Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] MI-4 z GPM
#1
Witam
Model jak dla mnie okropnie trudny i trza się nieźle nagimnastykować.
Moje dotychczasowe efekty.
[Obrazek: cccp02299_zpsf6944d7e.jpg]
[Obrazek: images_zps2fd901c4.jpg]
[Obrazek: 1_zps7fda1c97.jpg]
[Obrazek: 2_zps6bfc44d7.jpg]
[Obrazek: 3_zpsb34f222f.jpg]
[Obrazek: 5_zps2f8ac2f5.jpg]
[Obrazek: 7_zpscf174d33.jpg]
[Obrazek: 11_zpsf480b603.jpg]
[Obrazek: 12_zpsae602f20.jpg]
[Obrazek: 18_zps1f29f72d.jpg]
[Obrazek: 15_zps6b3ab477.jpg]
[Obrazek: 20_zps0b9e3b30.jpg]
[Obrazek: 21_zps74e305c0.jpg]
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#2
Ojtam, ojtam, jaki trudny? gdyby był trudny to byś go rzucił w kąt szafy a nie firanki w oknach robił  :milbravo:
Odpowiedz
#3
Wnętrze tego pokraka wygląda co najmniej imponująco. Oprofilowanie między kadłubem a belką ogonową również wygląda misternie. Kawał dobrej roboty!

Pozdrawiam
Maciej
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#4
Rewelacja.
Oprofilowanie między kadłubem a belką ogonową pierwsza klasa. Bebechy też.
Odpowiedz
#5
Witam
Panowie dziękuję .
Dziś wykończenie kadłuba , zostało jeszcze parę detali , ale dojdę do nich potem.  Pierwsze malowanie już za mną , potem rzut okiem na całość , bo może trzeba będzie coś dopieścić .
[Obrazek: 26_zps984605ac.jpg]
[Obrazek: 27_zps293787a3.jpg]
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#6
Szykuje się kolejny ekstra model w niecodziennym podejściu :milbravo:
Odpowiedz
#7
Łukasz, ten listek z drugiej strony wygląda o niebo lepiej. Model ładny.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam
Paweł O co do listka to prawda , ale to córka tak powiesiła i tak zostało ( se wisi ). Dziękuję .
Pozdrawiam.
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#9
Czarujecie mi tu towarzyszu tym wentylatorem. Przez to i ja nabrałem apetytu na jakiegoś. Kto wie czy po skończeniu Tunderbolta nie zabiorę się za "śmigło"
Odpowiedz
#10
Rozumiem że, to co jest pod szklaną półeczką na ostatnim zdjęciu pierwszego postu to Twoje trofea?
Następnym razem skieruj aparat troszkę w dół. PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#11
Witam
kajym nie ma się czym chwalić , trofea jak trofea , ale nie za modelarstwo tylko za FREJDOLARSTWO , bo tylko medale na więcej mnie nie widocznie nie stać  Wink, aczkolwiek ciesze się z tego co do tej pory osiągnąłem i nie skłamię jak powiem , że marze o czymś innym , ale kto wie? . Następnym razem nie zapomnę i skieruje aparat w dół ;D .
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#12
Jak wygląda druk tablicy przyrządów w Twoim egzemplarzu? Bo jak patrzę na swój to mnie zęby zaczynają boleć.
Odpowiedz
#13
[b]Navi[/b] nie pytaj , ja już mam resztkę , ale jak się patrzy ,to prawda zaczynają mrowić, trza się udać do dentysty , bo jest nie zła KICHA .
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#14
Masz jakąś dokumentacje tej tablicy? Moze by ją od nowa zaprojektowac? Smile
Pozdrawiam
Łukasz
[Obrazek: logo_ProjGrup-1.jpg]
Odpowiedz
#15
Witam
Zacząłem powoli przekładnię , wszystko na sucho i tylko po wstępnej przymiarce , zostało jeszcze dużo detali , teraz sobie schnie.
A tak wszystko na razie się prezentuje.

[Obrazek: 10_zps5fa368ba.jpg]
[Obrazek: 11_zps118052a1.jpg]
[Obrazek: 14_zps93f3c224.jpg]
[Obrazek: Mi-4_604_zpsda111fef.jpg]
[Obrazek: Mi-4_611_zpsa94964b8.jpg]
[Obrazek: 16_zps04e720c3.jpg]
[Obrazek: 17_zpsb36f4674.jpg]
Pozdrawiam.
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#16
Piękne szczegóły! Mam nadzieję,że to nie koniec prac nad nimi - są zbyt cukierkowe i za bardzo się błyszczą PDT_Armataz_01_28 Docelowo powinny być matowe ( popatrz na zdjęcia oryginału,jakie zamieściłeś), i trochę pobrudzone ( wash ).
Ale ogólnie bardzo pięknie!  Czekam na ciąg dalszy!
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#17
Witam
MARIUSZ_G  zgadzam się z Tobą , ten ciemny niebieski to tylko po to by dodało mi takiej głębi
przekładnia będzie malowana jaśniejszym i delikatnie brudzona , na razie zostało do wykonania bardzo dużo szczegółów , przewody , wał itd. Myślę ,że uda mi się zrealizować plany jakie mam związane z moim Mi-4 i cała moja praca nie pójdzie na marne , a ja będę okrutnie zadowolony  Wink Dziękuję .
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#18
Cześć.
Mógłbyś powiedzieć, czy ten model będzie modelem egzemplarza muzealnego, lub w takiej konwencji będzie przedstawiony, czy może będzie to model egzemplarza w czynnej służbie podczas obsługi?
You'll never know...
Odpowiedz
#19
Cześć
Dr. Dent zadałeś mi bardzo trudne pytanie , bo najpierw muszę model w miarę poprawnie wykonać, by móc później myśleć co dalej, na pewno płyta lotniska będzie. Nie ukrywam , że mam pomysł.........
    Mi-4 z 56 PŚB w czynnej służbie podczas obsługi .
Dojdą wózki transportowe łopat , drabinki itd. Pomysł mam szalony  Wink
Może się uda.  ???
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#20
Pytam, bo widzę że ostatnio zapanował dziwny trend zdzierania poszycia, chyba w ślad za Andrzejem Zioberem i jego Mi-6.
Ciekaw jestem czy ktoś posiada dostęp do takiej udokumentowanej naprawy strukturalnej śmigłowca "w polu".
Chciałem się zapytać na jakiej podstawie wykonujecie takie modele?
Na moją wiedzę " w polu" czyli podczas obsług bieżących śmigłowców będących w eksploatacji nie zdziera się z nich poszycia do podłużnic i wręg.
To jest konstrukcja półskorupowa nitowana. Poszycie jest przynitowane do wręg i podłużnic.
Nawet podczas obsług ciężkich, czyli remontów poszycie oddziela się od szkieletu raczej tylko w celach napraw, a zdjęcie całego arkusza musiałoby być spowodowane poważnym uszkodzeniem. A i remonty takie nie są na pewno wykonywane " w polu" pod chmurką.
Poza tym Twój model jest wzorowany na egzemplarzu muzealnym, z którego zdarto poszycie w ten sposób w celach dydaktycznych.
Poszycie jest z tego co widzę, odcięte poniżej wzmocnionych zakładek, to znaczy że nie dało by się czegoś takiego już naprawić, chyba że zdzierając także poszycia powyżej tych zakładek żeby wymienić to poniżej.
Na poniższym zdjęciu widać w zbliżeniu że arkusze poszycia zachodzą na siebie od góry.

[Obrazek: mi-4_04_of_10_zps35788605.jpg]

Dla mnie takie coś to sztuka dla sztuki, i mija się to z rzeczywistością, pomimo tego, że wykonałeś to bardzo ładnie i włożyłeś na pewno dużo pracy w ukazanie struktury.
Przemyśl jeszcze raz, czy warto pokazywać ten model w konwencji obsługi "w polu".



You'll never know...
Odpowiedz
#21
Mocna rzecz  :milbravo:
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#22
Witam
A ja powoli , powoli , ale do przodu  Wink
[Obrazek: 22_zps97a2921a.jpg]
[Obrazek: 20_zps79c0bd9b.jpg]
[Obrazek: 21_zps2c2a1b22.jpg]
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#23
Witam
Drobne postępy w budowie , ciężko było oj ciężko naprawdę ale moim zdaniem warto , dla mnie może być jak na razie  Wink
Teraz okablowanie i mnóstwo badziewi .
Pozdrawiam
[Obrazek: 5d58c73799ca26a5m.jpg] [Obrazek: 217e068b5ac7e0f2m.jpg] [Obrazek: 0fcc33827546418cm.jpg][Obrazek: 5a74e94930e987fem.jpg]
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#24
Cześć
Antonio powiedz proszę, jaki to silnik? Bo ja na tych fotkach w żaden sposób nie mogę dopatrzyć się czternastocylindrowej, podwójnej gwiazdy - ASz-82W, który był montowany na tym śmigłowcu. Tym samym kolektor wydechowy i wewnętrzne okapotowanie silnika również jakieś dziwne. Skoro pokazujesz takie szczegóły potwierdź to - proszę - jakąś np. fotodokumentacją.
Odpowiedz
#25
Witam
krzysztof M  wzorowałem sie na podstawie instrukcji z modelu TRUMPETERA w skali 1-35 którą sobie ściągnąłem
[Obrazek: 920ceb3fda568e78m.jpg] [Obrazek: f122e5728affa6ffm.jpg] [Obrazek: 0c932c73044be51em.jpg]
Tak było lepiej dla mnie i dla mojego wiatraka
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości