Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] PO-2 ("Kukuruźnik") Kartonowa Kolekcja Skala 1:24
#1
[Obrazek: th_IMG_1840_zps0nbjthsp.jpg] [Obrazek: th_IMG_1841_zps2rbgd5a4.jpg] [Obrazek: th_IMG_1842_zpsp7qgoqao.jpg] [Obrazek: th_IMG_1844_zps8d8kwkr9.jpg] [Obrazek: th_IMG_1848_zpsaap8yrtm.jpg] [Obrazek: th_IMG_1850_zpsuqyy5drm.jpg] [Obrazek: th_IMG_1852_zps05bo0y6l.jpg] [Obrazek: th_IMG_1853_zpspzbfonci.jpg] [Obrazek: th_IMG_1854_zpsc57gkw7n.jpg] [Obrazek: th_IMG_1857_zpsbxipoaaz.jpg] [Obrazek: th_IMG_1858_zpsimol1otl.jpg] [Obrazek: th_IMG_1861_zpspz1pwya1.jpg] [Obrazek: th_IMG_1863_zpsajb237ao.jpg] [Obrazek: th_IMG_1864_zpsshy5o51j.jpg] [Obrazek: th_IMG_1866_zps8yxxp4y6.jpg] [Obrazek: th_IMG_1870_zpsviaqkxef.jpg] [Obrazek: th_IMG_1875_zpswcpethrd.jpg]
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#2
Witam, czyś Waćpan również entrusyfikacyje popełnił?Coś tam cyrylica się przecira ? I cóż to za skala?Jak ja lubię takie kombinacje!!!!Adam Słodowy(wszystkieśmy skądinąd jego naśladownicy).
pozdrawiam Floyd
Odpowiedz
#3
Witaj Zbyszku na Forum!
Cieszę się z Twoich postępów.
Jeszcze kilka dni temu widziałem na żywo - model prezentuje się fantastycznie.
Zdjęcia, mimo że dobre, nie oddają kunsztu ZgiG'a.
W sprawie malowania i skali nie wypowiadam się - to sprawa samego sprawcy, czyli Kolegi ZbiG'a.
PS.
Wielokrotnie tutaj padało, że każdy klei to co jemu się najbardziej podoba i pod tym podpisuję się obiema rękami (oboma rencami).
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#4
  Mowy nie ma tutaj o kunszcie modelarskim. Jest to model samolotu z demobilu, który przekazała nam, w ramach bratniej pomocy, Armia Czerwona. Brzydkie graffiti zostało równie brzydko i niedbale, na poczekaniu, zamazane. W miejsce czerwonych gwiazd zostały namalowane szachownice,  uzbrojenie zdjęte, a maszyna do zadań fotograficzno - łącznikowych przekazana.
  W kwestii wykonawstwa; rzeczywiście, model wykonywany jest domorosłymi metodami niezapomnianego pana Adama, niewiele z modelarstwem mającymi wspólnego. "Relacja" wstawiona zaś tylko "dla oka", niejako z musu, coby Panowie moderatorzy za brak aktywności z forum mię nie usunęli.
  Chociaż... - za haniebne, mało modelarskie praktyki może jeszcze mnie to spotkać.
  Otóż.
  "Ingerencja w projekt" dość poważną jest i ideę modelarstwa w pojęciu Kolegów Prawdziwych Modelarzy oraz Ałtorytetuff Opiniotfurczych ta ingerencja bluźnierstwem jest okropnym.
  Kajam się przeto i o wybaczenie proszę za niecne te praktyki.
  Nadal jednak preferował będę metody pana Słodowego, metody te wygodne są nadzwyczaj albowiem.
  PS: - Skala około 1:24 wyszła z powiększenia arkuszy A4 na arkusze A3.   
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#5
Bardzo zacne, zwłaszcza te cylinderki przykuwają oko.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#6
  Cylinderki wykonane zostały standardowo, ino owinąłem je drucikiem miedziannym o śr. 0,4 [mm], a następnie zamalowałem humbrolem pod tytułem "Matt 33". Najwięcej zachodu kosztowały mnie rury. Ssące i wydechowe. I - aby śmieszniej było, zastosowałem metodę pana Słodowego: wykonałem je, te rurki, z cynolitu, wykałaczek, i - papierków. :mrgreen: I pomimo siermiężnej technologii pana Adama - jestem z nich nawet troszeczkę zadowolony.  PDT_Armataz_01_25
  Śmigiełko zostało wypiłowane z kilku warstw tekturki piwnej nasączonych cyjanoakrylem (vide - pan Słodowy). PDT_Armataz_01_25 System obrotu tegoż śmigiełka bardziej prostym już być nie może - metoda pana Słodowego! PDT_Armataz_01_34
  Stery do stateczników zamocowane są na szpilkach: mocno, a zarazem z możliwością regulacji szerokości szczeliny. Oczywiście, metoda pana Słodowego! PDT_Armataz_01_35 Zarówno statecznik poziomy jak i stery (poziome i pionowy) usztywnione są metodą "domową", przez pana Słodowego inspirowaną.  PDT_Armataz_01_25Metoda sprawdziła się w 150 procentach. Statecznik pionowy wykonany był pierwotnie metodą sugerowaną przez pana Autora; aliści ona, ta metoda, nie sprawdziła się w ogóle niestety: statecznik przyklejany na styk(!) :mil1: do kadłuba w dwóch punktach(!) Confusedhock: niekoniecznie chciał tego kadłuba się trzymać,  PDT_Armataz_01_33 więc wymyśliłem (znów metodą pana Słodowego!) osadzenie tegoż statecznika na drucie śr. 1,2 [mm] wsuwanym w dziurkie we wierzchu i doklejenie na dupce kadłuba dodatkowego dźwigara pionowego. PDT_Armataz_01_34
  No, i, - sie trzymie! Jak cholera! PDT_Armataz_01_25
  Reasumując: - wbrew pozorom, metody pana Słodowego, chociaż z prawdziwym modelarstwem niewiele mają wspólnego, skuteczne są nadzwyczaj. PDT_Armataz_01_01
  Nie będę więc zważał na opinie Prawdziwych Ałtorytetuff i nadal będę robił tak, jak przez wiele lat pan Słodowy nam podpowiadał.
  Otóż. PDT_Armataz_01_21
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#7
[Obrazek: th_IMG_1139_zpsjthiu47h.jpg][Obrazek: th_IMG_1876_zpsddci7kgx.jpg][Obrazek: th_IMG_1877_zpsfi77l0n0.jpg][Obrazek: th_IMG_1878_zpsgbzvcssl.jpg][Obrazek: th_IMG_1879_zpsdzirguoh.jpg][Obrazek: th_IMG_1880_zpsypjtkl5q.jpg][Obrazek: th_IMG_1881_zpsl6zkbkcx.jpg][Obrazek: th_IMG_1882_zpse8muqhjb.jpg][Obrazek: th_IMG_1883_zpsihch4rph.jpg][Obrazek: th_IMG_1886_zpsoqab8tpd.jpg][Obrazek: th_IMG_1891_zps4f29yto0.jpg][Obrazek: th_IMG_1894_zpso3rvtt2l.jpg][Obrazek: th_IMG_1895_zpsgkorkb3w.jpg][Obrazek: th_IMG_1896_zps2zrxiu8j.jpg][Obrazek: th_IMG_1897_zpsakqprdr3.jpg][Obrazek: th_IMG_1898_zpsiprzbjnr.jpg][Obrazek: th_IMG_1899_zpspoevylob.jpg][Obrazek: th_IMG_1900_zpseibixyhp.jpg]

Metody budowy "łaciaka" od pana Słodowego zapożyczone zostały otóż. Jeno sposób uzbrojenia stójek drutami zapożyczyłem od pana Grzelczaka (wydanie z Fly Model).
  I nic nie starałem się zrobić jak najlepiej. Po części wymuszony rodzajem druku, a po części moim niedbalstwem wygląd modelu wyszedł wyjątkowo realnie - typowy powojenny składak, złożony częściowo z innych porozbijanych wraków leżących gdzieś pod gołym niebem.
  Tak wyszło, a historię o "składaku" dorobiłem na podstawie historii autentycznego egzemplarza PO-2, któren wyglądał podobnie, a stał sobie pogodnie na emeryturze przy spadochroniarni w Aeroklubie Gdańskim już po spisaniu ze stanu, służąc młodym adeptom spadochroniarstwa do ich szkolenia. Oczywiście, był on pomalowany jednolitym, zielonym kolorem i miał cywilne znaki rejestracyjne, więc szachownice są tylko moją fantazją. Fantazją są również opcje zastosowania różnych napędów.
  Przesympatyczne i bardzo pracowite były te samolociki.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
Rzeczywiście sympatyczny samolocik. Metody Pana Słodowego widać sprawdzają się w praktyce. Podoba mi się to co widzę na zdjęciach i historyjka o składaku :milbravo:
Odpowiedz
#9
[Obrazek: th_IMG_1902_zpsvizfdkql.jpg][Obrazek: th_IMG_1903_zpszi0mqori.jpg][Obrazek: th_IMG_1904_zpsejomyqnl.jpg][Obrazek: th_IMG_1905_zpsm4dbns8g.jpg][Obrazek: th_IMG_1906_zps5r5bsusl.jpg][Obrazek: th_IMG_1908_zpsljsvuwvo.jpg][Obrazek: th_IMG_1909_zpssejk6ozz.jpg][Obrazek: th_IMG_1911_zpsofotbbwl.jpg][Obrazek: th_IMG_1912_zpsdurdvigf.jpg][Obrazek: th_IMG_1913_zpstsvi7ou1.jpg]

  I pisać nie ma o czym. To, co zostało zrobione, i, jak  - każden widzi...
  Otóż.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#10
Miło oglądać Twoje wyczyny :milbravo:
A jeszcze milej o nich czytać i przyswajać wiedzę  Cool
Odpowiedz
#11
Elegancko Kolego Wink po cichu podglądam mam ten model ale z Flay Model ... nie polecam go.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#12
Całkiem zgrabnie to wychodzi, nawet bardzo. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: w jaki sposób wykonane są szachownice? Namalowane aerografem, a może kalkomania?
Odpowiedz
#13
  Proszę, nie słodź, Sebastianie, nie słodź... :oops:
  Mam i ja wydanie PO-2 z Fly Model autorstwa pana Grzelczaka. Nie jest on, ten model aż taki kiepski... PDT_Armataz_01_01
  Wybrałem jednakowoż KK pana Mistewicza, jak konstrukcję znacznie solidniejszą, w której, zresztą i tak wzmacniać koniecznością było prawie wszystko, przy czym z konstrukcji skrzydeł, stateczników i sterów oryginalnym pozostało tylko poszycie. Z projektu pana Grzelczaka natomiast ściągnąłem konstrukcję drutów do stójek pod górne skrzydło, która to konstrukcja drucianna była zdecydowanie lepszą. Zmieniłem również system drutów podwozia, coby się ono, to podwozie, prosto - ze śmiechu nie rozlazło.  :mil11:
  Papo Smurfie - szachownice wycięte zostały z czerwonej folii samoprzylepnej, przyklejone na siatki płatów, kadłuba i steru kierunkowego, a następnie wszystko razem oddane w punkcie poligraficznym do powiększenia. Oczywiście, jak widać to na zdjęciach - brzydkie napisy na kadłubie oraz gwiazdy zostały również przed skanowaniem zamalowane czarnym mazakiem. PDT_Armataz_01_06
  Potężnym utrudnieniem jest laserowy druk skanu niestety, którego żadnym dostępnym mi środkiem zaimpregnować się nie udało, PDT_Armataz_01_10 w wyniku czego historyjkę o maszynie z demobilu dorobiłem. :mrgreen:
  Modelik rzeczywiście wygląda, jakby przeszedł cały szlak bojowy od Stalingradu do Berlina... PDT_Armataz_01_05
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
Trochę na przekór naszemu przekornemu Koledze powiem swoje - widziełem model na żywo i pomimo braku jeszcze kilku elementów już teraz bardzo ładnie wygląda. Przynajmniej dla mnie!
Już teraz gratuluję a Tobie Kolego ZbiG życzę satysfakcji i większej radości z jego wykonania.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#15
  Przepraszam. Coś nie tak się kliknęło...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#16
  No, i proszę: chciałem zdążyć na te "modele z szachownicą". No, nie zdążyłem. No, zostało roboty na jeden wieczór. No, trudno. No, pech...
  Tylko jeden wieczór! - sznurki i dysze Venturiego.
  - Nic to - jak mawiał mały rycerz - pan Michał.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 25 3,824 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,683 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,150 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,069 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400. zablo1978 23 3,864 14-06-2023, 11:12
Ostatni post: Raven
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,793 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] USS Hornet, SZKUTNIK, skala 1:300 i 1:200. zablo1978 6 1,597 25-04-2023, 08:27
Ostatni post: Winek
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,467 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  [R] Bolzano, JSC 52, skala 1:400. zablo1978 23 5,612 05-02-2023, 07:10
Ostatni post: Lukee
  [R] Liberator B-24 J, 1:50, MPW teczka nr 4 plus 3 razy inna skala plus dodatki i bon ma.es.trio 0 1,390 17-01-2023, 10:14
Ostatni post: ma.es.trio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości