Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] mini relacja mini czołgu (tks)
#1
Witam kolegów modelarzy PDT_Armataz_01_36

Kiedyś jeszcze w podstawówce próbowałem skleić tankietke z wydawnictwa "super modelik" nr.1/99, nie miałem wtedy zupełnie żadnej wiedzy, a model chciałem najchetniej skleić w jeden dzien, pomijająć szkielet (po co on komu PDT_Armataz_01_23) i używając do klejenia kleju "szkolnego", jak nie trudno się domyślić szybko poległem. Odkupiłem sklejony model od starszego kolegi i do tej pory stoi w moim domu rodzinnym.

Przeglądałem niedawno allegro i moją uwage zwrócił ten oto modelik:
[Obrazek: 92254d324ad0cc19.jpg]

Z sentymentu postanowiłem że musze nabyć tego szkraba PDT_Armataz_01_01
Cena w licytacji wyniosła całe 6zł Tongue Nie spotkałem się jeszcze z żadną galerią ani relacją z tego opracowania więc nie zabardzo wiedziałem czego sie spodziewać, szczerze to byłem scepytcznie nastawiony, myślałem ze model będzie do tego stopnia uproszczony że zamiast kół i zawieszenia będzie jedna część z nadrukowanym całym układem jezdnym, bo widziałem już takie modele. Zawartość mile mnie zaskoczyła bo nie jest tak najgorzej, są kółeczka, zawieszenie, proste gąski, i wszystko co powinno być, nawet jest bardziej szczegółowy niż ten z super modelika.

[Obrazek: 17ceb00b2f360167.jpg]

Wyciąłem szkielet i przymierzyłem go na sucho, jeszcze go przeszlifuje i kleimy.

[Obrazek: e795c544b3f4a5ac.jpg]

[Obrazek: 5740928dd17acf51.jpg]

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania.
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#2
Zasiadam podglądać. Jakbyś chciał coś dorabiać mam plan TKSa w skali 1:25 i całkiem sporo materiału zdjęciowego. Mogę to zeskanować i ci podesłać.

Pozdrawiam
Sklejać każdy może, jedni lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi
Czasami człowiek musi
Inaczej się udusi
Odpowiedz
#3
Jak na takiego szkraba to z tego co widać zastosowałeś ponad milimetrową tekturę. Tak zaleca instrukcja czy to Twój pomysł? O ile przy szkielecie takim jak ten, podklejanie grubszą tekturą nie stanowi później problemu to dalej już musisz sztywno trzymać się zalecanej tektury. Jeśli się mylę i ta tekturka wcale nie jest taka "pancerna" jak wynika z fotek to przepraszam za niepotrzebne pisanie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Wolf dzięki ale po tym co zrobiłem z crusaderem postanowiłem ze narazie dam sobie spokój z "ulepszaniem"  :mrgreen:

fishbed użyłem tektury 1mm, autor pisze żeby użyc około 1mm. Może wydawać się grubsza bo ten szkielecik jest miniaturowych rozmiarów, ale dzięki za czujność.

Teraz pare słów o modelu, niestety już nie jest tak różowo jak sie wydawało. Po pierwsze karton jest koszmarny, mechaty i pękający przy każdej okazji, no ale to niczyja wina, poprostu wycinanka pewnie ma swoje lata. Ale z pasowalnością elementów to niestety autor się nie popisał- może dlatego pozostał anonimowy? Szkielat jest zupełnie jak od innego modelu, poszycie też sie nie zgrywa ze sobą, musiałem niezle kombinować a itak nie wyszło to najlepiej, w przypadku tego modelu to chyba lepiej było by pominąć szkielet :mil1: elementy poszycia najlepiej było by porozcinać i dopasowywać ale nie chciałem tego robić bo przy takim papierze to itak szkoda zachodu, postanowiłem że skleje standard i jak wyjdzie tak będzie.

Niestety nie moge wgrać zdjęcia na którym pokazałem ile musiałem wyciąć szkieletu bo wypychał on poszycie. Wyszło coś takiego że jak z jednej strony dopasowałem poszycie do szkieletu to z drugiej strony brakowało 3mm zeby zamknąć poszycie, taka łódka sie robiła, masakra jakaś. W koncu to wypośrodkowałem a szpary zalałem wikolem i pomalowałem. Rozumiem że trzeba najpierw przymierzyć a poźniej przykleić ale nie spodziewałem się że trzeba będzie po pół cm szkieletu wycinać w kilku miejscach PDT_Armataz_01_33

Dam odrazu zdjęcia sklejonego kadłuba:

[Obrazek: 092546a0dec15cd3.jpg]

[Obrazek: ff8df4a14c7a54fe.jpg]

[Obrazek: 1dffa665f688a2f4.jpg]

Jedynie co ulepszyłem to peryskop, wyciąłem to białe okienko i wkleiłem przezroczysty prostokąt.

Biorę sie teraz za układ jezdny, mam nadzieje że tu będzie troche lepiej.
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#5
Prace przy układzie jezdnym trwają, tutaj jest troche lepiej chociaż części nr 21 były zupełnie źle zaprojektowane, nie dało sie tego skleić, musiałem rozcinać je i przerabiać.

Tutaj to co udało mi sie poskładać, w sumie to ponad połowa zawieszenia jest:

[Obrazek: b475a38d61ddbadc.jpg]

Jeszcze to tylko poskładać do kupy i zostaną mi gąski (z pasków, bardzo proste) i kilka drobiazgów na kadłubie.
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,155 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,050 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,034 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,608 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,695 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,374 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości