Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] KARTONOWA KOLEKCJA NR.4/2012- Hawker Hurricane MK I - P.Mistewicz
#1
[Obrazek: th_IMG_0128_zps4272b40c.jpg][Obrazek: th_IMG_0127_zpsc047bd44.jpg][Obrazek: th_IMG_0126_zpsfb0405b8.jpg][Obrazek: th_IMG_0125_zps2071cf22.jpg][Obrazek: th_IMG_0124_zps317672f1.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0123_zpsdbdf8d1d.jpg][Obrazek: th_IMG_0122_zps07913c08.jpg][Obrazek: th_IMG_0121_zps89ba6a62.jpg][Obrazek: th_IMG_0120_zps075a74ed.jpg][Obrazek: th_IMG_0119_zps1e75a5f2.jpg][Obrazek: th_IMG_0118_zps94979f30.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0117_zpsbbee91bb.jpg]

  Panu Pawłowi Mistewiczowi za pięknie opracowaną wycinankę, którą przyjemność sklejać miałem -
                              DZIĘKUJĘ.
                                                -  ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#2
:milbravo: :milbravo: :milbravo: pierwszy Huragan z KK gotów do oblotu. :-)
Czy to wina aparatu czy moje wrażenie tylko - wydaje mi się, że łopaty śmigła troszkę "nie trzymają 120 stopni".
Tak czy owak - brawa! A tak narzekałeś...
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#3
  Spokojna głowa. Trzymają. Osadzane były na kole podziałowym, więc to, co tutaj widać jest wyraźnym "złudzeniem aptecznem" wywołanym zbytnim przybliżeniem obiektywu, przez co powstał efekt "rybiego oka". Za to w skali "makro" widać wszystkie niedokładności, jakie miałem okazję popełnić. Nawet te, których nie ma.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#4
Gratuluję kolejnego sklejonego modelu. Bardzo fajnie ci to wyszło Confusedmile:
Odpowiedz
#5
jak wyżej.  PDT_Armataz_01_34 i orteza nie zatrzymała.
Odpowiedz
#6
Przełączam się do gratulacji,
Dobra robota,  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Dobra robota.
:milbravo:

Dobrego zdrowia życzę, bo wtedy klejenie już samą radością jest.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#8
Ładnie wyszedł! Gratulacje  :milbravo:
Ukończone: Messerschmitt Bf-109G8
Na warsztacie: Spitfire Mk VB MM 3/2005
Odpowiedz
#9
No model doczekał się finału i tak trzymać. :milbravo:
Odpowiedz
#10
    Wszystkim Zacnym Kolegom dziękuję za miłe słowa.
    Zbin. Będę trzymał.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#11
:mrgreen:
Dobre to wieści.
Gratuluję modelu krajanie, bardzo, bardzo sympatyczny.
Widać, że można kleić nawet wówczas, gdy polarne misie nie trzymają człowieka pod kluczem w domu  :mrgreen:
Odpowiedz
#12
Gratuluję ukończenia modelu (mimo przeciwności zdrowotnych), jak również samego wykonania. Niedokładności sam wiesz, gdzie popełniłeś, ale giną one w całokształcie modelu. PDT_Armataz_01_34
Mam również ten model w swojej kolekcji, a Swoją relacją utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że był to słuszny zakup. Smile Tylko musi jeszcze trochę poczekać na klejenie...

Jeśli mogę coś zaproponować, to przydało by się, abyś na końcu relacji dodał zaproszenie z linkiem do tutejszej GALERII, a na początku tej galerii dodał wpis, że relację można prześledzić pod tym linkiem.
Po upływie dłuższego czasu łatwiej będzie odnaleźć powiązane ze sobą tematy jednego modelu.
[Obrazek: 12375.gif]
Odpowiedz
#13
  Hmmm... - po pierwsze prymo - to, chwalić się nie ma czym, a o drugie prymo - linki, czy jak to się tam zwie, trzeba byłoby najpierw  umieć robić.
  Prymo trzecie - ... - "po upływie dłuższego czasu" - ręczę, iż za parę dni na forum będą już inne modele, równie jak ten, kilkudniowe. Po tym upływie czasu nikt już ich nie pamięta, więc nie ma sensu tak dokładnie, z linkami, zapisywać...
  Wszak teraźniejszą chwilą żyjemy.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
A ja jednak "uparcie" pozostanę przy tym upływie czasu (mimo, że żyjemy teraźniejszą chwilą), ponieważ czasem ktoś zabierając się za jakiś model szuka jego relacji, czy galerii chcąc skorzystać z rad i doświadczeń modelarzy go sklejających. A i samemu czasem warto wyciągnąć wnioski z przeszłości, żeby lepiej żyć teraźniejszą chwilą. :mil11:

Co do wstawiania linków, to ja robię to tak:
Najpierw otwieram sobie w drugim oknie przeglądarki miejsce, do którego będę chciał wstawić link, a następnie wracam do bieżącego okna i piszę wiadomość...
Jeżeli chcę, aby w treści wyświetlał się tekst "GALERIA", a po jego kliknięciu link prowadził w odpowiednie miejsce, to zaznaczam najpierw ten tekst a następnie klikam na ikonkę globusa z karteczką, która znajduje się na buźkami (ma ona opis "Umieść odnośnik"). Wtedy pojawi się taki zapis:
Kod:
[url]GALERIA[/url]
Następnie edytuję ten zapis i ustawiam kursor zaraz za "[url" a przed pierwszym nawiasem "]" i wstawiam tam znak "=". Teraz przechodzę do okna, w którym mam otwarte miejsce, do którego chcę wstawić odnośnik i w polu adresu zaznaczam cały adres www i kopiuję go (Ctrl+C), a następnie wracam do okna z wiadomością i wklejam ten adres (Ctrl+V) po wstawionym znaku "=". Otrzymujemy taki zapis:
Kod:
[url=http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11797.msg133862#msg133862]GALERIA[/url]
a efekt jest taki: GALERIA

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałem, a może przyda się też komuś jeszcze. Smile
[Obrazek: 12375.gif]
Odpowiedz
#15
ZbiG-u, elegancki model! Gratuluję i dużo zdrowia życzę!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#16
Ode mnie masz  PDT_Armataz_01_34 :milbravo: za to, że relacja zakończyła się fajną galerią.
Zaś baciki masz za lament o sklerozie i próbę porzucenia tego modelu. Cholera - w gorącej wodzie kąpany.
Gdyby nie presja Forumowiczów, model byłby nie skończony.
Odpowiedz
#17
Dopiskiem z moimi gratulacjami dołączam się  Smile
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#18
Witam.

Mości ZbiG-u moje gratulacje, ładnie jak zawsze  PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#19
To jeszcze ja składam gratulacje, choć wylamentowany to ładny.
Gratulacje
    :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#20
  Uważam, iż to bardzo ładny zwyczaj składania gratulacji z okazji ukończenia modelu. W każdym z nich zostaje cząstka nas samych...
          DZIĘKUJĘ.
  A poza tym udzielam sobie nagany za brak opanowania: powinienem się trochę  :oops: :oops: :oops:
  Nieprawdaż; - SKS...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#21
Witam.

No to będą jeszcze jedne gratki, piękny model będziemy przez tydzień oglądać  :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:

Pozdrawiam.

Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#22
Tylko pogratulować dzieła. Świetnie zaprojektowany i równie wspaniale poskładamy. To co teraz wyląduje na macie?
Odpowiedz
#23
Zbyszku Tobie przydałoby się dokopać.Jesteś jak ten w reklamie o którym żona mówi:'nie mówiąc już o jego jękach i kwękach".
Koniec żartów - model piękny.serdeczne gratulacje :milbravo:.Mała przerwa na lenistwo i do roboty bo nam czas szczególnie szybko ucieka.Pozdrawiam.
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#24
  Zacnej Braci Modelarskiej dziękuję raz jeszcze za dobre słowo.
  Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, iż na "model tygodnia" nadają się raczej inne, znacznie lepsze sztuki...
  Przez cały czas powolutku do przodu idzie budowa Hali faxa. Powolutku, ze względu na frajdolarskie durne wynalazki, które skutecznie opóźniają proces budowy, wzmacniając jednocześnie całą konstrukcję do stopnia zadowalającego mój frajdolarski wredny gust. Uważam albowiem, iż model o dużych gabarytach powinien być bardzo wytrzymały na odkształcenia mechaniczne.
  Szczegóły - w relacji. Może już niedługo?
 
  A czas zaczyna płynąć nam, Jowiszu w postępie geometrycznym.
  Niestety...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#25
Za model tygodnia wypadało by wspólną cherbatką uczcić  :milbravo:
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Hawker Hurricane Mk.I - Kartonowa Kolekcja messer 6 856 12-12-2023, 10:21
Ostatni post: Raven
  [G] Polski samochód pancerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1/25 Jasiek 3 810 06-11-2023, 09:09
Ostatni post: Winek
  [G] Moja kolekcja 1:400. zablo1978 11 3,906 20-10-2023, 01:46
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] Moja kolekcja JSC jagdtiger2 11 1,915 19-05-2023, 01:21
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] MiG-29A - Military Model 1-2/2012 stachooo 7 1,605 21-02-2023, 10:20
Ostatni post: Karas
  Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1/25 krys 8 2,554 06-07-2022, 08:18
Ostatni post: radzias
  [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja Winek 13 3,745 17-02-2022, 02:26
Ostatni post: Winek
  [G]Hawker Hurricane Mk I "Dywizjon 303" - Kartonowa Kolekcja 1-2/2020 stachooo 11 4,463 29-08-2021, 01:50
Ostatni post: stachooo
  [G] Hawker Hurricane Mk I (Kartonowa Kolekcja 1-2/2020) Olek 8 3,994 03-02-2021, 11:23
Ostatni post: Panda82
  [G] Messerchmitt Bf-109G-2/trop 1:33 Kartonowa Kolekcja messer 7 4,315 05-01-2021, 09:58
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości