Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat 126p Wektor
#1
Wakacje minęły bo Woodstock minął, zima tuż tuż, a skoro zima to po drodze będzie Przeciszów.
Na konkurs modelarski nie wypada jechać z pustymi rękoma. Ponieważ bieżący rok ujemnie obfituje w natchnienie i czas do klejenia więc nic nie skleiłem. Żeby przypomnieć sobie jak posługiwać się Olfą i  klejem postanowiłem skleić model który dostałem od wydawcy (Stanisław Śliwiński) przy okazji zakupu innego modelu.
Jest to model Fiata 126p (tak jest napisane na wycinance). Do czego według mnie jest podobny pominę. Model jest przeznaczony dla początkujących. Skleiłem go w kilka godzin. Bez retuszu, bo chodziło mi głównie o przypomnienie sobie umiejętności sklejania. Przypomnienie umiejętności retuszowania i impregnacji wycinanki przeprowadzę w następnym modelu. Model skleiłem prawie tak jak przewidział autor z małymi modyfikacjami. Usunąłem sklejki i wzmocniłem tekturą podłogę i fragmenty ścian bocznych bo mi się wszystko w rękach uginało. Mimo prostoty modelu autor projektu nie uniknął kilku potknięć. Zdublowana numeracja części. Są dwie części nr.5 jedna z nich to zderzak druga to podłoga. Nie są ponumerowane bieżniki opon. Konieczne jest też przycięcie tylnej części ściany bocznej w miejscu przyklejenia pasa tylnego.
Reszta chyba bez uwag.
Zapraszam do galerii.  Cool
[Obrazek: th_P1140418_cr_zpsfskje8x7.jpg] [Obrazek: th_P1140421_cr_zpsjodyfpmi.jpg] [Obrazek: th_P1140423_cr_zpskvnybfiz.jpg] [Obrazek: th_P1140425_cr_zpsqaefmpvl.jpg]
[Obrazek: th_P1140428_cr_zpsfivmnbhs.jpg] [Obrazek: th_P1140430_cr_zpsbyurqru1.jpg] [Obrazek: th_P1140433_cr_zpsaat2hlwm.jpg] [Obrazek: th_P1140435_cr_zpslqsclpd9.jpg]
Na modelu trzeba się podpisać więc to zrobiłem. [Obrazek: smiley-ashamed005.gif]
[Obrazek: th_P1140437_cr_zpstsfp7jyt.jpg]
Odpowiedz
#2
Przecudny!  :mrgreen:

Dodam że opracowanie występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Ja sobie zrobiłem żółtego.
[Obrazek: thumb_maluch1.jpg] [Obrazek: thumb_maluch2.jpg]

Jako ciekawostkę dodam, że w mojej wersji miał na tylnej klapie ambitne oznaczenie 125p  PDT_Armataz_01_11
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#3
:lol: :lol: :lol:
Ja rozumiem, że jest gorąco ale weźcie się ogarnijcie  :twisted:
Odpowiedz
#4
Szkoda, że takie "płaskie" te modele.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#5
Wiadomo model prosty, ale jednak trochę te kanty z tyłu bolą Smile. Można by boczne ścianki naciąć, tylną zrobić węższą i już by było inaczej, tak to wygląda jakby żelazkiem go przejechali Smile. Ale model fajny Smile, jak zawsze czyściutko sklejony co tu dużo mówić Smile. Dobrze jakby jakiś projektant pokosił się o "wypasioną" wersję, brakuje polskich cywilów w kartonie. Ogólnie to dobry samochód był, i w teren i na szosę Smile, w zimę jak nie chciał czasem zapalać przy wielkich mrozach, to zakładałem linkę i odpalałem go jak kosiarkę Smile. Auto nie do zatrzymania Smile.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#6
(12-08-2015, 07:54)Lesio73 link napisał(a)::lol: :lol: :lol:
Ja rozumiem, że jest gorąco ale weźcie się ogarnijcie  :twisted:
Mątwy pod ręką nie miałem...[Obrazek: 0bully.gif]
(11-08-2015, 11:57)Hastur link napisał(a):Przecudny!  :mrgreen:

Dodam że opracowanie występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Ja sobie zrobiłem żółtego.
[Obrazek: thumb_maluch1.jpg] [Obrazek: thumb_maluch2.jpg]

Jako ciekawostkę dodam, że w mojej wersji miał na tylnej klapie ambitne oznaczenie 125p  PDT_Armataz_01_11
Przez ciebie (za ładnie Ci wyszedł) caponowanie i retusz będę sobie przypominał na żółtym maluchu a nie na Mig-u 29.[Obrazek: 0dash2.gif]

ps. mam jeszcze czarnego w ognie.  Cool

Odpowiedz
#7
Udany model. Łączenia segmentów praktycznie niewidoczne - jak ty to robisz?  PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#8
Cytat:ps. mam jeszcze czarnego w ognie.  Cool

O kur..!
PDT_Armataz_01_32

:mil11:
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#9
[Obrazek: 10a06bf81292e513edfaaf213e53c73b_zpsbvlkxrds.jpg]
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#10
Zbieram szczękę z podłogi...
Na szczęście mam w domu różowego, to może i nawet go skleję do forumowej kolekcji  PDT_Armataz_01_30
Odpowiedz
#11
(13-08-2015, 09:13)fotogrimes link napisał(a):Na szczęście mam w domu różowego, to może i nawet go skleję do forumowej kolekcji  PDT_Armataz_01_30
Nie chciało mi się czekać aż skleisz...[Obrazek: 2gwizd.gif]

Czarny maluch.
Tym razem z caponowaniem i retuszem.
[Obrazek: th_P1140439_cr_zpsxwgr2d3v.jpg] [Obrazek: th_P1140442_cr_zpsotmpjtvt.jpg] [Obrazek: th_P1140446_cr_zpspetuidjw.jpg]
[Obrazek: th_P1140441_cr_zpsydef8hif.jpg] [Obrazek: th_P1140444_cr_zps6rtkodei.jpg] [Obrazek: th_P1140449_cr_zps8gpwyjgv.jpg]
Na tym też się podpisałem. [Obrazek: 0blush2.gif]
[Obrazek: th_P1140450_cr_zpspp0wsdfd.jpg]
I w parze z niebieskim.
[Obrazek: th_P1140452_cr_zpszwekw42g.jpg]
Niestety oba mają te same numery rejestracyjne, szkoda ale można dopasować do tego pewną historię.
Był na dzielni pewien kolo, nikt mu nie podskoczył. Pewnego dnia kupił malucha a że był kozak to pomalował na czarno z ogniami. Wieczorem pokazał samochód mamie i od tej pory jest niebieski. 

Zastanawiam się czy na kolejnym modelu (też maluch) nie przypomnieć sobie jak się lakieruje modele lakierem bezbarwnym...
Odpowiedz
#12
Jak to mówią: "jest ogień"  :mrgreen:

Odpowiedz
#13
Ło jakie prześlicne wykłonanie łosobowyk ałtek,  cevuś to mo talent do małyk płojazdow. Wink
A czy cevuś coś wie o cevie i jego większych przedsięwzięciach?
Odpowiedz
#14
Ambitne przedsięwzięcia lądują u niego w koszu  :mrgreen:.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#15
ja będę wypatrywał relacji z Lenina... coś tam Ceva wspominał o kupnie to może i relacja będzie...
Odpowiedz
#16
Zajebisty wątek na sezon ogórkowy Smile
Kto ma jeszcze malucha z Wektora w ciekawym malowaniu?!

PS
Muszę przyznać że kolega Cevuś z każdym modelem malucha robi postępy w klejeniu Wink
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#17
Każdy kto Wojtka poznał będzie myślał, że to prowokacja lub też rodzaj twórczego manifestu. Też tak myślałem do czasu jak nie zobaczyłem podpisu "cevuś"...
Nie jest dobrze! Nie jest dobrze! Przechwaliliśmy typa i uległ twórczemu samospaleniu - nie ma już wyzwań dla Cevy - znudzenie, apatia, podświadoma ucieczka do dziedziństwa ...
Cała nadzieja w Leninie!!!
Jedynie Lenin może nas uratować!



PS. Najwyżej będę spał pod drugim koszem  :wink:
Odpowiedz
#18
Ja nie chcę umniejszać zdolności Wojtka, ale podobny niebieski samochodzik, w nie gorszej jakości popełniła moja siedmioletnia córka, i nawet jakąś nagrodę za niego dostała na konkursie w Narwi Smile Jak będę w domu to być może go wstawię do galerii.
Wojtek z niecierpliwością czekamy na więcej modeli zarówno Cevy jak i Cevusia
Odpowiedz
#19
Ale o co chodzi, ja też mam swojego kaszla  PDT_Armataz_01_28 Sklejony po konkursie w Krasnymstawie.
[Obrazek: th_P1140572_zps8wlhexqm.jpg] [Obrazek: th_P1140573_zpsyjhwwta3.jpg]

To jeszcze do zrobienia :mrgreen:
[Obrazek: th_P1140575_zpszsq1d566.jpg]
Odpowiedz
#20
Widzę, że nie jestem jedyny posiadacz malucha. :mrgreen:
Zapoznałem się z wszystkimi wpisami, niektóre z nich mogą być wzięte pod rozwagę.

Jenkuje. :mrgreen:

PS. To pod tego Lenina coby szybko się ukazał i dotarł do moich rąk żebym mógł się nim cieszyć.
Najpierw takich kilka[Obrazek: th_P1140468_cr_zps2fqglj1y.jpg], potem takich [Obrazek: th_P1140469_cr_zpstsdsxkbl.jpg], a rano [Obrazek: th_P1140471_cr_zpsgtatezev.jpg]
:roll: :razz: :mrgreen:
На здоровье!

PS2.Zapraszam wszystkich do prezentacji w tym wątku swoich kartonowych Fiatów 126p.  Cool
Odpowiedz
#21
Cena ! Jesteś wielki! Tylko mając dystans do samego siebie, poczucie zdrowego humoru, można skleić taki model i pokazać go publicznie. Zadałeś bolesny cios wielu adeptom modelarstwa kartonowego, którzy chcą jako pierwszy model skleić przysłowiowego " Jamato" ;-)  Ateptom,którzy w toksycznego napince odrzucają "a priori" myśl,by zacząć właśnie od prostych modeli "pudełkowych". No i potem napinka i frustracja mogą tylko rosnąć w przeciwieństwie do umiejętności...
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#22
Mariusz, ja wiem, że nie mylisz się w diagnozach ale tym razem wybacz  PDT_Armataz_01_03  Wojtek nie zrobił tego pro publico bono... to jest wołanie o pomoc  PDT_Armataz_01_23

Aby nieco pobudzić Go z marazmu napisałem parę wersów na jedną z ulubionych melodii Cevy:

Przeciszów już się zbliża,
już pukam w jego drzwi.
No chyba, że Pan Wojtek
przytrzaśnie palce mi!

O szczęście niepojęte,
móc z Cevą spotkać się!
I zalec gdzieś pod koszem
odurzony szczęściem tem!


Rozbrajające, nie?  :mrgreen:
Jak będzie za duszno to powiedz  :twisted:
Odpowiedz
#23
Moje lekarstwo na "brak weny" , to zmusić się  :twisted: :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#24
Nie smućcie się towarzysze kłopotami imć Cevy. Dzisiaj miałem niewątpliwą okazję uścisnąć mu grabulę(ale delikatnie) i twierdzę ,że Cev-nik wraca do formy. Te popierdółki to był tylko rozruch dla poobijanych paluchów w kanale pod autkiem. Miszczu wraca na salony i jeszcze nas zaskoczy pozytywnie  Big Grin.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#25
(20-08-2015, 08:30)Andrzej Px48 link napisał(a):Miszczu wraca na salony i jeszcze nas zaskoczy pozytywnie  Big Grin.

No i żeś kurfa wykrakał... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G]"Argentyński kaktus": Fiat G. 55B Centauro, Modelarstwo Kartonowe nr 46 stachooo 7 1,368 13-03-2023, 09:59
Ostatni post: yogi
  [G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress karol1985 0 1,396 18-03-2022, 11:33
Ostatni post: karol1985
  Wektor Ciężki samochód pancerny Steyr ADGZ btomko 2 2,047 03-05-2021, 10:33
Ostatni post: Sprudin
  [G] Fiat 125p ŚZK- koniec po 9 latach... perfidniak 4 2,422 20-03-2021, 06:36
Ostatni post: perfidniak
  [G] Fiat 126p wyd. Answer skala 1:25 Don Camillo 4 3,963 11-03-2019, 10:46
Ostatni post: Don Camillo
  Kfz 14 Adler Wektor 1/25 krys 2 2,381 05-03-2018, 07:12
Ostatni post: Tommy T.B.
  [G] Fiat 125p milicja 1:25 Świat z kartonu karol1985 4 4,603 30-09-2016, 10:42
Ostatni post: Gregory
  [G] Świetlica Wiejska we Franciszkowie - Wektor mini Gregory 7 3,966 09-09-2016, 09:34
Ostatni post: Gregory
  [G] Steyr ADGZ wydawnictwo WEKTOR el_paw 1 2,652 09-03-2015, 03:14
Ostatni post: lukasold
  Fiat 125p w 1:25, czyli Kapitan Żbik w akcji ;) Projekt własny. Tomasz K 4 4,622 16-07-2012, 09:54
Ostatni post: Tomasz K

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości