Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Messerschmitt Bf-109 F-4 Kartonowa Kolekcja. Maniek15
#1
Witam.
Co to za model? Dla pierwszej osoby, która odpowie na to pytanie w tym wątku (odpowiedzi wysłane na priv. nie liczą się) przewidziana nagroda:
1 model w skali 1:50 za wskazanie nazwy samolotu (upss, troszkę już zdradziłem Smile )
2 modele w 1:50 za wskazanie nazwy samolotu i wydawnictwa (ciężkie zadanie, bo chyba każde istniejące już ten model wydało)
3 modele w 1:50 za wskazanie nazwy i symboliki (dokładny typ) modelu oraz wydawnictwo.

Nagroda zostanie przyznana tylko pod warunkiem założenia relacji !

Zdjęcie przedstawiające tablicę przyrządów modelu:
[Obrazek: RBftablica1_zps83d9875c.jpg]

Smile

O modelu:
Do jego budowy używam dwóch gazetek, jedna to dla mnie za mało Smile. O sklejalności nie będę nic pisał, aby nie zdradzic zbytnio. Retusz w kabinie ciężko dopasowac, bo to... dziwny nieco kolor. Arkusze zacaponowałem, a wręgi zakupiłem laserowo cięte.


pozdrawiam, maniek

PS. Kto pierwszy ten...
PS2. Relację zakładam za zgodą moderatora.
Odpowiedz
#2
Messerschmitt Bf-109
Ale jakie wydawnictwo ...
Wersja F...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#3
Panda- :milbravo: :milbravo:

Zgadłeś! Na razie dwa modele, jeśli zgadniesz wydawnictwo (niewiele popularnych wydawnictw wydało wersję F) to dostaniesz 3 modele.

UWAGA!
Jeśli ktoś poda nazwę wydawnictwa, to panda dostanie dwa modele, a ten ktoś jeden Smile .
Odpowiedz
#4
Kartonowa Kolekcja Big Grin

Odpowiedz
#5
Wydawnictwo KK
Odpowiedz
#6
No to pozamiatane. Teraz weźcie sobie panowie, za światków forumowiczów i moderatorów, iż założycie relacje z budowy modeli, które dostaniecie Smile

Teraz tylko prześlijcie mi na priv. dane abym wiedział gdzie podesłac nagrody.

TadeoS- jeden model
Panda- dwa modele.

Pozdrawiam, maniek

PS. Karolx- zostałeś uprzedzony.
Odpowiedz
#7
Ee fajnie, rzadko coś wygrywam...
A jakie te modele? A z resztą i tak skleję Big Grin
Reszta na priv.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#8
Modele:
Aviatik - Berg D.I
Dreidecker
Dreidecker w innym malowaniu
Fokker D.VI (papier kredowy)

Panda wybiera dwa, a TadeoS jeden z tego co zostanie po Pandzie Smile
Odpowiedz
#9
Fajnie, będzie miał mój siostrzeniec samolocik do sklejania Big Grin

Odpowiedz
#10
Jeden dreidecker i D.VI odpadają, zostaje jeden dreidecker i Berg. Co bierzesz Tadzik?
Odpowiedz
#11
Obwódki zegarów fajne, ale mogłeś je pomalować.
Nie były miedziane.

[Obrazek: f461e2850ab76080m.jpg]
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#12
seb545 Hmmm, chyba w takim razie zrobię ją jeszcze raz... Nie malowałem, bo nie było by  jej widac.
Tym czasem, coś tam przybywa- kabina:
[Obrazek: kabina3_zpsdcb42856.jpg]

[Obrazek: kabina2_zpsfe130469.jpg]
Od razu chciałbym przeprosic za jakośc zdjęc, są robione telefonem...

Aaaa, byłbym zapomniał: Smile
[Obrazek: Bf-ok1420adka_zps2d823f6b.jpg]



Pozdrawiam, maniek


PS. Widzę na fotkach że retusz do poprawy. Chociaż sam odcień nie jest taki zły Smile.
Odpowiedz
#13
Witam Panowie, po dłuższej przerwie! Nikt nie pytał o relację, znaczy, że nikt nie tęsknił! PDT_Armataz_01_10 Cóż...
Przerwa spowodowana była mini-przeprowadzką, ale jeszcze się nie zakończyła. Więc następna przerwa również jest możliwa... Co się zmieniło? Hmmm, przez ten czas, który nie kleiłem moje umiejętności znaaaacznie spadły - widac to na fotkach. Aby nie rzucac się na głęboką wodę zaraz po powrocie do modeli, zamiast dłubania w kabinie wybrałem większe elementy. Padło na segmenty kadłuba. Powiem szczerze, dobija mnie mój całkowity brak umiejętności. Ciekawe, czy kiedyś osiągnę taki poziom, jak połowa średniej forum? Raczej nie. Ale chociaż postaram się kleic dla zabawy, gdyż pod moją nieobecnośc w warsztacie "tęskniłem" do kartonu. I wiem, że brakuje mi tego. A wyniki przyjdą później, niż umiejętności (czy w ogóle nadejdą)

Dobra, dosyc zanudzania: Na pierwszy ogień poszedł kołpak śmigła:
[Obrazek: RBf-ko1420pak2_zps2d436910.jpg]

[Obrazek: RBf-ko1420pak1_zps4921b032.jpg]

Wyobliłem - kleiłem na styk, bez sklejki zalecanej przez autora.

segment kabinowy z "przeszkleniem":
[Obrazek: RBf-SegmentKabinowy_zps286a8c3f.jpg]

Oraz pogląd na segmenty przyłożone do siebie bez kleju - chciałem zobrazowac (sam sobie Smile ) sylwetkę modelu:
[Obrazek: RBf-pogl1050dModelu_zps8a95e636.jpg]

Oraz tragiczne łączenie dwóch segmentów ze sobą:
[Obrazek: RBf-tragedia_zpsdcabf834.jpg]

To tyle.

Pozdrawiam, maniek.
Odpowiedz
#14
To łączenie na ostatnim zdjęciu to już sklejone jest? Jak nie, to proponuję kleić od końca, tzn sklej ze sobą te segmenty bez wręgi, same poszycia ze sobą. Będziesz miał dostęp do wnętrza segmentów i tego łączenia - można wszystko ładnie podociskać od środka itd, jak wyschnie, dopiero w taki zespół 2 segmentów wklej wręgę i dalej kolejne poszycie doklejasz i dopiero w środek wręga... Kolejnośc sklejania od końca kadłuba ku przodowi. W ten sposób dochodzisz do środka - segmentu kabinowego, dalej już jak wolisz.

Od ostatniej aktualki Twej relacji minął miesiąc, od mojej ostatniej w An-2 akurat rok.... Aż się boję pomyśleć co to będzie jak znów chwycę za nożyk!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#15
Niestety sklejone.
Co, jak chwycisz za nożyk? A co ma byc Smile? Nic!
Przetestuję twą metodę, KROOLO. Z tego modelu, i tak już nic nie będzie prócz kopalni umiejętności i nowych technik Wink


Pozdrawiam, Maniek
Odpowiedz
#16
Klej, bo sprawia to Tobie przyjemność, a nie dlatego, że chcesz błyskać jakimś niesamowitym poziomem. Teoretycznie przyjdzie to samo. A nawet jeśli nie, to i tak można się przy tym dobrze bawić, a i pokraki potrafią się podobać (tyko trzeba znaleźć dobry target Tongue).

Rzeczywiście lepiej najpierw łącz segmenty, a potem wsuwaj wręgi. Tylko nie na siłę, bo zrobią się żebra!
Odpowiedz
#17
Poprawiłem te spaprane segmenty (druga wycinanka). Wyszło ciut ciut lepiej, ale jeszcze wiele wody upłynie, zanim będę zadowolony z łączenia na 1 wręgę. Powiem wam szczerze, że jak po przeprowadzce otworzyłem pudełko z kabiną pilota i obejrzałem nowe segmenty, to uwierzyłem, że coś jeszcze z tego modelu może byc Smile.
[Obrazek: RBfTylneSegmenty_zps81bc17eb.jpg]

Właśnie robię pasy do fotelu, więc myślę, że jutro pokażę gotowy fotel.
Jeszcze tylko celownik, fotel i drążek i myślę zamknięcie kabiny. A czym lepiej skleic owiewkę? Butaprenem, czy taśmą 2-stronną?

Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#18
Użyj taśmy. Będziesz miał możliwość korekty jak coś pójdzie nie tak. Jeżeli kleisz klejem wodnym ( wikol, BCG)  to najpierw dopasuj poszycia, bo widać jak na siłę je wciskasz na wręgi, czego efektem są krowie żebra. Smile
Odpowiedz
#19
Obiecany fotel:

[Obrazek: RBfFotel4_zps3f31b09c.jpg]

[Obrazek: RBfFotel3_zps12fe88dd.jpg]

[Obrazek: RBfFotel2_zps7bab1313.jpg]

[Obrazek: RBfFotel_zps906a3552.jpg]

A tutaj "na sucho" przymierzony do kabiny:

[Obrazek: RBfKabinafotel_zps424036bf.jpg]

Nie wyszło to tak jakbym chciał, ale źle też nie jest. W rzeczywistości wygląda nieco inaczej, ale nie znaczy że lepiej Smile. Retusz od poprawy.


Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#20
Zrobisz zamkniętą kabinę, czy otwartą?? Fajne wnętrze, ale jak zamkniesz to będzie goonwo widać. Wink
Odpowiedz
#21
Confusedhock: Fajne?? PDT_Armataz_01_23
Nie wiem co biezrzesz, ale proszę, bierz tego połowę! :mil11:
A tak na serio, to zrobię otwartą, jakoś bardziej mi się podobają...

Maniek
Odpowiedz
#22
Witam, kleiłem ten model na laserowych wręgach i zastanawiam się skąd u Ciebie pojawiły się krowie żebra ? Tam wszystko pasowało cacy... Myślę, że trochę mniej pośpiechu, trochę więcej dokładności zamiast niepotrzebnych waloryzacji i będzie lepiej. Powodzonka i trzymam kciuki...
Odpowiedz
#23
A wręgi miałeś z Draf Model, czy z GPM? Ja mam z GPM i zauważyłem, że nie pasują idealnie. Miałem kłopot z jedną wręgą. Była za mała. Wyciąłem tą z wycinanki i pasowała! Jak ulał!
Nie wiem, czy tylko ja to zauważyłem.
Odpowiedz
#24
Relacji z budowy modelu tygodnia ciąg dalszy :mrgreen: :mrgreen:. Gwiazda wieczoru: Ustrzenie poziome:

[Obrazek: ustrzenie1_zps646d51d3.jpg]

[Obrazek: ustrzenie2_zps38fe7acd.jpg]

Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#25
Czysto i ładnie sklejone - jest. Retusz dobrze dobrany - jest. A gdzie oddzielone powierzchnie sterowe?? ;-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Messerschmitt 109G-6 - Kartonowa Kolekcja krystianeq 7 4,078 25-03-2021, 09:13
Ostatni post: Karas
  Messerschmitt Me 109G-6 KK Wiatr1000 11 3,680 17-09-2020, 11:44
Ostatni post: Wiatr1000
  Hawker Hurricane Mk IIb; Kartonowa Kolekcja; 1:33 Wiatr1000 21 7,219 05-09-2020, 12:55
Ostatni post: Wiatr1000
  [R] Sopwith F.1 ''Camel'' Kartonowa kolekcja F4ntx 10 4,918 03-10-2018, 06:09
Ostatni post: F4ntx
  [G] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa kolekcja. F4ntx 4 3,108 31-08-2018, 10:39
Ostatni post: F4ntx
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,214 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,845 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  ORP Kraków 1:100 Kartonowa Kolekcja kuwer19 3 3,975 10-10-2014, 10:03
Ostatni post: VERGIL25
  [R] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20 piter85 12 8,158 05-07-2014, 10:44
Ostatni post: marcin1323
  [R] Messerschmitt Me109 F-4 - Kartonowa Kolekcja 12 yemu 26 9,443 12-05-2014, 11:48
Ostatni post: yemu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości