Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
• Mały Modelarz • numer 4-5-6 / 2011 Dornier Do 17 Z-1
#1
Witam.
Zakładam ten wątek w dziale dla początkujących gdyż nadal się tak czuje... Relacji tej miało nie być, gdyż chciałem sobie skleić ten model po cichu, tak aby poćwiczyć w zaciszu własnego domu. ALe jednak macie rację, że nikt nie wytknie mi tak błędów jak doświadczeni koledzy modelarzeSmile co za tym idzie myślę, że czegoś się nauczę.

Więc, model będzie z otwartymi lukami bombowymi, oraz pełną kabiną. Poskładane w tej chwili mam wręgi kabiny, na które poświęciłem dobre dwa tygodnie. Powycinałem, utwardziłem CA, oraz wyszlifowałem i szlifowałem, i jeszcze szlifowałem. Jak widać na zdjęciach pobrudziłem fotel pilota przy próbie retuszu, ale tego już nie cofnę,
Jeśli ktoś posiada tę wycinankę, to wie, że opisu złożenia dodatkowych magazynków oraz karabinu maszynowego MG-15 nie uświadczymy... Więc po 3 dniach przeglądania oryginalnych zdjęć mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to co nam oferuje wycinanka to na pewno nie wygląda tak jak wymieniony wyżej karabin.
Ok oglądajcie i krytykujcie
[Obrazek: cbe073859b1cf418m.jpg] [Obrazek: e5e2a3f2f929811fm.jpg] [Obrazek: e41b2cd03948df06m.jpg] [Obrazek: 87e03dbea95e7176m.jpg] [Obrazek: 9ec0d66e96f29ecbm.jpg] [Obrazek: 1ce021499e6473f4m.jpg] [Obrazek: 998e3c343e2be424m.jpg] [Obrazek: 085e9b50d51493a9m.jpg] [Obrazek: c30fcc6df7f0b82fm.jpg] [Obrazek: e10154678fe71796m.jpg]

Fotel pilota wydaje się być trochę krzywo, ale to dla tego, że sam szkielet w tej fazie jest jescze bardzo chwiejny, i odkształcił się delikatnie. Myślę że przy klejeniu poszycia będzie wszystko naprostowane. Na ostatnim zdjęciu ten karabin to pomalowany przezemnie standard z wycinanki. Do czasu wklejenia go na miejsce lufa będzie prosta.
Odpowiedz
#2
luki, moja rada:

zanim zaczniesz dalej wypełniac kabinę, sprawdź czy oklejki szkieletu kabiny pasują. Bo może się okazać, tak jak w przypadku modelu Halifaxa, że jeszcze trochę będziesz musiał sobie poszlifować. Smile A z poskładaną kabiną może być ciężko. Zwróć też uwagę na właściwe zeszlifowanie skosów wręg. Łatwiej i płynniej będie można dopasować oklejki.
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#3
Poszycie kabiny już sprawdzone i pasuje bardzo dobrze, możliwe że będą jakieś minimalne problemy, ale wtedy da radę szlifować nawet z już wypełnioną kabiną
Odpowiedz
#4
Witam,
Do -17 Moj ulubiony cel w  IL-2 CoD.

Na początek, fajnie by było jakbyś wstawiał zdjęcia bez reklam, najlepiej w pełnym rozmiarze. 

Co do modelu to elementy druciane trochę kuleją. jakieś takie trochę pogniecione.
Na lufy najlepsze są igły od strzykawek.

Działaj dalej,
Powodzenia
Odpowiedz
#5
Nie stresujcie chłopaka, toż to jeszcze nie Mistrz nauczy się . ;P
I ja zaglądne czasem i może doradzę.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#6
Dobrze, że pojawiła się relacja z klejenia tego opracowania. Czekałem na nią z niecierpliwością. Mój zeszyt leży sobie spokojnie na półce i czeka..
Będę tutaj zaglądał i kibicował.
Pozdrawiam Paweł
Odpowiedz
#7
Siemanko dzisiaj doszły kolejne tablice przyżądów, oraz magazynki do KMu.

[Obrazek: 0c9959d6c80bcf0am.jpg]  [Obrazek: 23a2c029135820dfm.jpg]  [Obrazek: dc1d0ebebedbaa7am.jpg] [Obrazek: 94bf932b1bc23a46m.jpg]  [Obrazek: eba177df8e6dae9fm.jpg]

TO co widać to jest około 40%wyposażenia kabiny, więc jeszcze sporo drobnicy przede mną . I tu mam pytanie do posiadaczy wycinanki, tych zaawansowanychSmile Mianowicie jak uważacie? Jak powinna być wklejona część K5? Jak się za to zabrać?

A jeśłi chodzi o reklamy na zdjęciach , to ja ich po prostu nie widze... Może temu, że adBlock u mnie działa?
Odpowiedz
#8
Dlaczego nie pomalowałeś żeberek wręg. ?
Widać cięcia, no i popraw mi się wycinaniu otworów.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#9
Cytat:Dlaczego nie pomalowałeś żeberek wręg. ?
Widać cięcia, no i popraw mi się wycinaniu otworów.

Żeberek wręg? czyli masz namyśli, że powinienem pomalować wręgi? Ale po obwodzie wewnętrznym? czy całe najlepiej? Bo nie jestem do końca pewien czy  Cię rozumiem.

Co do wycinania otworów to..  Yes Sir  PDT_Armataz_01_17
Odpowiedz
#10
No po obwodzie wewnętrznym.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#11
Siadam, oglądam, kibicuję! PDT_Armataz_01_25
Odpowiedz
#12
No jak tymi pędzlami retuszujesz , to je zaraz wywal zmień na 001 lub podobny bo z tymi daleko nie zajdziesz w retuszu.
Jedynie dużymi malujesz większe powierzchnie kołpaki, bomby itp.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#13
Mam 000 pędzel i nim retuszuje. Ale marny ze mnie artysta i zawsze gdzieś palcem przeciągne po farbie i się coś umaże. Muszę nad tym zapanować. Pozatm muszę zmienić chyba farbki na jakieś profesjonalne to może będzie poprawa.
Odpowiedz
#14
Humbrolki polecam ale matowe .
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#15
Witam, nie mogłem prowadzić ostatnio relacji gdyż brak czasu nie pozwalał mi na wet na spojrzenie w stronę samolotu.
Ale od wczoraj to się zmieniło, więc mam już oklejoną kabinę, oraz tylny segment za nią: luk bombowy. Na początku chciałem robić model z otwartymi przedziałami bombowymi, ale pewnie męczył bym się z nimi 2 tygodnie i coś zepsuł. Więc stwierdziłem, że zrobię zamknięte te luki a przynajmniej będzie to jakoś wyglądać.

[Obrazek: 9303323263c75ecbm.jpg] [Obrazek: 7c1819734227fb75m.jpg] [Obrazek: d2c1dc42a8f0fd19m.jpg]  [Obrazek: 1f2882310e660e15m.jpg]  [Obrazek: 827035d6ce0d0cf9m.jpg]  [Obrazek: 99a7c78614e5c00cm.jpg] [Obrazek: 58700a944463df69m.jpg] [Obrazek: 251aaa7910f4c970m.jpg]

Pozdrowienia
Odpowiedz
#16
Siadam i oglądam.
U mnie ten model miał być drugi po powrocie do kartonu. Ale widząc ile mam zamoty z Cemelem i jak wciąż chcę coś w nim zmieniać bo nie jestem zadowolony to chyba sobie poczeka na więcej wprawy.
W każdym razie kibicuję, może zmotywujesz mnie do wzięcia się za tą wycinankę.
Odpowiedz
#17
Też oglądam Smile PDT_Armataz_01_36

Ale widok tak mnustwa drobnicy w kabinie sprawia że w głowie się kreci :mil11: Luki masz cierpliwość a widząc ile tej drobnicy to mogę powiedzieć że to trudny egzemplarz Wink Ale będe kibicował Smile
Odpowiedz
#18
Siemanko

dzisiaj połączyłem już segmenty w jedną całość, oprócz kabiny pilota gdyż muszę jeszcze zrobić oszklenie przednie, oraz dokleic kilka małych elementów

[Obrazek: 439140820face10fm.jpg]  [Obrazek: 94d3fc9ebed4d155m.jpg] [Obrazek: 4f0fe535de24b2fcm.jpg] [Obrazek: 3034cc2860cec4edm.jpg] [Obrazek: 538a6b0de6eed7e2m.jpg]

Sorry wielkie za tło zdjęć, gdyż teraz robię je na balkonie przy naturalnym oświetleniu, a te tutaj byłem zmuszony robić jak już było ciemno PDT_Armataz_01_33
Odpowiedz
#19
Ładnie Wink Lubię tego typu samoloty jak u ciebie gdzie są wręgi na styk. Choć trzeba pilnować się by przerw nie było i jedno w jedno było Wink
Odpowiedz
#20
Wiem ,że to początki Twego zmagania z modelami z papieru ale pamiętaj ,że nie możesz sobie pozwolić na ,,schodki" w linii kadłuba, priorytetem jest spasowanie i przymierzenie części nie pozwalaj sobie na takie błędy w przyszłości , masz internet który jest kopalnią wiedzy i świetnym narzędziem naukowym.
Poszperaj w sieci znajdź zdjęcia modeli chociaż tych plastikowych ( bo oryginalnych na razie nie ma , bo są w proszku) i przypatruj się jak ten samolot jest zbudowany , jakie ma linie kadłuba , skrzydeł, silników nie opieraj się tylko na rysunkach w wycinance.
I bez pośpiechu.
Pracuj nad modelem dalej , nie oczekujemy od Ciebie wielkich wyczynów w modelarstwie ale mam nadzieję ,że przy kolejnej budowie będziesz bardziej uważny. Pozdrawiam. A więc czujność ! Wink
Może doskonałości temu opracowaniu brakuje ale jak tyle wskórałeś to można i z tego opracowania więcej wycisnąć.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#21
Witam serdecznie
Tu chcę wtrącić swoje dwa groszeSmile
Sam siedzę nad tym modelem i mimo braku odpowiedniej ilości rysunków, to poza tym wszystko pasuje na tip top Smile
kolory, linie podziału blach, a także połączenia segmentów.
Pewne małe potknięcia mogą wynikać z niedoświadczenia modelarza, który mimo wszystko DAJE RADĘ przy tym bardzo wymagającym modelu.
Oczywiście śledzę tą relację na bieżąco, gdyż moje tempo jest dużo wolniejsze od kolegi, oraz ja wymyśliłem sobie, że pacę rozpocznę od tyłu.
Także staję w obronie autora modelu Smile
Pracuję nad Mosquito i nad Do-17 i naprawdę przyjemnie się to klei SmileSmile
A jeżeli Pan Roman czyta wpisy to
"Gratuluje naprawdę przyjemnego modelu" Smile
Pozdrawiam
http://www.bielskiesyreny.pl - strona o motoryzacji okresu PRL
K.M. "Ikar" Bielsko-Biała
Odpowiedz
#22
Witam serdecznie

Z racji braku czasu, nikłego doświadczenia oraz trudnego modelu (przynajmniej dla mnie), budowa idzie mi dość mozolnie, ale na pewno będzie ukończona. Dzisiaj zacząłem kończyć ogon samolotu, i nie miałem wrzucać zdjęć na forum gdyż nie za wiele jest z tego tematu zrobione, ale cóż nie mogłem sie po prostu powstrzymać przed pochwaleniem się sklejeniem ruchomego steru wysokości  :mrgreen:. Nosz frajda niesamowita jak to wszystko po moim niewprawnym miętoleniu papieru jednak działa, ostatnim razem to chyba się tak cieszyłem po pierwszym poskładaniu silnika od podstaw, wiadomo roboty dużo to i frajda nie mała, a tu CI taka niespodzianka normalnie radość z ruchomego kawałka papierka masakra, chyba się starzeje.

[Obrazek: aaad4bf2dc57bbfbm.jpg]  [Obrazek: 3e101a640804f1acm.jpg] [Obrazek: e60f7846d2323f3bm.jpg]  [Obrazek: 2024089c0284e267m.jpg] [Obrazek: d6544382c77e2d83m.jpg] [Obrazek: 80fbab25851035f9m.jpg]  [Obrazek: 85ab412c315cdff0m.jpg]
Ogólnie wszystko na zdjęciach jest poskładane na sucho. prócz naturalnie głównego dźwigara i sklejonego steru, reszta luźna. Wiem upaćkałem znowu spód steru, ale chociaż góra spoko wyglaąda. Zobaczymy jak to będzie banglać jak złoży się w jedną całość wszystko.

P.s No i sorry za zdjęcia, po prostu nie miałem w planach i ch robic więc się nie przygotowałem.
Odpowiedz
#23
Ster  PDT_Armataz_01_34 bez dwóch zdań.
Ale co znaczy "nie przygotowanie się do zrobienia zdjęć"?? Kładziesz obiekt ;-) na jednolite tło i pstryk! Tym razem Twoje tło na jednolite nie wygląda niestety...
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#24
I co dalej ?
Odpowiedz
#25
Buduje się, ogon skończony, środkowy segment tylko trzeba z detalizować, i można kadłub łączyć w całość, ale czasu brak na wrzucenie fotek.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] USS ESSEX,Mały modelarz,1:300,2004 rok. Opracowanie komputerowe R.Staszałek Czarny 3 3,174 20-09-2019, 10:23
Ostatni post: yogi
  4 TP Sklej Model numer 1/2013 oOdz1m3k 3 2,505 04-02-2019, 11:54
Ostatni post: michal84
  [ R ] Avia S-199 Modelarz Kartonowy chlebik 12 6,267 05-07-2015, 04:29
Ostatni post: Sprudin
  [R] A6M2 Zero - Mały Modelarz yemu 31 11,487 13-06-2014, 03:28
Ostatni post: Grzegorz1982
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [R] P39 Airacobra Mały Modelarz 6/1985 dawer2253 15 6,507 04-01-2014, 08:20
Ostatni post: seb545
  [R] PZL P.11c Modelarz kartonowy shoki 8 4,628 06-11-2013, 11:02
Ostatni post: zbin
  [G] Messerschmitt Bf 109 F4 KK 3-4/2011 Carrot 3 2,907 10-07-2013, 10:38
Ostatni post: MARIUSZ_G
  [R/G] A6M2 ZERO Mały Modelarz maniek15 58 19,983 24-02-2013, 04:18
Ostatni post: Shinigami
  [Relacja - Nieskończona] Radziecki Czołg Pływający T-38M2 Mały Modelarz 4/89 pawelciol 7 7,104 03-01-2010, 02:45
Ostatni post: michal_andy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości