Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Afgański Rosiek ORLIK 1:25
#1
Witam, na początku chciałbym napisać, że jest to mój pierwszy poważny model, wracam do sklejania po 5 latach z powodu, że przechodziłem przez inne hobby. Proszę więc o wyrozumiałość i możliwie jak najwięcej rad/pomysłów, które pomogą mi ukończyć model.
W związku z tym, że tematyka wojny w Afganistanie a konkretnie PKW BARDZO mnie interesuje postanowiłem kupić sobie rosomaka, i nie jest tajemnicą, że zapragnąłem wykonać go w wersji afgańskiej. Temat na razie dość suchy, ale postaram się go rozkręcić przez następny miesiąc.

Zapraszam!

Zacznę od rzeczy, która jest właściwie sednem spawy, którą chcę opisać w tym temacie, a mianowicie magiczna przemiana leśnego kamuflażu na pustynny.
[Obrazek: bfhb.jpg]
Postanowiłem sobie zachować na wszelki wypadek oryginalne pancerze w razie jakby projekt okazał się być kompletną klapą. Zabrałem się więc do skopiowania samego kształtu elementu.
[Obrazek: 5rrk.jpg]
Podkleiłem punktowo element pod tył bloku technicznego i przeniosłem wymiary.
[Obrazek: 8p0j.jpg]
Następnie w miarę precyzyjnie naniosłem linie pomocnicze gdzie mają znaleźć się poszczególne płyty pancerza. To znaczy, że będę je nanosił osobno, model tylko na tym zyska, i nie będzie już taki płaski czego nie znoszę..
[Obrazek: ceh.jpg]
Oto pierwsze wycięte elementy:
[Obrazek: monw.jpg]
I naklejone na bazę:
[Obrazek: l4e7.jpg] [Obrazek: wam2.jpg]
Na ostatnim zdjęciu widać, że elementy nieco wystają. Mianowicie zostawiłem sobie mały zapas w razie gdyby coś wyszło po drodze nie równo i wystąpiły brzydkie szpary.
Na dziś tyle, ale niebawem przygotuję piny (czy co to tam trzyma te płyty) oraz panele antypoślizgowe, które (i tu mi doradźcie) chciałem zrobić z bibuły, bo ma fajną fakturę, ale nie wiem jak zareaguje na klej i farbę, lub jakiś papier artystyczny, ale będę musiał znaleźć naprawdę coś cienkiego.
Odpowiedz
#2
Nie wiem jak to dokładnie wygląda na prawdziwym obiekcie, ale czy myślałeś o papierze ściernym? Są dostępne różne gradacje  Wink

Powodzenia
Odpowiedz
#3
Ooo, czemu o tym nie pomyślałem  :o na pewno spróbuję. Dzięki!
Zapomniałem wstawić zdjęcie poglądowe wieżyczki, którą zrobiłem "na szybko" i za to jestem na siebie zły... Lufa i granaty do poprawki, brak jeszcze kilku detali.
Proszę nie patrzeć na ten prowizoryczny retusz. Przypominam, że maluję całość na nowo.
[Obrazek: d2bm.jpg]

Znalazłem kolejny plus robienia wersji afgańskiej pojazdu, konkretnie nie będę musiał się użerać z klejeniem napędu wodnego i tego wysuwanego dzioba.  Aczkolwiek siatek przeciw RPG sobie nie odpuszczę!! ;D
Odpowiedz
#4
Jak robisz wersję malowaną to na twoim miejscu robiłbym wszystko co możliwe a już na zdjęciach widać zę armata jest źle wykonana, chodzi o jej kształt. Nie była ona w postaci walca tylko miała wypusty. Po za tym warto zrobić maty antypoślizgowe na pancerzu Smile
Odpowiedz
#5
Oglądałeś tylko zdjęcia?  Tongue napisałem o matach, i o tym że lufa idzie do poprawki.  :wink:
Odpowiedz
#6
Fakt niedoczytałem, ale z lufą nie do końca Cię zrozumiałem. Druga sprawa może już to wiesz ale Afgańska wersja miała dodatkowe opancerzenie, dlatego jak niewielu wie krytykując ten pojazd nie nadaje się do pływania bo jest za ciężka.Idąc dalej, jak sam napisałeś ma zdemontowany falochron (nazwany przez Ciebie dziobem ConfusedhockSmile i śruby napędowe.
Odpowiedz
#7
No fakt, nie wiedziałem jak to nazwać Tongue Ale raczej sama idea została zrozumiała.
Odpowiedz
#8
Po za tym wart zrobić środek na odpowiednim poziomie  PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz
#9
Pełen pancerz z oznaczonymi miejscami gdzie mają znaleźć się pozostałe elementy:
Dzisiaj postaram się je poprzyklejać i zamalować wstępnie na jakiś brąz.
[Obrazek: spih.jpg]
Odpowiedz
#10
[Obrazek: wv39.jpg]

Panele antypoślizgowe ze zwykłego brystolu. mnie się tam podobają, na początku zrobiłem z papieru ściernego, ale zbyt gruby był za gruby, a zbyt drobny po pomalowaniu stawał się po prostu gładki.
Odpowiedz
#11
Zaczynam robić front, inspirowany tym zdjęciem:
[Obrazek: qzh4.jpg] [Obrazek: 4i8s.jpg]
Odpowiedz
#12
https://lh5.googleusercontent.com/-M9PW1...4459_n.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-N1L9A...6396_n.jpg
Odpowiedz
#13
Fajnie to wygląda. Zobaczyłem linijce z boku, i muszę powiedzieć, że model jest spory. Ile ma cm?
Odpowiedz
#14
Z siatkami będzie miał ~~35cm Smile
Odpowiedz
#15
Dużo roboty zostało... Odkładam sobie koła na tak późno jak to tylko możliwe.  :mil11:
[Obrazek: IMG_20150122_083841.jpg]
[Obrazek: IMG_20150122_083854.jpg]
[Obrazek: IMG_20150122_083910.jpg]
[Obrazek: IMG_20150122_083927.jpg]
[Obrazek: IMG_20150122_083956.jpg]
https://picasaweb.google.com/11113141352...znia201502
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 25 3,826 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik Pablo 9 2,119 18-12-2023, 08:23
Ostatni post: Pablo
  [R + G] SE 5a /1:25 / ORLIK MARIUSZ_G 98 31,470 11-12-2023, 04:12
Ostatni post: romfolmar
Tongue ZIS-6. 1:25. Orlik, ale Litewski Prunce 65 28,176 20-09-2023, 12:15
Ostatni post: Prunce
  [R] Rosomak 1:25 Orlik Adamw28 4 2,390 09-08-2023, 01:14
Ostatni post: Adamw28
  [R] Kaplica Matki Bożej Śnieżnej 1:120 Orlik marcin1323 4 1,613 07-05-2023, 01:20
Ostatni post: żółtodziób
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,367 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,148 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,503 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  IFA W50L Orlik SZAD 8 4,471 02-05-2021, 03:37
Ostatni post: SZAD

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości