Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Sd.Kfz 184 FERDINAND - GPM
#1
Dwa lata temu dowiedziałem się, że będzie nowe opracowanie Ferdinanda dziś zaczynam nową relację. Pomimo sporej wycinanki myślę, że będzie dużo frajdy z sklejania więc do czynu.
Na początek okładka, bajery dla leniwych oraz co dało się skleić.
[Obrazek: th_602320fac1dbdaed_zpsf67a971f.jpg] [Obrazek: th_d57f4531cc6f18c4_zpse4a132fc.jpg] [Obrazek: th_SDC10253_zps3fbe0fa8.jpg]
PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#2
Widziałem relacje na innych zagranicznych forach mam o tym modelu swoje zdanie, czekam zatem na postepy. PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz
#3
No będzie z tego kawałek stali. Podglądam.
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#4
Witam.

Tobie kordianie modeli nie brakuje widzę.
Dziwię się gdzie to ty trzymasz?
Ale model taki jak Ferdinand to bezcenny model w kolekcji. PDT_Armataz_01_34
Efekt pewnie będzie super.

Powodzenia.
Odpowiedz
#5
Kibicuję Smile
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...
Odpowiedz
#6
allo będziesz go malował czy może dla odmiany standardzik ? :roll:
Odpowiedz
#7
Czyżby kordian po raz pierwszy (chyba) przymierzał się do odciskania zimmeritu?  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#8
Dombeer tradycyjnie będzie malowany choć trochę szkoda ładnej szaty graficznej.
Undertow czytając monografie trafiłem na informację, że co najmniej dwa egzemplarze Ferdynandów posiadały zimmerit ale zasadniczo jest to cecha Elefantów czyli Ferdynandów po modernizacji. A zimmerit to już od bardzo dawna mnie korci więc na pewno kiedyś będzie PDT_Armataz_01_28.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#9
Wiedziałem, że to będziesz Ty Smile Ciekawy jestem jak Ci wyjdzie malowany, bo grafika fajna, aż szkoda malować.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#10
Kordian jak zwykle pozamiata i tyle w tym temacie. Nie ma co szykuje się ciekawa relacja. Będę kibicować i podziwiać sztukę przetapiania kartona w stal...
Zapraszam na blog http://www.modelstory.pl
[Obrazek: logotyp%2Bnr%2B2.jpg]
Odpowiedz
#11
Przedział silników i wentylatorów skompletowany.
[Obrazek: th_SDC10256_zps0fc50a7b.jpg] [Obrazek: th_SDC10255_zpsbd3914a9.jpg] [Obrazek: th_SDC10254_zps5aadd047.jpg]
PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#12
Witam.

Widzę że praca wrze.
Mam takie pytanie czy na trzecim zdjęciu te nakrętki są fototrawione?
Jak chodzi o wstępne elementy silnika to    PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34


Odpowiedz
#13
(04-04-2013, 01:40)rudy link napisał(a):Witam.
Mam takie pytanie czy na trzecim zdjęciu te nakrętki są fototrawione?

To nie są laserowe nakrętki tylko te, które przewidział autor w wycinance. Szkoda laserków pakować do środka bo i tak finalnie guzik będzie widać. :mrgreen:
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#14
A ja ma pytanie o siateczki skąd je wziąłeś  PDT_Armataz_01_25
Odpowiedz
#15
Siateczka to wstążka zakupiona w kwiaciarni nożna też pokusić się o torebki od herbaty Liptona z tzw. piramidek.
[Obrazek: b145c5def1636d56m.jpg] [Obrazek: 1dde12cfcc6efd3am.jpg]
Po lewej wstążka po prawej rozmontowana torebka po herbacie. Linijka dla oddania skali. PDT_Armataz_01_18
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#16
Tego się nie spodziewałem, sądziłem że znowu pociachałeś jakiś "cedzak herbaciany" powodzenia w budowie.
Odpowiedz
#17
Przedział kierowcy i radiotelegrafisty.
[Obrazek: th_SDC10257_zps2baebbbc.jpg] [Obrazek: th_SDC10259_zps1949359b.jpg] [Obrazek: th_SDC10295_zps306032f6.jpg]
PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#18
kordian znowu wymiata, ja mam taką uwagę odnośnie twoich relacji - ja po prostu żeby nie być monotematycznym to tu i teraz wyleję wszelkie uwielbienie do twojej twórczości modelarskiej  :milbravo:  :milbravo:  :milbravo: a w kolejnych relacjach tylko będę zaznaczał swoją obecność, no bo cóż można innego napisać ?  PDT_Armataz_01_11  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Coś nasz kordian mało wylewny jest  PDT_Armataz_01_22
Rozumiem, że brak komentarzy oznacza iż wszystko jak na razie pasuje na tip-top?
Odpowiedz
#20
(08-04-2013, 07:25)undertow link napisał(a):Coś nasz kordian mało wylewny jest  PDT_Armataz_01_22
Rozumiem, że brak komentarzy oznacza iż wszystko jak na razie pasuje na tip-top?
Bo z modelami Mariusza Kurzyńskiego jest jeden wspólny problem wszystko pasuje można rzec samo się skleja  PDT_Armataz_01_28 , przynajmniej ja problemów nie napotykałem. :mrgreen:
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#21
Pozostałe elementy wyposażenia przedniego przedziału załogi.
[Obrazek: th_SDC10294_zps95128bb5.jpg] [Obrazek: th_SDC10293_zps05be6896.jpg]
Teraz małe malowanie i można zamykać.
PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#22
Witam.

Detale foteli zadziwiają. PDT_Armataz_01_34
I takie pytanie kordianie czy w tym Ferdinandzie jest zdejmowana wieża.?

Odpowiedz
#23
(11-04-2013, 08:33)rudy link napisał(a):I takie pytanie kordianie czy w tym Ferdinandzie jest zdejmowana wieża.?
Może ja nieśmiało ODPOWIEM
Odpowiedz
#24
yukikaze dzięki  za info.
Super to wygląda ale wygody w środku to nie mieli.
Model widocznie jest bardzo dobrze z detalizowany.
Odpowiedz
#25
Jak obiecałem dziś zamykam przedział kierowcy i radiotelegrafisty.
[Obrazek: th_SDC10298_zps73b68ca1.jpg] [Obrazek: th_SDC10302_zps290ce6ed.jpg] [Obrazek: th_SDC10303_zps314ea4db.jpg] [Obrazek: th_SDC10306_zps9d691d07.jpg]
Całość z włazami.
[Obrazek: th_SDC10307_zps8cffccac.jpg] [Obrazek: th_SDC10308_zpsf8a4ce8e.jpg] [Obrazek: th_SDC10309_zps5e53f1aa.jpg]
PDT_Armataz_01_36
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] FERDINAND GPM PAWCYK 3 1,289 15-04-2024, 09:43
Ostatni post: PAWCYK

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości