Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malowanie szpachlowanie
#1
Witam!

Forum czytam juz od dluzszego czasu i nawet cos tam kleje. Jednak jako zeby podszkolic sie w wycinaniu, szpachlowaniu i malowaniu to robie sobie taka prace domowa: oslony z kartonu do glosnikow w kolumnach.

Mam w zwiazku z tym pare pytan odnosnie obrobki i malowania  kartonu:

Na wstepie powiem ze wycialem juz elementy i je skleilek konkretnie 5 mm okragle podkladki z otworami w srodku. Kazda warstwe ,a sa ich 3 zakaponowalem a nastepnie skleilem.
Zaszpachlowalem ubytki miedzy sklejonymi warstwami szpachla akrylowa z Wamod'u , a wieksze nierownosci uzupelnilem takim czyms w postaci dwuskladnikowej plasteliny: TAMIYA EPOXY PUTY SMOOTH SURFACE.

Teraz mam pytanie: czy miejsca saszpachlowane ta "plastelina" da sie pomalowac farba akrylowa samochodowa w sprayu?
Karton fajnie trzyma taka farbe wiec uzywam.
Mam tez pare czesci juz pomalowanych czarna farba akrylowa matowa i powychodzily estetyczne ubytki.
Czy moge na to pomalowane miejsce nalozyc szpachle akrylowa czy tez musze zedrzec farbe az do samego kartonu?

Druga sprawa to moja pomylka przy malowaniu farbami w spray'u czesci z tworzywa sztucznego.
Otoz prysnalem je najpier farba akrylowa czarna matowa w spreju, a nastepnie pokrylem lakierem akrylowym bezbarwnym ale blyszczacym gdyz nie zauwazylem ze takowy mi sprzedano.
Czy moge teraz nalozyc lakier bezbarwny akrylowy matowy i przestanie sie blyszczec?
Do tej sprawy jeszcze maly suplemencik: otoz jak pomalowalem wszystko jak powyzej zauwazyle ze nie wszystkie miejsca czarna farba zakryla a element jak juz pisalem jest pokryty dodatkowo lakierem bezbarwnym. Czy moge na to wszystko jeszcze raz prysnac akrylem czarnym czy tez drapac?

Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zabezpieczenie przed malowanie btomko 5 3,232 02-12-2019, 10:30
Ostatni post: dorme
  Malowanie gąsienic metalizerem Cruiser 3 3,887 15-01-2015, 09:33
Ostatni post: Cruiser
  Malowanie - ślady pędzla/świecenie się matowej farby - co zrobić? przerwiak 5 5,656 06-01-2015, 07:41
Ostatni post: Andrzej Px48
  Oszklenie modelu i maskol Humbrola. Malowanie aero. fishbed 8 4,313 02-09-2013, 08:41
Ostatni post: fishbed
  Star 266 i malowanie aerografem. fishbed 6 3,708 13-05-2013, 11:28
Ostatni post: Dombeer
  szpachlowanie malimon 5 3,404 03-03-2013, 11:30
Ostatni post: malimon
  Malowanie kartonu bonk 7 4,695 18-07-2011, 11:48
Ostatni post: kordian
  malowanie lin i masztu na okręcie - jaki kolor ? babicz 1 2,426 27-03-2011, 10:05
Ostatni post: Luke
  Malowanie miedzianych drucików Pactrą redbaron 10 5,059 26-05-2010, 10:50
Ostatni post: lehcyfer
  malowanie Super Glue dokker 1 2,311 19-04-2009, 11:19
Ostatni post: slaveman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości