Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Konkurs-senior: Jak-3 Orlik
#1
Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do udziału w mojej pierwszej relacji na tym forum.
Nie będę ukrywał że do tego kroku w dużej mierze przyczynił się konkurs który ogłosił Uri :lol:
Długo zastanawiałem się z czym wystartować.Pierwszym moim zamierzeniem był mustang który spokojnie czeka w kolejce na swoją kolej.Ale namnożyło się tych koników w konkursie więc zacząłem myśleć o czymś innym. :ble: I tutaj jak z nieba spadł mi projekt autorstwa naszego kolegi Łukasz F. Jak-3 wydany przez wydawnictwo Orlik.Nie wiedziałem jeszcze czy maszyna ta spełnia wymagania konkursowe ale z pomocą przyszedł mi kolega Piterski który potwierdził moje przekonanie że na tym samolocie latali także Polacy.
Więc oto jestem :grin:
O samym samolocie nie będę się rozpisywał bo dużo było dyskusji prowadzonych na jego temat na różnych forach,ograniczę się jedynie do podania jego danych technicznych:
Rozpiętość  -  9,2 m
Długość      -  8,5 m
Wysokość   -  2,42 m
Masa wł.     -  2150 kg
Prędkość maks.  -  646 km/h
Pułap         -  10400  m
Zasięg       -   648 km
No to jadziem z tym koksem,aby tradycji stało się zadość na początek okładka:
[Obrazek: e13295d09ced5d56m.jpg]
Nie planuję żadnych fajerwerków pragnę jedynie w miarę moich skromnych możliwości(nożyczki,słoik wikolu,skalpel,farbki plakatowe i nie najwyższych lotów pędzel)zbudować model który choć w części przypominał by tego z okładki.
Na początku zabrałem się za centralną część kadłuba.Konstrukcja ta po wycięciu i złożeniu wygląda tak:
[Obrazek: 2ec071e9cbfa7d04m.jpg] [Obrazek: 36b647ecf9815706m.jpg] [Obrazek: 88215cb48f203098m.jpg] [Obrazek: 872fb39757cf6f22m.jpg]
Następnym krokiem będzie mozolna dłubanina przy wyposażeniu kabiny.
Pierwsze koty za płoty i wyszło coś takiego:
[Obrazek: 35f0a23212f07bcam.jpg]
A tu już na swoim miejscu:
[Obrazek: 97d1385206e39839m.jpg] [Obrazek: 629f5720893ebbe5m.jpg] [Obrazek: ee4f28610eac376am.jpg]
Postanowiłem także spróbować swoich sił w walorce i zastąpić boczne kratownice z kartonu na konstrukcję rurową i wyszło mi coś takiego:
[Obrazek: dc044d90205b467dm.jpg] [Obrazek: 81ad55f6f59c2900m.jpg]
Idąc za ciosem poskładałem lewy panel sterowania:
[Obrazek: 6a10c8ee5c5d1396m.jpg] [Obrazek: 53eb2f0149562987m.jpg]
i zegary:
[Obrazek: 4c736e4db2306b8fm.jpg]
A tak to już wygląda razem:
[Obrazek: d2bccc204f9c1d6dm.jpg] [Obrazek: e869678438392bb0m.jpg] [Obrazek: 30d1d19bedc06789m.jpg] [Obrazek: cf8a42bce07dc83am.jpg]
Kończę już ten przydługawy wstęp i lecę dalej dłubać w tej kabinie :roll:
Efekty wkrótce.
Co o tym sądzicie......nada się?

Pozdrawiam Toni :lol:
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#2
No ładnie! :wink: Kratownice szczególnie, jak je zrobiłeś?
W budowie:P-47 Thunderbolt
Ukończone:Sopwith F.1 Camel
Odpowiedz
#3
Cześć Toni!
Bardzo ładnie Ci ta kabina wychodzi :grin: szczególnie ta kratownica rzuca się w oczy oraz detale wyposażenia
Ja bym jeszcze spróbował zegary lakierem zalać, poza tym jest ok
A tą kratownicę to z papieru zwinąłeś czy to konstrukcja druciana?
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg :wink:
Jaroslav
Odpowiedz
#4
Witam pierwszych gości w mojej relacji :mrgreen:
Jeżeli chodzi o kratownicę to jest to drut ze spinacza owinięty kartką z zeszytu.Jako szablon użyłem tych z wycinanki,przycięte na odpowiednią długość odcinki górny i dolny przykleiłem do tego szablonu ale tylko po dwie kropelki kleju na każdy żeby można je było później łatwo oderwać.Następnie te wewnętrzne słupki ale tylko też śladowymi ilościami kleju.Po odcięciu tego szablonu pozostało tylko łączenia zalać wikolem i pomalować.
Co do zegarów dobra myśl Jarosław ale takowego lakieru nie mam bo nie używam więc chyba zostanie tak jak jest.Gdybym w domu zaczął smrodzić to wątpię czy ta relacja doczekała by końca he he(żona by mnie wyeksmitowała)
Oczywiście bardzo mi miło że się podoba i dziękuję za te opinie.

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#5
Toni zawsze jest nadzieja, że Twoja Żona stosuje bezbarwny lakier do paznokci :grin:
Jeżeli tak jest rzeczywiście to już masz odpowiednie chemikalium, a i Twoja Lepsza Połowa na smród narzekać nie będzie, bo to zapach skądinąd kobietom dobrze znany :grin: :wink:
Pozdr!
Odpowiedz
#6
Cieszę się Toni że zacząłeś relacyjkę na papermodels. Jak na razie modelik wychodzi ci bardzo ładnie, kratownica faktycznie śliczna. Zasiadam do oglądania i kibicuję. Co prawda nie odzywam się za często przy relacjach lotniczych ale będę pilnie oglądał, życzę powodzenia i zadowolenia z budowy.
Czołgista!
Odpowiedz
#7
Witaj Toni !!!
Zaglądam od początku do Twojej relacji i z tego co widzę będe zaglądał tutaj za każdym nowym postem, jest SUPER :milbravo:

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#8
Jarosław muszę sprawdzić czego też moja żonka używa do upiększania a za dobrą radę dziękuję :grin:
Witam Cię kujot w mojej relacji,wiem że interesujesz się inną dziedziną więc tym bardziej jest mi miło gościć Cię w moim hangarze.Pancerka także nie jest mi obca i kto wie może jak uporam się z tymi samolotami wezmę na warsztat coś na gąsienicach.Takie moje ciche marzenie to zrobić teciaka od Hala.
Ps.
Wysyłając tego posta nie było Janku Twojego wpisu i Ciebie pominąłem.Dlatego już to naprawiam.Cieszę się że i Tobie podoba się moja dłubanina :oops:
Witam Cię serdecznie :grin:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#9
Kolego miło patrzy się na to co tworzysz rób tak dalej to jescze przeciągniesz mnie na strone lotnictwa....

a tak szczerze to pancerka jest mi najbliższa sercu ale niewykluczone że kiedyś jakiś taki modelik wykonam....

Pozdrawiam :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#10
Gacek było by mi miło gdybyś za sprawą mojej relacji stworzył jakieś latadło :grin:
A pancerka jak pisałem powyżej też nie jest mi obojętna.
Witam w hangarze :grin:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#11
Toni ,a ja myślałem ,że ta kratownica to zrobiona z makaronu. Ja też potwierdzam swój udział jako widz tej relacji i czekam na kolejne postępy w modelu. A na razie jest super.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
Partyzant z makaronu powiadasz he he :mrgreen: nawet o tym nie pomyślałem i witam oczywiście w mojej relacji.Cieszę się że i Tobie się podoba.
Jarosław od żony dowiedziałem się tylko tyle cytuję:"stary capie lakieru ci się zachciewa a działka nie skopana"koniec cytatu.Ale się nie poddaję :mrgreen:
Wracając do tematu zegarów to czy ten lakier nie wejdzie w jakąś reakcję z pleksi którą tam mam bo jak mi wiadomo taki specyfik rozpuszcza folię?

Pozdrawiam Toni :grin:
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#13
Witam!
Dłubaniny ciąg dalszy :roll: drążek sterowy,panel prawy i kratownica już na swoim miejscu:
[Obrazek: def08c2b0581c1c3m.jpg] [Obrazek: 821f01c8fb613c6bm.jpg] [Obrazek: cdc1abe0934cbba3m.jpg] [Obrazek: e12c2e959f90309cm.jpg]
Iwan (zwał jak zwał)ma już czym wajchować ale na stojąco będzie mu niewygodnie więc trzeba postarać się o jakiś fotel:
[Obrazek: 22fad261eed9eb02m.jpg] [Obrazek: 24a0043eb5fe5bb0m.jpg] [Obrazek: ba2905aa2f4a6ce6m.jpg] [Obrazek: 05d45cb3661037dem.jpg]
Nareszcie koniec z tą drobnicą(na razie) :lol: i pora zabrać się za oklejenie tego poszyciem.
Aż boję się za to zabrać bo jeżeli tu coś schrzanię będzie się to mściło przy montażu dalszych segmentów.
Wewnętrzne poszycie przygotowane:
[Obrazek: 178fd164aec7fe1cm.jpg]
No to jazda:
[Obrazek: da9e4fa0bc3317f0m.jpg] [Obrazek: 3d524e90638796f7m.jpg]
Uffff...myślę że jakoś to poszło.
Teraz mogę dokleić takie cóś na lewej ścianie kabiny:
[Obrazek: 56f52e3c4df9c216m.jpg]
i apteczka na prawej:
[Obrazek: a9a67da73188b4d7m.jpg]
kolejne segmenty przygotowane do montażu:
[Obrazek: 2e983deb742b5796m.jpg]
A tu już na swoim miejscu:
[Obrazek: feb27d21db3129bdm.jpg] [Obrazek: fcee5aac10b39a02m.jpg] [Obrazek: 679f74b1bc58a133m.jpg] [Obrazek: 5f4009a9bc0b0d88m.jpg]
[Obrazek: 693b47c387ac7473m.jpg] [Obrazek: e5d21cc4fcdca1f1m.jpg] [Obrazek: 62613e9e5638997am.jpg]
Klejących ten model zaciekawi na pewno ten otwór w przedniej wrędze kadłuba widoczny na zdjęciach powyżej.Do niego wejdzie taka mała piasta śmigła którą zamocowałem na pierwszej wrędze,ot taka sobie tulejka:
[Obrazek: 35d05f94f3df376fm.jpg]
Powoli zbliżam się do ogona.jest to także trudny etap budowy więc postaram się w miarę rzetelnie go przedstawić.
Ale o tym następnym razem

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#14
Witam!
Praca w moim hangarze wre nadal i powoli zbliżam się do zakończenia budowy kadłuba.
Jak pisałem w poprzednim wejściu tym razem skupię się na dwóch ostatnich segmentach kadłuba.Na początek wkleiłem wewnętrzne poszycie do części ogonowej.Rozciąłem je w taki sposób żeby utworzyło mi swego rodzaju zakładkę.Następnie wkleiłem pasek łączący z którego po wyschnięciu kleju usunąłem ząbki nachodzące na wew.pozsycie.
Wszystko ilustrują poniższe zdjęcia:
[Obrazek: fd798640d0a1aecem.jpg] [Obrazek: fae5fcb702088547m.jpg]
Następnym krokiem była budowa szkieletu ogona.Patrząc na tę małą dziurkę stanowiącą wnękę podwozia zastanowiło mnie jak moje trzęsące się paluchy zamontują tam kółko ogonowe(o siłowniku już nie wspomnę).Decyzja mogła być tylko jedna,robimy kółeczko :lol:
Razem wygląda to tak:
[Obrazek: 63f9124232c097f0m.jpg] [Obrazek: 99c02f1b181d616bm.jpg] [Obrazek: 33299e2b7711eca4m.jpg]
I wszystko gotowe już do montażu:
[Obrazek: 5e5e13dfeaac1d67m.jpg]
Po oklejeniu tej konstrukcji ponacinałem pasek łączący gdyż z tej strony nie ma ząbków i trudno by mi było nasunąć na niego przedostatni segment.
To efekt tych zabiegów:
[Obrazek: 22cdd75bfb693f34m.jpg] [Obrazek: d811d19dc06e0c8bm.jpg] [Obrazek: 7899ed19b211c88em.jpg] [Obrazek: 0dd5ce7a1573aeb2m.jpg]
[Obrazek: 511c0acda6e1ef31m.jpg] [Obrazek: 9aa73d110c0f18c0m.jpg] [Obrazek: 5729a5d8a4398f4fm.jpg] [Obrazek: ee68b35e985d308em.jpg] [Obrazek: a1d79365e8ca17c7m.jpg]
Następnie wziąłem się za stateczniki:
[Obrazek: e4f396acb4464057m.jpg]
i tak oto ogonek dorobił się skrzydełek:
[Obrazek: dd1ea7d18dfe88c6m.jpg] [Obrazek: 147a0e86c8daa55bm.jpg] [Obrazek: b0ffa95c9e458aa5m.jpg] [Obrazek: 58d6d3a82858e2f2m.jpg]
[Obrazek: 699afde4f2116e5bm.jpg] [Obrazek: 50d1460af36ee071m.jpg] [Obrazek: cfc80b8b4cbecc52m.jpg]
Bardzo trudnym momentem było oprofilowanie stateczników.Uciekłem się tutaj do starej sprawdzonej metody czyli nawilżenie śliną tych elementów.Nie wyszło to może tak idealnie jak u Łukasza(szacuneczek)ale ja jestem z tego w miarę zadowolony :mrgreen:
Jak na razie model klei się bardzo przyjemnie.Spasowanie wręcz idealne.Powoli zapominam przy tym samolocie że istnieje coś takiego jak łacina kuchenna(he he :mrgreen: )
Łukasz :milbravo:
Obecnie robię coś takiego:
[Obrazek: 0ea6784f88644c38m.jpg] [Obrazek: 6916ce4c02fdd66em.jpg] [Obrazek: b7484290433ec734m.jpg]
Jest to metoda podpatrzona w relacji bodajże Marcina.G(myślę że się nie obrazi za ten nieudolny plagiat)a co z tego wyjdzie o tym następnym razem :grin:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#15
To ja się wychylę :mrgreen:
Potrafisz Toni ładnie sklejać i tylko prosi się jeszcze o kilka trików by było superrr :wink:
Co ja bym zrobił ano pocienił krawędzie takich elementów jak oprofilowanie, przy tej precyzji jaką prezentujesz było by super malina.
Druga sprawa to lakierowanie i mikro szpachlowanie SG. Powinieneś już stosować takie sztuczki. Przy takiej precyzji klejenia łączenia znikną Ci zupełnie.

No i mam pytanie o cięcie tektury czy to tniesz? Jak odpowiesz to rozwinę temat :grin:
Odpowiedz
#16
Piknie Panie, piknie. Model bardzo mi się podoba (mimo, że osobiście latadła omijam) i kilka fajnych rzeczy z Twojej relacji już skopiowałem na mój warsztacik, szczególnie te przetłoczenia. Czekam na końcówkę i pozdrawiam tzw. Old School.
Zjednoczone Stany Unii Europejskiej - język urzędowy angielski - moje marzenie :-)
Odpowiedz
#17
Witam Piterski w mojej relacji.
Dziękuję Ci za tak przychylną ocenę mej radosnej twórczości :lol:
Co do pocieniania krawędzi przyznaję Ci zupełną rację,próbuję to robić lecz jak widać jeszcze w pełni mi to nie wychodzi :oops:
Jeżeli chodzi o lakiery pisałem o tym we wcześniejszych postach,a bez tego(lakierowania) to raczej nie ma co mówić o mikroszpachlowaniu SG.Tak prawdę mówiąc to z tym klejem też za bardzo nie mam styczności.Jeżeli uda mi się przełamać opory mojej małżonki dotyczące smrodu to na pewno spróbuję poeksperymentować.Ja wbrew pozorom też wszystkiego uczę się od nowa bo od czasu gdy zacząłem "forumowanie"uświadomiłem sobie że "wiem że nic nie wiem" :grin:
Tekturę zaś tnę nożyczkami(jeżeli chodzi o łuki),proste odcinki i wszelakie otwory skalpel Ak-3 i najzwyklejszy nożyk do tapet.
Ps.
Dzięki mrymacki i jest mi niezmiernie miło że na coś ta moja relacja się przydała.

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#18
Witam!
Zdjęcia miały być wczoraj ale się nie wyrobiłem i zastał mnie zmrok,a nie chciałem robić ich przy sztucznym świetle.Tak więc dzisiaj wstawiam gorące jeszcze fotki prawie gotowego ogona(klapy kółka zainstaluję później) :grin:
Oto one:
[Obrazek: 027762e075790f6bm.jpg] [Obrazek: 3cb09be67f3cb6f1m.jpg] [Obrazek: 80fe7673f9255443m.jpg] [Obrazek: 60049179aa5de11cm.jpg]
[Obrazek: 138d84f23741b7f5m.jpg] [Obrazek: c3fcccf02c29abcam.jpg] [Obrazek: 0818b3464e7368c7m.jpg]
Czy warta była "skóra wyprawki"oceńcie sami :roll:
Teraz by dokończyć kadłub przenoszę się na przód i czeka mnie tam znowu misterna dłubanina przy wydechach. Cry
Na próbę zrobiłem pierwszy,czeka mnie jeszcze 11 takich maleństw:
[Obrazek: 9ea1520e4d89c9d5m.jpg]
To ja lecę zwijać a Wy sobie oglądajcie.
Ps.
Piterski miałeś rozwinąć temat.Doceniam każdą Twoją radę jakiej mi udzielisz i czekam niecierpliwie na dalsze.

Pozdrawiam Toni :grin:
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#19
Cytat: Jeżeli chodzi o lakiery pisałem o tym we wcześniejszych postach,a bez tego(lakierowania) to raczej nie ma co mówić o mikroszpachlowaniu SG. [...] Jeżeli uda mi się przełamać opory mojej małżonki dotyczące smrodu to na pewno spróbuję poeksperymentować.

Ja mam małe dziecko w domu więc wiadomo ze wielkie smrodzenie nie wchodzi w rachubę, ale radzę sobie z tym tak że lakieruje Humbrolem ze słoiczka. Smród jest na pewno o wiele mniejszy niż klasycznymi specyfikami.
Inni koledzy natryskują akrylowy lakier bezbarwny w spreju. Jest to jakieś wyjście z sytuacji, ale doświadczeń osobistych w tej materii nie mam.

Cytat:Tekturę zaś tnę nożyczkami(jeżeli chodzi o łuki),proste odcinki i wszelakie otwory skalpel Ak-3 i najzwyklejszy nożyk do tapet.

Nie neguje stosowania nożyka do tapet, ale musi mieć dobre mocowanie ostrza. Byle co nie zda egzaminu. To już przerabiałem.
Co do cięcia łuków porzuć metodę nożyczkową i przestaw się na dzięciolenie trochę ćwiczeń i efekt cię samego zaskoczy.
Właśnie co do cięcia to zastanawiałem się jak ty to wycinasz bo w kilku miejscach na kratownicy widziałem jak Ci coś nie wyszło.
Może mówię Ci banały, ale ja pierwsze cięcie robie lekko i koncentruje sie na dwóch aspektach. Prowadzenie noża po linii i tego by było prostopadle. Potem jeszcze ze dwa trzy przejścia z ciągła kontrolą prostopadłości prowadzenia nożyka. Nie zawsze mi to wychodzi idealnie, ale metoda daje bardzo dobre rezultaty. No i często zmieniam ostrza muszą być ostre jak brzytwa.

PS. Teraz dopiero zobaczyłem zdjęcia i łałł... Confusedhock:
Co do cieniowania to widać że Ci wychodzi tylko nie wszystkie wycieniowałeś. Mówię o tych na styku z poszyciem ogonowym kadłuba.
Odpowiedz
#20
Bardzo dziękuję Piterski za tak szybki odzew,możesz być pewien że wszystkie te uwagi skrzętnie notuję i na pewno nie podzielą losu niepotrzebnych skrawków kartonu lądujących w koszu. Confusedmile: O lakierze humbrola słyszałem wiele dobrego(i podobno nie żółknie)ale tylko ten w słoiczku.Jeżeli uda mi się dorwać ten specyfik to na pewno poeksperymentuję.
Kratownica ..tu mnie masz :oops: nie wyszła może tak jak bym tego oczekiwał ale doszedłem do wniosku że i tak nie będzie jej widać więc zostało tak jak jest.Trochę winy zwalę na zbyt miękką tekturę która "uciekała "mi spod skalpela przy cięciu tych wąskich pasków ale jak to mówią "złej baletnicy"etc.Mea culpa i tyle.
Bardzo przyda mi się ta instrukcja cięcia skalpelem.Jeszcze nie opanowałem do końca tego narzędzia ale wszystko jest na dobrej drodze (mam nadzieję)by osiągnąć ten cel.Gdybyś widział jakiego nożyka używałem do niedawna aż wstyd by go było pokazać :mrgreen:
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.A tak na marginesie co z sumem bo coś ostatnio cicho w tej relacji.
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#21
Głupio się trochę czuje jak zwraca uwagę modelarzowi wykonującemu model na takim poziomie jak twój. Pomyślałem jednak, że może jednak podpowiem Ci coś nowego.
Tym bardziej ciesze sie z pozytywnego odbioru moich uwag. Co do kratownicy to równiez bym jej nie poprawiał ale pozwoliło mi to zobaczyć że coś tu nie gra.
Sumik utknął czasowo ze względu na zbieg niesprzyjających okoliczności. Miałem problemy z przełamaniem się do wykonania wewnętrznej konstrukcji szkieletu, więc w tym czasie przykleiłem skrzydła do innego mojego modelu. Prace miały być wznowione właśnie w miniony weekend, ale choróbsko mnie meczy i nie pozwala zasiąść do modelu.
Obiecuje, że jak trochę wydobrzeje to relacja znajdzie swój ciąg dalszy.
Odpowiedz
#22
Piterski dobre rady zawsze w cenie,wszak nikt nie jest doskonały :mrgreen:
Tak więc nie musisz się czuć głupio,a z tym poziomem to trochę przesadzasz choć nie ukrywam że bardzo miło zrobiło mi się na sercu słysząc te słowa :grin:
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i wracaj do modeli!

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#23
Toni nie bądź taki skromny, Twój poziom jest naprawdę bardzo duży. to co do tej pory skleiłeś i co widać na fotografiach jest super.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#24
Toni, świetnie wyszły Ci te stery Smile Metoda jak widać nie jest trudna, tylko może trochę czasochłonna...Z przyjemnością obejrzę zdjęcia z dalszych etapów budowy.
Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"
Odpowiedz
#25
Dzięki koledzy ,dzięki :mrgreen: tylko co ja zrobię z rękami po przeczytaniu tego zaczynają mi z wrażenia coraz bardziej latać.
Witaj Marcin :grin: Jednak się nie myliłem że to Twoja metoda i widzę że nie masz nic przeciwko że ją wykorzystałem.Masz rację że jest czasochłonna ale efekt końcowy to wynagradza.Oczywiście cieszę się że mogę tu Ciebie gościć i czuję się zaszczycony Twoją obecnością :grin:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 25 3,822 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik Pablo 9 2,105 18-12-2023, 08:23
Ostatni post: Pablo
  [R + G] SE 5a /1:25 / ORLIK MARIUSZ_G 98 31,449 11-12-2023, 04:12
Ostatni post: romfolmar
Tongue ZIS-6. 1:25. Orlik, ale Litewski Prunce 65 28,119 20-09-2023, 12:15
Ostatni post: Prunce
  [R] Rosomak 1:25 Orlik Adamw28 4 2,388 09-08-2023, 01:14
Ostatni post: Adamw28
  [R] Kaplica Matki Bożej Śnieżnej 1:120 Orlik marcin1323 4 1,610 07-05-2023, 01:20
Ostatni post: żółtodziób
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,335 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,141 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  IFA W50L Orlik SZAD 8 4,466 02-05-2021, 03:37
Ostatni post: SZAD

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości