Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spsób na formowanie końcówki rakiet/bomb.
#1
Witam!
Zwracam się z prośbą do mistrzów, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak ładnie formować końcówki rakiet lub bomb???
Na poniższej fotce moje wypociny, formowałem na końcówce pędzla...wyszło kiepsko....
[Obrazek: rakiety1.jpg]

Z góry dzięki.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko??? Wink
Odpowiedz
#2
Witam,
Możesz spróbować tego patentu.

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11832.20

Drugi post - robiłem kopułkę zamka armaty.
Ja bym odciął końcówki rakiety, uformował a potem skleił razem. Nie wiem czy to jeszcze możliwe ale zawsze można spróbować.
Odpowiedz
#3
Przede wszystkim te listki są bardzo źle, niekonsekeentnie wycięte. Zostawiles za duzo linii obrysowych. Wycinaj je skalpelem, najlepiej troche pod kątem, pózniej ukształtuj do porządanego kształtu i sklej.
Tu se poczytaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f...r=0&page=1
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedz, spróbuje tych patentów.
A, wycinam skalpelem olfa ak-3, nie zostawiałem nadmiaru, nie wiem czemu tak to wygląda....
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko??? Wink
Odpowiedz
#5
Cześć!
Tutaj masz mój sposób na takie części. Post z 30 marca. Może się przyda.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
Dzięki Rafale! Każdy kto mi pomaga będzie miał w życiu szczęście Wink
Ładny ten Twój Tomcat.
Mam jeszcze pomysł na "próbę" z modeliną, o wynikach eksperymentu poinformuję...

16.11.2014

Skleiłem "rurki" włożyłem trochę modeliny, zwilżyłem wodą i zacząłem palcami formować końcówkę:
[Obrazek: winki.jpg]

Następnie zaimpregnowałem klejem cyjanoakrylowym i pomalowałem tuszem kreślarskim:

[Obrazek: z_bliska.jpg]
[Obrazek: stoj.jpg]
[Obrazek: le_a.jpg]
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko??? Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kształtowanie, formowanie krawędzi natarcia i spływu skrzydła Piterkowiec 3 2,994 27-03-2017, 04:53
Ostatni post: Piterkowiec
  Formowanie, wyoblanie, kształtowanie na BCG noker 1 2,510 27-01-2016, 07:18
Ostatni post: Technick
  Formowanie kartonu Rudolf 10 6,884 20-02-2015, 03:45
Ostatni post: MARIUSZ_G

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości