Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star 266 i malowanie aerografem.
#1
Witam. Mam pytanie dotyczące malowania aerografem. chodzi o to na jakim etapie trzeba pomalować ramę by mieć pewność, że farbka dotrze do każdego zakamarka. Nigdy nie malowałem aerografem, a nie dawno udało mi się zakupić taki sprzęt i chcę spróbować. Rama posiada bardzo dużo elementów i zastanawiam się jak to rozwiązać by wyszło ok. Pędzelkiem malował bym na bieżąco, a aero to już chyba inna technika. Mam już ramę na której brakuje ponad połowy elementów, a już wydaje się, że pomalowanie tego będzie problemem. Dodam, że przed malowaniem modelu właściwego potrenuje na czymś innym. Czyli główny problem brzmi- jak pomalować by farbka dotarła wszędzie?

Odpowiedz
#2
Pokaż jakieś zdjęcia jak to wygląda. Ja na Twoim miejscu posklejałbym w całość ramę, wszystko co się da i malowałbym aerografem, farba spokojnie wszędzie dotrze, przecież masz możliwość manipulowania malowanym obiektem, nawet w rekach (czasami maluje w rękawiczkach chirurgicznych). Jk nie to etapami, jeden kawałem podeschnie to malujesz drugi i tak do zwycięstwa.
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#3
Nie mogę przesłać zdjęć na forum bo w imageshack wyskakuje mi po załadowaniu zdjęcia jakaś reklama i nie wiem jak to obejść. Jak coś zdjęcia ramy mogę przesłać na maila. Sorki za kłopot.
Odpowiedz
#4
Jest taka stara zasada że to co jest w stanie dostrzec oko to i aerograf powinien pomalować Wink
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#5
prześlij zdjęcia przez http://wstaw.org/
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#6
Na chwilę obecna wygląda to mniej więcej tak. Skontaktowałem się z Jankiem, który wykonał ten model i malował aerografem i dowiedziałem się, że rama malowana była w całości ze wszystkimi przynależnymi do niej częściami.
[Obrazek: dsc0639a.jpg]
[Obrazek: dsc0638av.jpg]
Odpowiedz
#7
pamiętaj o podkładzie  Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zabezpieczenie przed malowanie btomko 5 3,232 02-12-2019, 10:30
Ostatni post: dorme
  Malowanie gąsienic metalizerem Cruiser 3 3,887 15-01-2015, 09:33
Ostatni post: Cruiser
  Malowanie - ślady pędzla/świecenie się matowej farby - co zrobić? przerwiak 5 5,657 06-01-2015, 07:41
Ostatni post: Andrzej Px48
  Malowanie szpachlowanie Tomek_Tuptak 0 2,566 10-10-2014, 06:28
Ostatni post: Tomek_Tuptak
  Oszklenie modelu i maskol Humbrola. Malowanie aero. fishbed 8 4,313 02-09-2013, 08:41
Ostatni post: fishbed
  Porady dotyczące malowania aerografem. fishbed 8 3,755 24-03-2013, 01:07
Ostatni post: wojtus
  ,,STAR WARS"-modele z kartonu.Gdzie zdobyć? Andrzej Px48 1 3,558 20-12-2011, 05:11
Ostatni post: struna
  Malowanie kartonu bonk 7 4,696 18-07-2011, 11:48
Ostatni post: kordian
  malowanie lin i masztu na okręcie - jaki kolor ? babicz 1 2,426 27-03-2011, 10:05
Ostatni post: Luke
  Malowanie miedzianych drucików Pactrą redbaron 10 5,059 26-05-2010, 10:50
Ostatni post: lehcyfer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości