Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Nebelwerfer-niemiecka wyrzutnia rakiet (projekt własny)
#1
Witam
Przedstawiam mój kolejny projekt. Tym razem za namową znajomego padło na to działko. Projekt oczywiście w skali 1/25. Poniżej kilka rendrów

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: th_1.jpg] [Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_4.jpg]
[Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_7.jpg]

--
Odpowiedz
#2
Ciekawy temat - dobrze że założyłeś relację  :milbravo:

Pamiętam tą maszynkę do mielenia z gry Medal of Honor bodajże - miała potencjał  :mil11:
Odpowiedz
#3
Świetny, długo czekałem na nebela. BRAWO !!!
Odpowiedz
#4
Witam
Wrzucam dwa zdjęcia z budowy.

[Obrazek: th_nebe2.jpg]  [Obrazek: th_nebe1.jpg]

Odpowiedz
#5
Dalszy ciąg prac. Doszły wahacze i koła ;] Model jest mały przez co trudny w sklejaniu- sama drobnica ;] 

[Obrazek: nebe6.jpg]

[Obrazek: th_nebe4.jpg]  [Obrazek: th_nebe5.jpg]
Odpowiedz
#6
Doszło kilka drobiazgów
[Obrazek: nebe7.jpg]

[Obrazek: th_nebe8.jpg] 
Odpowiedz
#7
Oo coś na co sporo czekałem, życzę powodzenia.  :tankfront:
Ciekawi mnie czy potem wersje do druku po prostu robisz w Photoshopie czy jakimś programem rozkładasz model na siatkę?
Odpowiedz
#8
Witam
Przedstawiam postępy z budowy. Całość nasączam super glutem i szlifuję ponieważ model zamierzam po ukończeniu malować.

HedSzot  całość przygotowuję w rhino. W tym programie też układam arkusze i robię całą resztę. Dopiero w ostatnim etapie przenoszę wszystko do corela i koloruję. Staram się robić tak, aby jak najmniej prac przebiegało w corelu, strasznie prymitywny program, którego unikam jak tylko się da;]

[Obrazek: nebe9.jpg]

[Obrazek: th_nebe10.jpg]  [Obrazek: th_nebe11.jpg]
Odpowiedz
#9
Witam
Przybyła reszta drobnicy. Ten etap budowy jest zakończony, następny to rury.
Wszystko co możliwe staram robić ruchome np. zębatka z przodu, która będzie obracała się podczas podnoszenia rur, czy też cały mechanizm zamka przy zaczepie.

[Obrazek: nebe12.jpg]

[Obrazek: th_nebe14.jpg]  [Obrazek: th_nebe13.jpg]
Odpowiedz
#10
Witam
Doszły rury, prowadnice w ich wnętrzu oraz nity.

[Obrazek: nebe17.jpg]

[Obrazek: th_nebe15.jpg]  [Obrazek: th_nebe16.jpg]
Odpowiedz
#11
Oj oj  PDT_Armataz_01_23 można kiedyś liczyć na wydanie lub jakąś edycje wydrukuj, oczywiście za opłatą?
Model mi się podoba strasznie, katjuszek jest sporo ale niemieckiej odpowiedzi brakowało mi, jeszcze tylko SDKFZ 250 z wyrzutnią i było by cudnie.
Kibicuje do końca PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#12
HedSzot model najprawdopodobniej już niedługo będzie wydany ;]
Odpowiedz
#13
Marek....model jest naprawde fajny ale jakos bieznik mi nie podchodzi pod fotki ktore widzialem w ksiazce o niemieckiej artylerii....faktem jest ze na jednej fotce jak dla mnie wyrzutnia miala inne biezniki na kazdym kole...Oni mieli rozne ogumienia tak jak Wlosi?
Royal Navy first
Odpowiedz
#14
Adrian tych bieżników było kilka rodzajów
[Obrazek: nebe18.jpg]
Odpowiedz
#15
Cześć  Marekb PDT_Armataz_01_01 przeczytałem w tej dyskusji że twój model  będzie wydany. Mam pytanie, z pomocą jakiego wydawnictwa zamierzasz wydać ten model ? A może będziesz sam je wydawał  :tank: tylko informuje że to durzo kosztuje : PDT_Armataz_01_09
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz
#16
Witam
Przedstawiam zdjęcia gotowego modelu. Pozostało jeszcze tylko malowanie, ale najpierw muszę kupić farbę.
[Obrazek: nebe22.jpg]

[Obrazek: th_nebe19.jpg] [Obrazek: th_nebe20.jpg] [Obrazek: th_nebe21.jpg]
[Obrazek: th_nebe23.jpg] [Obrazek: th_nebe24.jpg] [Obrazek: th_nebe25.jpg]
Odpowiedz
#17
Model świetny ale jeszcze lepiej by wyglądał pomalowany oraz z figurkami  :milbravo:  :roll:  PDT_Armataz_01_36
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz
#18
Modelik super!
Ale faktycznie rysunek bieżnika nie odpowiada fotkom. Czy będziesz to poprawiał w ostatecznym projekcie?
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#19
Bieżnik jest taki jak na zdjęciu przedstawionym wyżej ( ten w lewym górnym rogu )
Odpowiedz
#20
Ps. oczywiście lewa strona jest w  wycinance przesunięta względem siebie
Odpowiedz
#21
No tak… :mrgreen: pewnie mówimy o tym samym, ale na wszelki wypadek wyjaśnię o co mi chodzi  :wink:.
Na zdjęciu opony (lewy górny róg) „zęby” bieżnika (zęby a może nie zęby, kto wie jak to się nazywa?) idą od środka czoła bieżnika na zewnątrz opony raz na lewo a raz na prawo, a w modelu na lewo i na prawo jednocześnie. Oczywiście nie neguję, że były opony o takim rysunku bieżnika jak w Twoim modelu, choć takich nigdy nie widziałem.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#22
Tuco  zgadza sie mówimy o tym samym, poniżej wycinek części koła  z modelu.
[Obrazek: nebe26.jpg]
Odpowiedz
#23
No i wszystko jasne!  Confusedmile:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#24
Fajny modelik.

Myślę, że przy tak małym modelu koło będzie bardzo widoczne i że osiągnąć super rezultat to trzeba będzie przyłożyć się do jego wykonania. Może coś takiego (niekoniecznie z papieru)?
[Obrazek: th_pak_03.jpg] [Obrazek: th_pak_06.jpg]
Odpowiedz
#25
Michał  koło rewelacyjne, idealne do odlewu z żywicy. W papierze ciężko byłoby uzyskać taki efekt
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,176 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 5,822 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 6,958 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 10,862 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  [R] PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny) Przemek W 29 12,140 20-11-2020, 08:46
Ostatni post: Lesio73
  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny Wojtas 11 6,958 27-04-2020, 10:29
Ostatni post: Wojtas
  [R] Sd.Kfz 251 ausf D Projekt własny filcu21 10 5,542 19-02-2020, 12:32
Ostatni post: Piter
  [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny tomo11 53 23,156 12-02-2020, 11:29
Ostatni post: yogi
  [R] Liberty Mark VIII – angielsko/amerykański czołg, 1-25, projekt własny MichalR 9 5,196 24-09-2019, 07:26
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości