Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[pytanie] ijn Nachi Angraf model
#1
Witam wszystkich modelarzy☺

Czy ktokolwiek z Szanownych Forumowiczów mial w rękach lub sklejał tenże model?

Jest on dostępny od kilku tygodni w empikach i korci mnie jego nabycie. Niestety naczytalem się ostatnimi czasy (zwlaszcza na czarnym) wielu niepochlebnych opinii o jakości projektów autora tego modelu.
Cena modelu nie należy do najmniejszych, nie ma to być model kolekcjonerski, więc sami rozumiecie... chciałbym uzyskać trochę bliższych informacji o modelu, które zachęciłyby (lub też nie) do jego zakupu i pomogły w podjęciu decyzji

Pozdrawiam,

Piotr
Odpowiedz
#2
Jeśli podoba Ci się temat, to nie Zastanawiaj się, tylko kupuj i sklejaj. Ostatnimi czasy więcej modelarzy teoretyzuje, zamiast cokolwiek kleić.
Co prawda, autor opracowania nie grzeszy dokładnością swoich opracowań ( porównując na przykład z modelami Hala) i zdarzają się małe nieścisłości w jego modelach.
Jednak według mnie, można ten model skleić z powodzeniem i będzie cieszył oko.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Arek,
sklejać to ciągle coś sklejam.
Co do tematu - to wahałem się pomiędzy Nachi a Mogami, ale oba są przygotowane przez tą samą osobę.
Jak przeczytałem jak wygląda opracowanie (i to już na etapie kadłuba) w Zuiho i USS Ticonderoga, to się nieco przeraziłem. Nie jestem bowiem "stachanowcem", który będzie kserował/docinał/szpachlował itp. kombinacje uskuteczniał, żeby model skończył...
Stąd też moje obawy, że podobne "kwiatki" mogą się znaleźć i tutaj (a szkoda wywalić niemal 1,5-stówki na ewentualnie "spaprany" model), więc liczyłem, że ktoś z kolegów (-żanek) miał NACHI już w rękach lub pod nożyczkami.

Pozdrawiam,

Piotr
Odpowiedz
#4
A może zamiast Mogami wybrać Suzuye z Fantoma? Ta sama klasa okrętu a opracowanie o niebo lepsze
Odpowiedz
#5
(04-02-2016, 10:28)fotogrimes napisał(a): A może zamiast Mogami wybrać Suzuye z Fantoma? Ta sama klasa okrętu a opracowanie o niebo lepsze

I Suzuya była pod nożyczkami . I masz ładną relację i galerię.
Na dodatek w dwóch skalach i dużo taniej.
pzdr
Odpowiedz
#6
Mogami - tak ma alternatywę w postaci Suzuya,
ale Nachi to jednak zupełnie inna konstrukcja (i to on jest traktowany jako priorytet dla mnie).

Pozdrawiam,
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejne pytanie świeżaka ? Fasol84 6 636 09-01-2024, 06:24
Ostatni post: skarczew
  Pytanie do modelarzy kolejowych (ale nie tylko). harkonnen 3 2,046 09-07-2022, 08:09
Ostatni post: łosiu
  [P] Dziurkować czy nie? - oto jest pytanie Bialy 6 3,630 14-09-2020, 02:56
Ostatni post: Jaroslav
  Model kartonowy z wręgami i "pudełkami" jak to spasować? ssokolow 3 2,726 14-03-2020, 11:00
Ostatni post: Lukee
  M1070 Angraf malakser 2 2,044 26-10-2018, 05:10
Ostatni post: malakser
  PZL P 37B Łoś od Fly Model niegodziwy 3 2,852 12-10-2018, 09:33
Ostatni post: Andrzej Px48
  [P] Free Model MIRAGE III C 1:30 xoxsc 3 3,496 04-03-2016, 02:04
Ostatni post: GTiStyle
  Model silnika do t34/ 85 ???? gmeracz 0 2,362 05-02-2016, 04:55
Ostatni post: gmeracz
  [Pytanie] PZL-130 TC II "Orlik" z Orlika Gonzo 0 2,212 13-04-2015, 08:08
Ostatni post: Gonzo
  [Pytanie/Galeria] podstawka do modeli Gonzo 7 4,919 29-01-2015, 09:01
Ostatni post: Gonzo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości