Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Kaplica św. Wacława w Vlci - Ondrej Hejl
#1
Cześć

Jako, że czasy są nieciekawe i łatwo podpaść pod art. 196 KK, z duszą na ramieniu zamieszczam zdjęcia mojego ostatniego modelu - Kaplicy św. Wacława w Vlci. Z duszą na ramieniu, bo kaplica czeska, a wiadomo, że Czech to Husyta, czyli poganin, kacerz i czarownik. Stąd już bardzo blisko do wniosków, że sam jestem husytą, w święta chodzę na golasa i nie mogę się doczekać czasów, kiedy wszystkie żony będą wspólne ;-)

Kapliczkę skleiłem ze względu na moje zamiłowanie do małych starych wiejskich kościółków. Mają w sobie coś takiego, co przyciąga nawet niewierzących. Jadąc w trasę wybieram drogę tak, żeby odwiedzić kilka wiosek, w których niekiedy można trafić na kościoły pamiętające ostatnich Jagiellonów;-)
Model z wydawnictwa Ondrej Hejl w skali 1:150, mieścił się o ile dobrze pamiętam na niecałych 2 arkuszach A4. Pasowanie części bardzo dobre, jednak wskazane jest podklejenie niektórych elementów tekturą, bo bez szkieletu (a tak właśnie model jest zaprojektowany) wszystko byłoby bardzo wiotkie, zwłaszcza, że wydrukowane na niezbyt grubym kartonie (na oko max. 120g). Do modelu dorobiłem podstawkę, nie wzorowałem się jednak na prawdziwym otoczeniu, bo było jak na moje umiejętności nie do odtworzenia. Trochę eksperymentowałem z trawą, początkowo zrobiłem ją z majeranku, ale po pewnym czasie dość mocno zmienił kolor. Ostatecznie użyłem posypki "kolejowej", niestety mocno nie trzyma skali, co rzuca się w oczy zwłaszcza na zdjęciach w makro.
Zapraszam do oglądania.
[Obrazek: Clipboard18.jpg]
[Obrazek: Clipboard01.jpg]
[Obrazek: Clipboard04.jpg]
[Obrazek: Clipboard05.jpg]
[Obrazek: Clipboard06.jpg]
[Obrazek: Clipboard02.jpg]
[Obrazek: Clipboard03.jpg]
[Obrazek: Clipboard07.jpg]
[Obrazek: Clipboard08.jpg]
[Obrazek: Clipboard09.jpg]
[Obrazek: Clipboard11.jpg]
[Obrazek: Clipboard12.jpg]
[Obrazek: Clipboard10.jpg]
[Obrazek: Clipboard14.jpg]
[Obrazek: Clipboard13.jpg]
[Obrazek: Clipboard17.jpg]
[Obrazek: Clipboard15.jpg]
[Obrazek: Clipboard16.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#2
Hmmm, tak oglądam to z każdej strony i jednej rzeczy mi brak....

Aaaa - wiem!

Ale gdzie to Dziwadło ma skrzydła ???

:mil11: :mil11: :mil11:


Model zacny - i ładnie wykonany (co u Ciebie to standard...) i krągłości wykonane rewelacyjnie.
Jednak w budowlach nie przemawiają do mnie płaskie dachy i mury... Brak tej faktury...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Fajna kapliczka.
Podoba mi się jak wykonałeś kopułę.  :milbravo:

Trawa na podstawce faktycznie za gruba, a kamień mógłby być bardziej wciśnięty w podstawkę, bo tak położony na trawie nie wygląda zbyt naturalnie. Reszta super!  PDT_Armataz_01_34
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#4
Fajnie, że się podoba:-)
Gdybym miał dwa egzemplarze, z pewnością bym pewne elementy uwypuklił, chociażby dachówki. Teraz trochę za późno na takie operacje.
Brak skrzydeł i karabinu jakoś mi w tym przypadku nie przeszkadza;-)

Kamień próbowałem wcisnąć, ale nie wchodził głębiej, później spróbuję obsiać go jeszcze trochę trawą dookoła.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#5
JA  BUDUJĘ LEPIEJ Tongue A co z PBJ?
PS:
Że lepiej nie koniecznie dobrze :mrgreen: :mrgreen:.
Odpowiedz
#6
Wszystko pięknie i ładnie, tylko dlaczego zrobiłeś fotki na tle ściany z tynkiem, wygląda mi na mineralny ?
Pierwsze zdjęcie - super, następne... nie.  Wygląda to tak, jakbyś na tej ścianie fototapetę nakleił. Jak możesz zmień tło, pstryknij na tle nieba, przyrody, a od razu model zyska. Chyba warto, bo budowla niczego sobie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Japoński zamek Chasuyama, Ondrej Hejl, 1:150 Hastur 6 3,118 18-12-2019, 11:40
Ostatni post: radzias
  [G] Japoński zamek Okusa, Ondrej Hejl, 1:150 Hastur 8 3,813 07-04-2019, 05:39
Ostatni post: yogi
  [G] Lancia Delta 16v /O. Hejl / 1:24 Gregory 8 4,587 11-03-2019, 11:22
Ostatni post: Don Camillo
  [G] Bukovansky Mlyn / 1:150 / Ondrej Hejl Gregory 8 3,932 22-10-2018, 10:59
Ostatni post: Gregory
  [G] Rotunda sv. Kříže Menšího - Ondřej Hejl 0907 skala 1:150 Tuco 8 3,935 19-10-2018, 03:02
Ostatni post: Gregory
  [G] Kostel Sv. Kateriny - Ondrej Hejl, 1:120 Hastur 6 4,338 15-04-2015, 11:11
Ostatni post: yogi
  Kaplica na wodzie.Ojców.Projekt własny filemon 4 2,941 24-07-2013, 05:41
Ostatni post: filemon
  [Galeria] Vlčí - Kaple svatého Václava (Ondřej Hejl) undertow 3 3,236 05-05-2013, 09:35
Ostatni post: undertow
  [Galeria] Rotunda svatého Martina v Praze (Ondřej Hejl) undertow 1 2,903 03-05-2013, 10:18
Ostatni post: ReVan_1991
  [Galeria] Rotunda svatého Kříže Menšího v Praze (Ondřej Hejl) undertow 4 4,016 01-05-2013, 12:56
Ostatni post: KRÓWEK_01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości