Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja o niczym czyli co można ,a co nie mozna pisać w relacji:)
#1
Zabawne to wszystko jest ,gdy kiedyś z jednym forumowiczem zaczęliśmy omawiać wygląd modelu vs dokumentacja natychmiast pojawił się mode i stwierdził , że rozwalamy relację .
Tu jest przecież też relacja i co można tak ględzić bez umiaru ?

Dopisek Admina:
Wątek został wydzielony z jednej z relacji gdzie poniższa dyskusja nie miała nic wspólnego ze sklejanym tam modelem.
Odpowiedz
#2
Passer, a w czym problem skoro autorowi wątku to nie przeszkadza? Może byś tak przestał szukać dziury w całym i nie czepiał się co niektórych osób?

A wracając do modelu klejonego przez Roberta, to trzeba mu wziąć na zlot piaskownicę do zabawy. :mil11:
Czołgista!
Odpowiedz
#3
Siemka , nie czepiajta sie Japończyka, to poczciwy i pracowity chłopina. Ma teraz dylemat , bo te 3 wręgi są większe od całej armady tych drzazg na podpałkę , co stoją w Qwkakowej witrynie .  PDT_Armataz_01_22
Odpowiedz
#4
Rafał jesteś drugim mode ,który używa określenia " Czepiam się " ,więc oświadczam Ci ,że ja się nikogo nie czepiam tylko po prostu zwracam uwagę na pewne sytuacje jakie mają miejsce na forum . Być może podobną opinię jak ja mają również inni forumowicze tylko jej z takich , czy inych względów nie ujawniają . Ludzie nie są przecież tacy głupi i pewne rzeczy widzą .
Odpowiedz
#5
Uwaga !!! jestem nie miły.

Passer Montanus bądź tak dobry i przeczytaj pierwszy wpis Japończyka, ponownie go przeczytaj, weź tabletki i daruj sobie.
A jeśli masz coś w sprawie budowy modelu to pisz, a jak nie i nie znasz ludzi wypowiadających się tu  w sposób Cię drażniący to omijaj wielkim łukiem relacje "... która będzie miała charakter pół żartem - pół serio..."
Odpowiedz
#6
Passer,
czepiasz się i to wie większość z ludzi, którzy tu piszą. Więc jeśli łaska ....
Odpowiedz
#7
Widocznie ktoś chce koniecznie chaos wywołać, i niech ta osoba nie pisze mi, że to nie moja sprawa i żebym się nie odzywał w razie czego, bo jest to forum i każdy użytkownik który to czyta ma święte prawo wypowiedzieć się w tej sytuacji.
Moim skromnym zdaniem Passer powinieneś wrzucić na luz i się nie spinkać, aż tak :-)
To tyle jeżeli chodzi o mój wpis do tej sprawy, dalej nie mam zamiaru się w tej sprawie wypowiadać.
Druga sprawa Passer, to co napisałeś " Być może podobną opinię jak ja mają również inni forumowicze tylko jej z takich , czy inych względów nie ujawniają . Ludzie nie są przecież tacy głupi i pewne rzeczy widzą ."
Wg. mnie to Ty- z całym szacunkiem do Twojej osoby oczywiście- masz ciągle jakieś głupie przytyki, ostatnio jak napisałem coś w relacji Kordiana, zwróciłem na coś uwagę, to od razu Twoja odpowiedź dała mi dużo do myślenia. Z tym drugim zdaniem masz całkowitą rację, pewne rzeczy ja na przykład zauważyłem w Twoich wpisach.

Jeżeli chodzi o relację, to jak najbardziej czekamy na postępy w budowie tego skomplikowanego projektu. Tongue

Pozdrawiam Tadek.

Odpowiedz
#8
(19-02-2012, 04:38)TadeoS link napisał(a): Widocznie ktoś chce koniecznie chaos wywołać, i niech ta osoba nie pisze mi, że to nie moja sprawa i żebym się nie odzywał w razie czego, bo jest to forum i każdy użytkownik który to czyta ma święte prawo wypowiedzieć się w tej sytuacji.
Moim skromnym zdaniem Passer powinieneś wrzucić na luz i się nie spinkać, aż tak :-)
To tyle jeżeli chodzi o mój wpis do tej sprawy, dalej nie mam zamiaru się w tej sprawie wypowiadać.
Druga sprawa Passer, to co napisałeś " Być może podobną opinię jak ja mają również inni forumowicze tylko jej z takich , czy inych względów nie ujawniają . Ludzie nie są przecież tacy głupi i pewne rzeczy widzą ."
Wg. mnie to Ty- z całym szacunkiem do Twojej osoby oczywiście- masz ciągle jakieś głupie przytyki, ostatnio jak napisałem coś w relacji Kordiana, zwróciłem na coś uwagę, to od razu Twoja odpowiedź dała mi dużo do myślenia. Z tym drugim zdaniem masz całkowitą rację, pewne rzeczy ja na przykład zauważyłem w Twoich wpisach.

Jeżeli chodzi o relację, to jak najbardziej czekamy na postępy w budowie tego skomplikowanego projektu. Tongue

Pozdrawiam Tadek.

Niepotrzebnie strzępiłeś klawiaturę, ja niegdyś strzępiłem i wielu innych też strzępiło.. Relacja niebezpiecznie stacza z głównego toruWink Lepmy, lepmy a Passer niech sobie dalej piszeWink ignora trzeba złapać :roll:
Odpowiedz
#9
Cytat:Jest takie powiedzenie dość drastyczne " co za dużo to i świnia się porzyga " .
Przepraszam ,że wchodzę w kompetencje moderatorów ,ale chyba już czas coś z tym zrobić .
Twoje własne słowa Piotrze, które idealnie pasują do twojego zachowania. Gdyby to zależało tylko i wyłącznie ode mnie, to pomimo całej twojej wiedzy i wkładu w rozwój modelarstwa kartonowego, dawno już bym cię z tego forum pożegnał. A zdźiwiłbyś się ile osób zrobiłoby tak samo. Więc proszę, zakończ te swoje moralizatorskie gadki w tym momencie i omijaj szerokim łukiem niektóre osoby. Przerabiałem z tobą już te przepychanki i nie mam zamiaru robić tego ponownie.
Jak chcesz to możemy założyć nowy wątek: Co sądzisz o użytkowniku Passer Montanus?
Zresztą nie chcę za bardzo bruździć w tej jakże strategicznej relacji Roberta :mil11:, a znając życie i tak przeniesiemy tą dyskusję do innego działu.
Czołgista!
Odpowiedz
#10
(19-02-2012, 05:09)kujot666 link napisał(a): Jak chcesz to możemy założyć nowy wątek: Co sądzisz o użytkowniku Passer Montanus?

Jestem za, bo to chyba ostatnie forum modelarstwa kartonowego, na którym Passer nie został jeszcze zbanowany. Z drugiej strony nasze forum po zablokowaniu Passera straciło by swoisty folklor, a śmiesznie też powinno być od czasu do czasu - to cytat z wiadomości, którą otrzymałem od Dexa. Mnie najbardziej u Passera podoba się prowadzony przez niego dział zapowiedzi w którym w bardzo fajny sposób przedstawia kolejne nowosci.

PS1. Drogi Japończyku sorki za wtręt do relacji.
PS2. Drogi Passerze właśnie jestem świeżo po zaleconej przez ciebie jakiś czas temu lewatywie PDT_Armataz_01_22.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#11
Pół strony fajnej relacji Japończyka, półtorej wojny z Passerem . Przecież o to mu chodzi . Passer górą , Passer na prezydenta . Ura, Ura, Ura.
Odpowiedz
#12
  Panowie Koledzy... dajcie spokój...
  Nie warto...
  Ja natomiast ciekaw jestem, dlaczego to nasz Żmij tak cicho siedzi. Chodzą słuchy po kraju, iż za iluminatory się wziął. Skąd te wieści, nie wiadomo. Radia Wolnej Europy wszakże już nie ma! Niemniej jednak...
  Na pewno niespodziankę w postaci galerii szykuje.  - To będzie święto! Ja z radości chyba uchleję się, jak ostatnia świnia!
  QWAK-i i wszystkich Kartoniarzy Zacnych pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#13
Spoko Wichura wytnie się, a jak sam Robert Borkum tu zajrzy to sam zrobi porządek. :mil11:
Czołgista!
Odpowiedz
#14
Jak się posprząta to i ja wlezę z buciorami ( ciśnienie mi nieco opadło to se moge) :mrgreen:

(19-02-2012, 05:36)ZbiG link napisał(a):   ...  Ja natomiast ciekaw jestem, dlaczego to nasz Żmij tak cicho siedzi. ...

Pewnie dziurki wycina w burtach. Co znacznie uatrakcyjni model :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#15
Jeżeli ta relacja jest z gatunku " pół żartem - pół serio " ,a jest bo nic tu sensownego się nie dzieje to trzeba ją przenieść do odpowiedniego działu pt. " HUMOR " , jest taki dział na forum .
Jeżeli wielokrotnie zwracano forumowiczom uwagę jak ma się prezentować DOBRA relacja to dlaczego nagle można relacje prowadzić tak jak ta jest prowadzona  ? Bo co - bo akurat to jest relacja kolegi ze spotkań modelarskich i wpisują się inni koledzy z takich spotkań ?
Przecież na forum zamykano relacje z o wiele błachszych powodów - więc uprasza się o troszkę konsekwencji . :mrgreen:









Odpowiedz
#16
Jak to się nie dzieje ?? PDT_Armataz_01_22 A wspieranie duchem KOLEGI to co pies ?? Nie tylko czynem ,ale i duchem rósł karton w siłę .  :lol: :lol: :lol: :lol: Passer wyluzuj ,uśmiechnij się , zadupcz i spojrzyj innym okiem ,mniej krytycznym na świat. Pozdro.
Odpowiedz
#17
To chyba powinieneś Wichura polecić swoim forumowym kolegom , bo to oni dostali nerwicy  :mrgreen:  Jeżeli mój wpis o jakości tego tematu jest głupi to czym są wpisy które następnie zostały dokonane ?
Odpowiedz
#18
Rozumiem Passer Montanus, że gdyby autor relacji odpowiedział w taki sposób ja TY na próby ponaglenia jakie były stosowane w sposób zabawny i wesoły ze strony przyjaciół.  :twisted:

Link i treść poniżej.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=5107.60
autor  Passer Montanus « Odpowiedź #70 dnia: 03 Luty 2011, 14:48:28 »
"... Revan_1991 jak nie masz nic sensownego do dodania to po kiego się tu wpisujesz ? Nie przypominam sobie ,abym Ciebie poganiał w temacie szybkości wstawania zdjęć . Masz przecież napisane ,kiedy będą zdjęcia , nie dotarlo do Ciebie ?  ....  "


Byłbyś usatysfakcjonowany. To jest Twój  sposób na prowadzenie relacji zgodnie z prawidłami.
Tylko pytanie gdzie wówczas relacja powinna się znaleźć ? Twoja także.  :mrgreen:

Wszak tylko Ty jesteś jedyny Sprawiedliwy, (zapomniałem o Wszechwiedzący, Nieomylny) Niedoceniany i Odtrącony.  Idea

Kolego, chyba mogę jeszcze tak się zwracać, wyluzuj i wczytaj się w treść wcześniejszych wpisów, jeżeli masz problemy, poproś kogoś o pomoc.  :twisted:

Teraz prośba do Administracji czyńcie swą powinność już chyba pora.

Odpowiedz
#19
(20-02-2012, 12:08)zetpt link napisał(a): Teraz prośba do Administracji czyńcie swą powinność już chyba pora.

AMEN
Odpowiedz
#20
Może i nie mam prawa zbytniego głosu z racji stażu na forum... aczkolwiek chciałbym coś zauważyć...
Trzeba mieć umiar pomiędzy społecznościowym podejściem do forum, a merytorycznym.
Zauważyłem niestety, że tutaj temat o rzeczy istotnych (np opis jakiejś techniki, narzędzi, ocena modelu, relacja itp.) mocno jest przetykany spamem o "tyłku Maryni" - w związku z tym chcąc się czegoś dowiedzieć trzeba przebrnąć przez tonę nic nie wnoszących informacji.
Nie mówię tego złośliwie, ale mnie osobiście troszkę to przeszkadza w odbiorze treści na tym forum.
Nie chwałą jest nabić parę k postów, nie wnosząc do społeczności nic poza stwierdzeniem typu "Zasiadam w pierwszym rzędzie" w każdym wątku relacji.
Odpowiedz
#21
  Czy humorystyczny opis czynności wykonywanych przy lepieniu papieru przeszkadza również?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#22
Ano coś w tym jest, że forum robi się bardziej "społecznościowe" niż merytoryczne. Czy to dobrze, czy źle, nie mi oceniać, o tym powinien chyba decydować każdy założyciel relacji.
Humorystyczne podejście jak najbardziej bo jednak integruje "starą wiarę"ale jak PhobosX zauważył, może to też przeszkadzać nowszym uczestnikom w poszukiwaniu konkretów.
Chyba więc każdy powinien sam sobie odpowiedzieć czy woli by forum, które współtworzymy było merytoryczne czy społecznościowe.
Czasami odnoszę wrażenie, że po prostu brakuje tu ShoutBox'a, tam mógł każdy każdego pocisnąć a w relacjach było ciekawie, obecnie do większości z nich, mimo ciekawych tematów, nawet nie chce mi się zaglądać. Też tak macie?
Odpowiedz
#23
(20-02-2012, 01:54)ZbiG link napisał(a):   Czy humorystyczny opis czynności wykonywanych przy lepieniu papieru przeszkadza również?

Mnie nie przeszkadza. Aczkolwiek powiem Ci szczerze - szukając czegoś na forum Twoje posty pomijam - nie obraź się. Nawet jeśli zawierają one wartościowe informacje, to są one podane w sposób skutecznie utrudniający szybkie ich przyswojenie. Jak to mawiają co za dużo to nie zdrowo.. ;] Ale każdy pisze jak mu się podoba, byle by pisał mądrze, na temat i w odpowiednim miejscu.
Odpowiedz
#24
  Tematy powtarzają się bardzo często. Może więc to jest coś w rodzaju "zmęczenia materiału"? Do powtarzających się tematów i związanych z nimi problemów, które wałkowane są wiele razy, zaglądać się już nie bardzo chce.
  Wyjątek stanowią tematy z rzadka prowadzone, nawet "niszowe".
  Czyli, - "też tak mam".
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#25
(20-02-2012, 02:08)Jaroslav link napisał(a): Ano coś w tym jest, że forum robi się bardziej "społecznościowe" niż merytoryczne. Czy to dobrze, czy źle, nie mi oceniać, o tym powinien chyba decydować każdy założyciel relacji.
Humorystyczne podejście jak najbardziej bo jednak integruje "starą wiarę"ale jak PhobosX zauważył, może to też przeszkadzać nowszym uczestnikom w poszukiwaniu konkretów.
Chyba więc każdy powinien sam sobie odpowiedzieć czy woli by forum, które współtworzymy było merytoryczne czy społecznościowe.
Czasami odnoszę wrażenie, że po prostu brakuje tu ShoutBox'a, tam mógł każdy każdego pocisnąć a w relacjach było ciekawie, obecnie do większości z nich, mimo ciekawych tematów, nawet nie chce mi się zaglądać. Też tak macie?

A jakie ma być ? Zimne, nijakie, jedynie powieleniem instrukcji sklejania, w stylu przykleiłem i jestem zadowolony.
Myślę, że to czego nie powinno być w relacji to instrumentalne pouczanie wszystkich i udowadnianie, że tylko "ja" mam patent i należy tak robić jak "ja". Jeżeli "ktoś" zwraca uwagę, że "mu" coś nie pasuje to wszyscy mają się dostosować do "jego" zaleceń.
Czy wówczas relacja na forum będzie rzeczowa i kompetentna?

(20-02-2012, 01:38)PhobosX link napisał(a): .... Nie chwałą jest nabić parę k postów, nie wnosząc do społeczności nic poza stwierdzeniem typu "Zasiadam w pierwszym rzędzie" w każdym wątku relacji. ...

Masz rację jeśli pisze to ktoś, kto nie ma doświadczenia w sklejaniu, ale jeśli jest to "autorytet", który "z niejednego pieca..." to dla osoby prowadzącej relację jest raczej dopingiem, motorem, aby się starać, bo "mistrze" patrzę. Pewnie i o pomoc śmielej czy łatwiej zapytać przez nowicjusza. Własne błędy szybciej zostaną zauważone i sposoby poprawienia niedociągnięć łatwiej wybrać, podpatrując "triki", czy rady doświadczonych forumowiczów.







Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Dyskusja] Podział wiekowy modelarzy na konkursach. Astra28 2 1,944 02-10-2011, 10:25
Ostatni post: struna
  " Modelarze v/s frajdolarze !"... czyli co się komu wydaje Passer Montanus 141 36,406 13-09-2010, 07:16
Ostatni post: Raduss
  Totalitaryzm, Symbole, Ludobójstwo czyli dyskusja o tym co było i możliwe ,że przed nami Arovist 117 29,398 10-08-2010, 07:59
Ostatni post: Panda82
  Wtopa historyczna - czyli pewien babol Fly Modelu moses 8 4,504 22-03-2010, 12:42
Ostatni post: ceva
  STANDARD CZY NIE, CZYLI O PRZYJEMNOŚCI BUDOWANIA MODELI... Maciej 17 12,586 15-02-2008, 10:15
Ostatni post: Wichura3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości