Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] GPM F-104C Starfighter 1:33 - kreda
#1
Ku chwale kartonu!

Na początku serdeczne podziękowania dla projektanta tej pokraki, za dedykację i egzemplarz modelu Smile

Pokłony szacunku dla ZbiGa za fenomenalne MiGi na kredzie. Podziwiam efekt końcowy którego to nigdy w pełni nie doceni osoba nie mająca w swym dorobku modelu na srebrnej kredzie.

Wielkie dzięki dla Revana za poratowanie mnie zapasowymi częściami.


Pokłony i podziękowania zaliczone więc mogę spokojnie przedstawić moje najnowsze dziecko: F-104C z GPMu, na kredzie. Tak, na kredzie. Niestety nie umiałem sobie poradzić z kredą z braku doświadczenia z tym rodzajem papieru i z braku kleju który zastąpiłby z powodzeniem mój ulubiony klej, introligatorski. Części nie chciały się trzymać razem, potrafiły rozłazić się po kilku lub nawet kilkunastu godzinach. Dużo elementów ma przetarcia, załamania itp. Niestety szału nie ma. Kreda uczy pokory Smile

W modelu użyłem zestawu gotowych wręg, gotową kabinkę, rurkę pitota z modelu plastikowego i koła żywiczne.

Sam model jest średnio trudny i dobrze spasowany. Jednak gotowy zestaw wręg już nie do końca. Niektóre wręgi są o włos mniejsze niż w wycinance przez co miałem problem ze spasowaniem górnej części kabiny, okleiny zaraz za kabiną i części z której wystają dźwigary skrzydeł. Niestety dowiedziałem się o różnicach w rozmiarach po złożeniu szkieletu i oklejeniu kabiny. Kabinka i koła z żywicy pasują świetnie. Użyłem tych kół po raz pierwszy i muszę przyznać że wyglądają o niebo lepiej niż to co ja potrafię wydłubać. Użyłem również gotowej rurki pitota z modelu plastikowego.

Podsumowując: model trudny, srebrna kreda jest bardzo wymagająca a moje umiejętności nie pozwoliły na wyciągnięcie z tego modelu nawet 50% jego potencjału. Dużo czasu upłynie zanim zdecyduję się robić drugi model na kredzie...

Na niektórych zdjęcia retuszowałem tło w miejscach gdzie mi go zabrakło i widać było biurko.

[Obrazek: IMG_2306.jpg] [Obrazek: IMG_2309.jpg] [Obrazek: IMG_2310.jpg] [Obrazek: IMG_2314.jpg] [Obrazek: IMG_2315.jpg] [Obrazek: IMG_2318.jpg] [Obrazek: IMG_2319.jpg] [Obrazek: IMG_2320.jpg] [Obrazek: IMG_2321.jpg] [Obrazek: IMG_2325.jpg] [Obrazek: IMG_2326.jpg] [Obrazek: IMG_2327.jpg] [Obrazek: IMG_2338.jpg] [Obrazek: IMG_2341.jpg] [Obrazek: IMG_2343.jpg] [Obrazek: IMG_2345.jpg] [Obrazek: IMG_2346.jpg] [Obrazek: IMG_2348.jpg] [Obrazek: IMG_2350.jpg] [Obrazek: IMG_2355.jpg] [Obrazek: IMG_2359.jpg]


Test odbicia światła w lusterkach:

[Obrazek: IMG_2337.jpg]


A tutaj zdjęcia "oryginału" Smile

[Obrazek: IMG_2320_bw.jpg] [Obrazek: IMG_2348_bw.jpg]


Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odwiedzenie mojej galerii.
Odpowiedz
#2
Ładnie się prezentuje :milbravo:
Odpowiedz
#3
A tak się onarzekał na kredę przy piwie w Przeciszowie a tu taki model serwuje Wink. Bardzo fajnie wyszło.
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#4
Oj Ładny ten model, oj ładny. panocku.
Nie ma co narzekać.
Odpowiedz
#5
Rewelacja, tym bardziej że to kreda. Jak dla mnie efekt nieosiągalny z tego tworzywa  :milbravo:
Odpowiedz
#6
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.  Ten samolot to był ciężki kawałek chleba modelarskiego ale mam nadzieję że to nie koniec doświadczeń z kredą  PDT_Armataz_01_19  Jeżeli w przyszłości znajdę dobry klej do kredy to na pewno zbuduję 767 z Orlika  :Smile

Ktoś (słusznie) zwrócił mi uwagę że na moich zdjęciach nie widać detali więc poniżej znajdziecie link do albumu ze zdjęciami w dwa razy większej rozdzielczości niż w pierwszym wpisie:
http://s8.photobucket.com/user/popala/me...sort=2&o=0

Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#7
Fantastyczna rura. :milbravo:
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#8
Zajefajny!
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#9
"Dużo czasu upłynie zanim zdecyduję się robić drugi model na kredzie"
Ja sądzę, że to wcześniej nastąpi niż Ty myślisz. Co prawda kreda jest bardziej wymagająca, ale za to
modele o wiele lepiej wyglądają. :milbravo:
Odpowiedz
#10
Dobra Rura nie jest zła Wink Tym bardziej, że podjąłeś się wyzwania jakim bez wątpienia jest kreda. Wyszedłeś zeń jednak obronną ręką Smile
Gratuluję!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#11
Przesympatyczny model!
Odpowiedz
#12
No co ja mogie-podziwiać i pochwalić! :milbravo:
Odpowiedz
#13
Fiu fiu. Osiągnąć taki efekt na kredzie to nie lada wyczyn - tym większe gratki  :milbravo:  :milbravo:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MiG-21 BIS (Angraf/ kreda) klimoreh 3 3,588 03-01-2020, 11:54
Ostatni post: klimoreh
  [G] F-104 "Starfighter" - 1:33 KK ZbiG 20 5,488 03-03-2014, 11:49
Ostatni post: Tomasz K
  [G] F-104G Starfighter Łukasz Fuczek 5 3,644 30-07-2013, 12:10
Ostatni post: vansen
  Galeria: Hayabusa Ki-43 II Kreda seb545 15 6,846 23-07-2011, 04:36
Ostatni post: cotlet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości