01_22
Odpowiedz
#21
Czyżby zapowiadana kiedyś " Santisima Trynidad " http://www.google.pl/imgres?imgurl=http:...m=1&itbs=1?  :mrgreen:
Odpowiedz
#22
Tego to nie wiem, ale nie ukrywam, że chciałbym w końcu jakąś nowość z żaglowców bo latarnie i klepanie całych modeli laserem mnie nie interesuje.  Wink
Odpowiedz
#23
Ahoj!
Patryk.K. - Myślałem, że masz przeciek i już wiesz czym nas Shipyard za tydzień zaskoczy. Chętnie zobaczył bym w kartonie, coś wielkiego kalibru na rynku. Może być i "Santisima Trynidad" o którą Passer Montanus się dopomina. :lol:
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#24
Z tym, że pewnie cena też by była wielkiego kalibru.
Ma być niespodzianka, zobaczymy.  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#25
Z forum shipyardu, zapowiedź...

Cytat:Latarnia morska Los Morrillos znajdująca się na przylądku Rojo (Cabo Rojo) na wyspie Puerto Rico
skala 1:72 oraz 1:87 (H0)
[Obrazek: 8fd9624b07e7f8d5.jpg]


[Obrazek: a72f7036aedd54ec.jpg]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowosci z "W. M. C. Models" Prunce 0 468 03-12-2023, 02:43
Ostatni post: Prunce
  NOWOŚCI na 15 lecie MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 2 2,912 02-12-2020, 09:17
Ostatni post: pikowski
  [N]Nowości i zapowiedzi od DraccusModels Draccus 9 7,046 17-09-2020, 04:35
Ostatni post: Draccus
  [Z] Nowości z A.H. kajym 30 16,052 08-01-2020, 10:43
Ostatni post: manverux
  [N] Wydawnictwo proArte - nowości i zapowiedzi proArte 95 43,337 13-09-2019, 04:52
Ostatni post: proArte
  Nowośći FLY model, Karaś & Richelieu Raven 18 6,814 13-08-2018, 09:59
Ostatni post: Mazio108
  JSC Nowości - 5 modeli! JSCmodel 0 2,850 11-10-2017, 04:12
Ostatni post: JSCmodel
  [Z] Nowości od Orlika - Lotus Esprit Turbo, Mi-1M bonk 2 3,664 19-01-2016, 08:26
Ostatni post: krys
  Nowości Answera-samochody ,,Żuk" i Mercedes pożarniczy L4500F Andrzej Px48 4 4,873 04-12-2015, 01:56
Ostatni post: Bizon
  [N] Extra Model - nowości Maciek 8 7,024 23-11-2015, 07:04
Ostatni post: Maciek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości