Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Mosquito Mk.II NF MM
#1
Witam szanownych użytkowników. Widziałem iż ktoś się zaczął zmagać z tym modelem w lepszej waloryzacji etc... Ja jednak skupie się na zwykłym wydaniu MM, traktując go jako powrót do modelarstwa, po dłuższej przerwie oraz jako powrót do normalnego funkcjonowania prawicy mojej. Po 5 miesiącach uwolniłem się od gipsu Smile oraz platynowego odrutowania Sad trzymającego dłoń w kupie, bo kostki ułożyły się w mozaikę. Koniec wzruszającej historii czas na zdjęcia.

[Obrazek: 29493ff40feb475fm.jpg]

Aby cokolwiek do siebie pasowało, trzeba stworzyć niezłą warstwę pyłu, pozostałego po szlifowaniu. Nie rozumiem też utrudniania życia, poprzez łączenie poszczególnych segmentów w miejscach, gdzie znajdują wielkie koła RAF'u.  :mil1:

[Obrazek: 0196e7d52a141228m.jpg]

Pierwszy raz w życiu wykonałem pseudo-waloryzację deski rozdzielczej. Otwory nie są idealnie równe, ponieważ wycinałem to lewą ręką.

[Obrazek: 23069594fba6b4d5m.jpg]

No i kabina w kupie po wstępnym lekkim retuszu.

[Obrazek: d315835be235295em.jpg]

oraz fotel pilota...

[Obrazek: 6ef9e1db5a1e32c7m.jpg]


Pomysł by pokazać światłu dziennemu moje wypociny zrodził się w dniu dzisiejszym, po zaprzestaniu poszukiwań brakującej części Sad Chodzi o luk bombowy. Wpadłem na pomysł by w niego wyposażyć kiedyś Blenheima z GPM'u i jak poszedłem do pracowni ojca by go zeskanować do przeróbek, diabeł kopytem go nakrył. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą, by ktoś, kto jest w posiadaniu Tego modelu, mógł mi to zeskanować i podesłać? Inaczej, zmuszony będę stworzyć to sam, w pocie czoła. Smile

Pozdrawiam serdecznie.
"Dla większości ludzi, włoskie samochody są awaryjne, tak jest bo 90% kierowców zakończyło swoją przygodę na Fiacie 125 i 126 ."

"Zaprawdę nie ma lepszej kuracji dla moich uszu niż dzwięk szesciocylindrowego włocha z wturującymi mu dwiema turbinkami"
[Obrazek: luftuserbarud5.png]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#2
Kopę lat! ;-) Fajnie znowu pooglądać jak coś lepisz. Niestety skanem nie poratuję - nie mam tej wycinanki.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
jeżeli jesteś w stanie poczekac dzień lub dwa to damy radę.
napisz mi na PW czy chcesz cała stronę czy konkretne części.
http://www.bielskiesyreny.pl - strona o motoryzacji okresu PRL
K.M. "Ikar" Bielsko-Biała
Odpowiedz
#4
Witam szanownego użytkownika, mam tylko jedną prośbę aby nie profanować i nazywać "deską rozdzielczą" tablicę przyrządów. To nie Polonez, ale piękny samolot.

pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#5
Witam ponownie.

Masz rację Floyd, mój błąd z dechą, aczkolwiek Polonez miał dosyć nowatorską deskę jak na swoje czasy Big Grin
Rajsky, dzięki za pomoc ale już otrzymałem skan Smile

Wracając do tematu modelu i szlifowania. Trzeba szlifować wszystko, a pyłu w pomieszczeniu jest tyle, że dobrze, że nie zapaliłem papierosa, bo bym był w jakimś serwisie informacyjnym...

Na tych zdjęciach widać, że burta jest za długa, i ni jak pasuje z obrysem skrzydła, oraz dalszymi częściami (szlifuję i pasuje tyle razy, że mosquito już by latało i gryzło). Mam w planach to pociąć, a że odrysowaną na kalce wręgę da się jakoś oszukać i może się zmieści, będzie cień szansy złożenia tego do kupy... Cóż albo ja to pierdzielę, albo model spierdzielony.

[Obrazek: b20f2608dc83aae5m.jpg]

[Obrazek: 0d51806f306630b2m.jpg]

[Obrazek: eeaeb001726e3b23m.jpg]

Otrzymany skan brakującej części luku bombowego zleciłem drukować na trochę grubszym niż zwykła od drukarki kartka, wszystko gra, cieszę się ale brakło kilka % ze skali. Standardowe części trzeba przycinać, a 2 mm brakujące do zamknięcia uzupełniłem rezerwą od zawijki na na zawiasy.

Skoro model i tak muszę modzić, to pomodzę w zbrojowni... Papierowe lufy odpuściłem sobie i użyję igieł Big Grin

[Obrazek: 7d90c51ce849ef0em.jpg]

Niestety przy standardowym umiejscowieniu działka , łącząc igłą wlot w kadłub, oraz w obudowę działka skos jest taki, że trzeba by było dać pilotowi drugi celownik  :-? Pod działka trzeba trzeba będzie coś podłożyć.

[Obrazek: a7df6ecb5bea476bm.jpg]

Mam nadzieję, jednak, że przy zastosowaniu większego kalibru, tą różnicę skoryguję...

[Obrazek: b280d8d279d2c835m.jpg]  PDT_Armataz_01_25

Pozdrawiam serdecznie.

"Dla większości ludzi, włoskie samochody są awaryjne, tak jest bo 90% kierowców zakończyło swoją przygodę na Fiacie 125 i 126 ."

"Zaprawdę nie ma lepszej kuracji dla moich uszu niż dzwięk szesciocylindrowego włocha z wturującymi mu dwiema turbinkami"
[Obrazek: luftuserbarud5.png]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#6
Nie ma problemu
Jak by co to mam dwa modele więc mogę Ci odstąpić jeden oryginał
Mam na razie tylko cześć kadłuba, próbuje złożyć ogon ze statecznikiem. Jest tak rozrysowany, że na razie dałem sobie spokój 
http://www.bielskiesyreny.pl - strona o motoryzacji okresu PRL
K.M. "Ikar" Bielsko-Biała
Odpowiedz
#7
Kroolo, gdzieś mi umknął Twój wpis. Faktycznie dobrych parę lat mnie tu nie było, ale postaram podciągnąć swoje umiejętności w warsztacie. Wink
Rajsky, doszedłem dziś do ogona i spasowałem Big Grin wieczorem zrobię kolejne podejście Big Grin
"Dla większości ludzi, włoskie samochody są awaryjne, tak jest bo 90% kierowców zakończyło swoją przygodę na Fiacie 125 i 126 ."

"Zaprawdę nie ma lepszej kuracji dla moich uszu niż dzwięk szesciocylindrowego włocha z wturującymi mu dwiema turbinkami"
[Obrazek: luftuserbarud5.png]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#8
Ten model pomimo tego ,że ma sporo błędów można go skleić podałem fotki w temacie : Zapowiedzi, Nowości z tym modelem właśnie.
Tu ich nie wstawie bo to Twoja relacja.


Odkopałem linka : http://www.papermodels.pl/index.php?topic=9894.50
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#9
Witam po dłuższej przerwie.
seb545, dzięki za info do relacji. Podpatrzyłem Twoją, ale mimo starań powstało parę baboli...

Burty jakoś się skleiły. Pilotowi Gerardowi ręka się zatrzęsła przy grzaniu z 8 luf, do 4 samolotu nieprzyjaciela w celu wzrostu statystyk. Stąd też hakenkreutze wiernie odwzorowują tą pamiętną walkę i się delikatnie rozjechały. Mysłałem, czy nie podratować tego jak u Ciebie seb545 retuszem, ale może potem, może kiedyś Smile Rezerwę z wewnętrznego poszycia narazie zostawiłem, może oszklenie to zasłoni, a jak nie to pod nóż.

[Obrazek: 9ac3e6f0c9050d0am.jpg]

[Obrazek: c6e493d7202c0703m.jpg]

Z łączeń poszczególnych segmentów też jestem zadowolony. Fakt mogły by być lepsze, ale dopiero zdjęcia ukazują demony. W rzeczywistości jest ok i ja to powiedzmy, toleruję...

[Obrazek: b7972875833473f9m.jpg]

[Obrazek: 73fb630a40e90005m.jpg]

[Obrazek: 5cee92f4ba1dad4dm.jpg]


Ogon to istna udręka, więcej tworzę sam niż instrukcja i rysunki pomocnicze. Fajny pomysł z nitkami, ale to sobie odpuściłem. Lampkę ogonową wykonałem z kleju marki Magic, którym kleje, ponieważ mam go za free Tongue

[Obrazek: 176baaee17773047m.jpg]

[Obrazek: 933b9664ef353ccdm.jpg]

Teraz walka z usterzeniem poziomym, Do niebawem Smile
"Dla większości ludzi, włoskie samochody są awaryjne, tak jest bo 90% kierowców zakończyło swoją przygodę na Fiacie 125 i 126 ."

"Zaprawdę nie ma lepszej kuracji dla moich uszu niż dzwięk szesciocylindrowego włocha z wturującymi mu dwiema turbinkami"
[Obrazek: luftuserbarud5.png]
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Mosquito - Orlik Galo82 17 10,883 26-09-2017, 09:37
Ostatni post: Galo82
  (SzS) Mosquito MkII MF (pilot Gerard Ranoszek) klimoreh 35 16,486 01-01-2016, 06:43
Ostatni post: Piotreq
  [SzS] Mosquito FB VI - Orlik 14/2006 Arkadiusz 21 10,294 11-11-2015, 05:17
Ostatni post: Arkadiusz
  [R] De Havilland MOSQUITO Mk.II NF Antonio 30 12,527 28-10-2012, 11:53
Ostatni post: maniek15
  [Relacja/Galeria] De Havilland Mosquito Mk. VI [MODEL GRATISOWY] Dombeer 91 38,274 03-04-2010, 08:15
Ostatni post: warp3r
  [Relacja/Galeria] De Havilland Mosquito Mk. VI FB - MM 10-11/2000 qbas 23 15,849 02-03-2010, 05:41
Ostatni post: qbas
  [Relacja/Galeria] Marzenie termita - De Havilland Mosquito kriss 33 14,762 21-11-2008, 01:36
Ostatni post: kriss
  [Relacja] De Havilland MOSQUITO FB.VI - [wyd. ORLIK MK] Łukasz Fuczek 11 10,775 31-05-2007, 05:08
Ostatni post: Łukasz Fuczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości