Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modele
#1
Od jakich modeli Drodzy Koledzy zaczynaliście swą przygodę z modelarstwem?Smile

Jestem zupełnym nowicjuszem w tej dziedzinie właśnie kończę ORP "Wilczur" z Małego ModelarzaSmile [pl]
Odpowiedz
#2
Mój pierwszy to Rwd 4, a pierwszy skonczony 2 dni po rozpoczęciu budowy rwd4 na modelarni to P11c z MMBig Grin

Powodzenia z wilczuremWink
Odpowiedz
#3
Czyli jednak prawda , że Mały Modelarz "wychowuje" pokolenia Big Grin a co do wilczura to robię karabiny z drutu i zawijanej na niego nitki Big Grin
Odpowiedz
#4
  Mój pierwszy model to szybowiec "Mucha Standart". Z MM-a.
  "Skleiłem" go w 1958 roku, będąc jeszcze w podstawówce.
  To jednak prawda, iż MM pokolenia kartoniarzy wychował.
  A Wilczur dobry na początek jest. Tak samo Jak-23.
  Pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#5
Myślę że z Jakiem też sobie poradzę została mi spuścizna po tacie on razem z jego bratem kupowali i trochę tego jest aby tylko wybieraćSmile Pamiętam jak opowiadał , że powiększyli Mińsk z MM trzy razy za pomocą linijki , cyrkla , zerownika Big Grin
Odpowiedz
#6
Moj pierwszy byl pz inz 130 z mm/95 jesli mnie pamiec nie myliTongue Wlasciwie to byl 1 ktory zaczalem (nie dokonczylem) potem avia bh 33 z nastepnego numeru - ktory to juz skleilem;]

Powodzenia w sklejaniu!
Sdkfz 165 Hummel , Pzkpfw I Ausf B , Horch 1a , Flak 38  , Sdkfz 234/2 Puma , Sdkfz 124 Wespe , Sturmgeschutz IV ,

Na warsztacie - Sdkfz 7/1

"Bear in mind closely that I did not see any actual visual horror at the end. To say that a mental shock was the cause of what I inferred - that last straw which sent me racing out of the lonely Akeley farmhouse and through the wild domed hills of Vermont in commandeered motor at night - is to ignore the plainest facts of my final experience(...)"

H.P. Lovecraft Whisperer in darkness
Odpowiedz
#7
widzę kolega bardziej się specjalizuje w pojazdach naziemnychSmile
Odpowiedz
#8
Ja będąc nastolatkiem zacząłem od PZL Jastrząb z Super Model, to było w 1999 roku. Ciężko to nazwać modelarstwem, były to raczej nieudolne próby sklejenia do kupy (na styk sg) wyciętych części  :lol: W modelu tym nie użyłem żadnym wręgów. Z uśmiechem wspominam tamte czasy Smile Potem popełniłem jeszcze kilka modelików tego wydawnictwa, a pierwszy jako tako sklejony już model to ORP Jaskółka z MM. Nie przetrwał do czasów dzisiejszych  Wink
Odpowiedz
#9
Ja zaczynałem w 1995  - Polski czołg pływający PZInż. 130 (pamiętam że był cały biały bo sklejaliśmy z bratem razem z tego samego modelu... on z gazetki, a ja z ołówkiem w ręku kopiowałem po wycięciu przez niego, każdą część na blok techniczny)

Następnie kleiłem 12/1995 Samolot myśliwski PWS-A (Avia-BH-33)... Zdecydowanie najlepszym ze wszystkich które kleiłem, w mojej dawnej karierze był 3/2002 Japoński samolot bombowo-torpedowy Nakajima B5N2 "Kate".
Odpowiedz
#10
Ja od Garlanda MM r86-bez części dennej i ELCO MM powstawały jednocześnie-oba samym Budem(wielki słój(1l?) nie pamiętam z skąd) ,oba trafiane ,oba już niestety są historią...pierwszy raz mama widziała mnie przez cały tydzień po szkole w domuSmileSmileSmile Już ze 20 lat będzie hehhehehe
Odpowiedz
#11
U mnie było to tak, że jakieś 10 lat temu pojechałem z tatą do kiosku. Na wystawie w oczy rzucił się tacie "Mały Modelarz" (swoją drogą, wcześniej toczyłem boje z plastikami), zadziwiony, że jeszcze to wydają, z łezką w oku kupił synowi Hurricane'a Smile Wyposażony w nożyczki, nóż do taper, falistą tekturę i butapren zacząłem tworzyć tamtą pokrakę na dywanie w pokoju rodziców oglądając ALFa Tongue Gdzieś jeszcze leżą zwłoki w piwnicy.

Pozdrawiam!
Maciek
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modele od Halińskiego xoxsc 8 3,122 27-07-2022, 09:57
Ostatni post: xoxsc
  Modele kartonowe... ale jakie? Marek P. 59 26,630 08-09-2021, 08:08
Ostatni post: Lesio73
  Modele broni palnej. Jakie to jest czasopismo? xoxsc 1 3,166 22-11-2014, 08:56
Ostatni post: xoxsc
  Budował papierowe modele z 6 tysięcy części. Dostał maila z F1. piotr.karton 1 3,387 14-04-2014, 09:23
Ostatni post: Lukee
  Modele okrętów z Modelika 1:200 fishbed 1 2,828 16-02-2014, 02:40
Ostatni post: dokker
  Aluminiowe modele Bizon 0 2,511 08-02-2013, 11:01
Ostatni post: Bizon
  Pytanie (ankieta) modele. dominik294 14 7,034 30-01-2013, 07:25
Ostatni post: dominik294
  [Pytanie do sklejaczy żaglowców] Elementy zdobnicze żaglowców - modele kartonowe SZKUTNIK 6 5,355 13-11-2011, 11:40
Ostatni post: Patryk.K
  Modele Schreiber-Bogen na You Tube Paweł M. 2 3,214 03-07-2011, 02:40
Ostatni post: Paweł M.
  Modele na zawodach Andreas 7 4,465 20-11-2009, 06:28
Ostatni post: puchacz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości