Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
#1
Witam Smile

Krótki opis modelu:
Wyd. Military Model (AH)
skala 1:200
Papier kredowy

Model chodził mi po głowie od ładnych paru lat jak kot koło ciepłego mleka Wink Ma dość skomplikowana bryłę kadłuba toteż oklejanie papierem kredowym będzie nie lada wyzwaniem...
Budowę rozpocząłem dobre 2 tygodnie temu, teraz mam dostęp to aparatu więc prezentuję co do tej pory zrobiłem.

Na pierwszy ogień poszła drobnica:

[Obrazek: 2ffad39d68570bd8m.jpg] [Obrazek: 0913ffbf8ab4e992m.jpg] [Obrazek: ae0ef00d22d4f8cbm.jpg] [Obrazek: 6e4ab52a322e0151m.jpg]

Wodnosamolot E14Y1 "Glen":

[Obrazek: df4e2547d8c68d01m.jpg] [Obrazek: 3a58fc80a74965e6m.jpg] [Obrazek: d87286c5ddc77a9cm.jpg]

Przyszła pora na szkielet:

[Obrazek: 765704a3c07a4a18m.jpg] [Obrazek: d9e6d07f30d73e5bm.jpg] [Obrazek: c58ea98b454adcd0m.jpg]

Jeszcze raczkujące poszycie...

[Obrazek: a07d476071192796m.jpg] [Obrazek: eb9955f552347c0am.jpg]

Pozdrawiam
c.d.n.
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#2
Kreda, kredą ale już po tych rureczkach czułem, że będzie na co popatrzeć, a wyrzutnie tylko mnie utwierdzają w moim przekonaniu PDT_Armataz_01_34 .
Lakierowałeś czymś tę wycinankę czy to jej naturalny połysk?
Odpowiedz
#3
To jej naturalny połysk, wbrew pozorom, cieżko się klei, bez cyjanoakrylu chyba niedałbym rady.. Dzięki za podbudowę Confusedmile:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#4
Cze szebi, zasiadam i oglądam relację bo zapowiada się bardzo ładny model. Zaczyna pojawiać się coraz więcej okrętów na forum, tak więc może dzięki waszym relacjom i ja pokuszę się o pierwszy okręt w mojej karierze modelarskiej, pozdrawiam i kibicuję.
Czołgista!
Odpowiedz
#5
Witam was! Miałem dłuższy zastój z modelarstwem. Skończyła mi się sesja więc postanowiłem się przłamać i wrócić do mojego modelu. No dość ględzenia o mnie, czas przejść na temat modelu.

Papier kredowy dał się i mnie we znaki, nie lada sztuka coś z niego zmajstrować. W dodatku to moje pionierskie przedsięwzięcie z tymże rodzajem kartonu, toteż efekty marne i małozadowalające. Były momenty, że model miał już szybować, co nie znaczy, że się jeszcze nie nadarzą. Jeśli chodzi o mnie, jestem niezadowolony Confusedad: Zdjęcia wam wszystko pokażą, oceńcie to sami.

Stan poszycia włożonego na "sucho" na szkielet. Tutaj pokusiłem sie o sklejenie na raz na paski poszycia z dwuch cześci, 2/3 od dziobu i 1/3 od rufy okrętu. Oto efekty:

[Obrazek: f5e4d393891a957em.jpg] [Obrazek: 1d2578a381e74d0em.jpg] [Obrazek: b46b6b7370f51f26m.jpg] [Obrazek: ab1da5e6972bc5cem.jpg] [Obrazek: bb1fe9dee90f81bam.jpg] [Obrazek: 75bffc6090010386m.jpg] [Obrazek: 120a5895161a947bm.jpg]

A oto jak to wyszło to padło po sklejeniu. Dodałem kil i coś typu płóz przeciw wywrotnych:

[Obrazek: 4bd4c6267cc377d2m.jpg] [Obrazek: c27759753e990251m.jpg] [Obrazek: 111a5405a1e40c66m.jpg] [Obrazek: c4d3cb4dfdc4ddc5m.jpg] [Obrazek: f6279681b3b41733m.jpg]

Aktualnie pracuję nad podstawką. Została ona wykonana z miękkiej pleksi, takiej, że dało się bez problemu operować nożykiem. Projektowałem na oko :mrgreen: Postanowiłem okleić ją tapetą samoprzylepna imitującą drewno, tak jak to zrobiłem w przypadku podstawki pod TONE. Tak prezentuje się podstawka wraz ze stanem modelu na dzień dzisiejszy:

[Obrazek: dbcc44f48c4c9a7cm.jpg] [Obrazek: eead2861e7a14a9am.jpg]

Bądzcie łaskawi dla laika kredowego kartonu....

Pozdrawiam szebi!
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#6
Marcinie!!
Ja Cię do porządku przywołuję!!
Gdzie tu widzisz coś nie tak?
Chyba Ci na łeb rzuciły się kwaśne deszcze, smog i inne górnośląskie dobrodziejstwa!
Jeszcze raz zrobisz panikę to ... to... В зубы хочэш? :twisted:
Odpowiedz
#7
Arovist, zalatuje mi tu conajmniej terroryzmem :lol:
W rzeczywistowści pokład pofalowany, i burty też dają do życzenia.
Tak to wygląda w porównaniu z ciężkim krążownikiem:
[Obrazek: 6fb739604c397df9m.jpg]
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#8
Dziś w nocy powstał napęd wraz ze sterami:

[Obrazek: b4a16f28da4dbd5am.jpg] [Obrazek: 13cfb539c9b6597cm.jpg] [Obrazek: bd05f961d4a6d610m.jpg] [Obrazek: dea4f9307718842cm.jpg] [Obrazek: 4939a1e00548e5b8m.jpg]

Okleiłem również podstawkę:

[Obrazek: 0830e60a9587941am.jpg]

Pozdrawiam!
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#9
Według mnie wychodzi bardzo dobrze. Widzę, że tudno utrzymac prostą linię wodną, ale to wina opracowania. Kredę skleja się bardzo ciężko, widac najmniejszą fałdkę, a nie da się ich uniknąc, wystarczy miec lekko spocone ręce.
Będzie z tego bardzo dobry model PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Szebi nie masz się czego wstydzić a wręcz przeciwnie. Zresztą co ja się tu będę wychylał jak uzyskałeś opinie od eksperta w tej dziedzinie.
Mnie tylko cały czas nie daje spokoju wielkość tego modelu, on z kioskiem będzie wyższy od burty tego krążownika :?: :!:
Odpowiedz
#11
Wiecie co, poprawiliście mi humor i nastawienie na budowę modelu tymi wpisami! Dzięki wam za to Confusedmile:
No tak, był to istny kolos, wkońcu miał te prawie 109 metrow w realu :vvv: . Z tego co widać jednak będzie wyższy niż burta, przyznam się nie zwróciłem na to uwagi Confusedmile: Nosił raczej miano krążownika podwodnego niż okrętu jako jednostki. Ale były większe kolosy niż ten, np. klasa sen-toku okręty typu I-400, tego już można nazwać wręcz podwodnym lotniskowcem, trzy samoloty w hangarze. Marzy mi się taki modelik, zobaczymy jak to będzie i czy zostanie to marzenie spełnione w formie wydawniczej.
Tym czasem grzebię przy sterach dziobowych. Zdjęcia niebawem PDT_Armataz_01_01
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#12
no dla mnie szok, nie moge sie napatrzeć na te fotki! Co do kredy, racja bardzo trudno sie z niej klei mam nie miłe wspomnienia po San Francisco[zresztą jak po każdym modelu którego nie skończyłem] no ale dasz rade, jestem tego pewien. Kiedy kolejna aktualizacja? czekam 'najarany' tym co wyżejSmile
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
#13
Dziś skromnie:

Coś w rodzaju ograniczeń do cumowania:

[Obrazek: 7afee7596184712dm.jpg]

Gondole burtowe:

[Obrazek: 456c633a20989341m.jpg]

Stery głębokości na dziobie. Były czerwone więc przmalowałem szarą Pactrą:

[Obrazek: a6c80bbebb3e9a6em.jpg]

pozdrawiam!
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#14
Witajcie!

W nocy i dziś do południa powstały relingi, stojak, wyrzutnia samolotu wraz z obrotnicami, naklejona została drobnica pokładowa. Na sam koniec skleiłem szkielet hangaru i kiosku. Ze spasowaniem wszystkich części, które wymieniłem nie było problemu. Poszczególne części powoli ksztautują bryłę modelu.

Tak to wygląda na zdjęciach:

[Obrazek: f3f75a68ce25b377m.jpg] [Obrazek: 4db13c1b3b9ed664m.jpg] [Obrazek: 92e0f9db0617a7bbm.jpg]

Tak prezentuje się całość dotychczas sklejonego modelu:

[Obrazek: 026c048d354a3485m.jpg]

Komentarze i uwagi mile widziane Smile

Pozdrawiam!
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#15
No kolego ale modelik tworzysz, aż miło popatrzeć :grin:
Gdyby nie to, że to kred i moje niezbyt udane z nią doświadczenia to sam bym się porwał na budowę tego kolosa, jest świetny bez dwóch zdań.
Wiedziałem, że kto jak kto ale ty sobie z nim poradzisz. W końcu pokazałeś co potrafisz wycisnąć z kredy budując Zero.
Teraz powstaje kolejny naprawdę bardzo dobry model.
Odpowiedz
#16
No cóż Piotrze, z tym Zero to też różnie bywało, oboje wiemy gdzie nie pasowało Confusedmile: .
Twój to po prostu miażdży nerki! Gdy oglądam po raz enty uszczegółowienie kabiny nasuwa się swoisty pozytywny uśmiech :lol:

Aktualnie jestem po imprezie zakrapianej więc nabrałem siły na kolejne poczynania w kredzie, mam nadzieję, że w końcu pójdzie jakoś z górki. Podczas imprezy doszedłem do wielu kreatywnych rozwiązań. Teraz pozostało tylko wprowadzi w życie :mrgreen:

Cieszę się, że model cieszy oko, to motywuje do dalszego boju PDT_Armataz_01_01
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#17
Witajcie.

Zacząłem zabawę z kioskiem.
Wywietrzniki:

[Obrazek: 7bef63cf208b97bfm.jpg]

Peryskopy:

[Obrazek: 67fde947ad679469m.jpg]

Zdjęcia prawie gotowego kiosku oraz ukończonych relingów na całym pokładzie, byłyby prędzej, małe niedopatrzenie :mrgreen: . Dokleiłem żurawie, dodały nieco klimaciku Confusedmile:
[Obrazek: 14d93099fd78a269m.jpg] [Obrazek: fd645c71596b4b84m.jpg] [Obrazek: 5d5ed3ee0b41d731m.jpg] [Obrazek: 7c6953b9615937f3m.jpg] [Obrazek: 7c6953b9615937f3m.jpg]

Pora na oklejenie hangaru.

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#18
Szebi, bździągwo śląska :razz: , no i super!!!

Tu jeszcze małe pytanie, co chcesz na 22?
Odpowiedz
#19
Niezły kawał żelastwa wychodzi spod Twych rąk ;-) Powiedz proszę kilka słów o peryskopach i relingach ;-) Ciekaw jestem jak Ty sobie z tym radzisz ;-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#20
Podziwiam Ciebie szebi jak radzisz sobie z kredą...
Odpowiedz
#21
No jak patrzę na to co robisz z tej wycinanki to aż mnie czasem nachodzi myśl czy dobrze robię, że wysprzedaję się z tych starszych modeli.
Odpowiedz
#22
Cytat:No jak patrzę na to co robisz z tej wycinanki to aż mnie czasem nachodzi myśl czy dobrze robię, że wysprzedaję się z tych starszych modeli.

Pewnie że źle ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło - odkupisz je później za większą cenę. <hahaha>
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#23
Cytat:[quote author="Piterski"]No jak patrzę na to co robisz z tej wycinanki to aż mnie czasem nachodzi myśl czy dobrze robię, że wysprzedaję się z tych starszych modeli.

Pewnie że źle ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło - odkupisz je później za większą cenę. <hahaha>[/quote]

Nie sprzedam wszystko i kupię u Ciebie Fuzo. Będę miał materiał na relacje życia, tylko czy mi go starczy na sklejenie tego modelu :twisted:
Odpowiedz
#24
Już odpowiadam Confusedmile:

Arovist:
22 jest daleko, ja też jestem daleko, gdy powiem, że nic nie chcę to na mnie wyjedziesz :mrgreen: więc pozostawiam to Twojej wyobraźni, dobrej woli, portfelowi, pomysłowości, itp itd. W sumie tak serio to fajna by była wycieczka na wrak Yamato, zawsze chciałem zobaczyc jak tak iogromny kadłub mogło na pół rozerwać. :mrgreen: . W związku z powyższym przemyśl to sam :razz:

Sprudin:
Peryskopy powstały z najzwyklejszych w świecie wykałaczek, długo myślałem jak dostać ten ksztaut na górze peryskopu, myślałem nad jakimś rozwiązaniem kartonowym, impregnacją glutem itp. Wpadłem na to, że w piwnicy mam cały zestaw pilniczków. Używałem tylko płaskiego. Bawiłem się najzwyklej w świecie w rzeźbiarza :mrgreen: Później pomalowałem tlko szarą Pactrą.

Religi.. No cóż, tu sprawa zdaje się być przyjemniejsza. Zacząłęm być smakoszem węgierskiego winka Tokaj, ale nie bez powodu :lol: Otóż pewien rodzaj tego wina w matowej butelce opleciony jest siatką drucianą, miejscami jest skrecona i w sumie nieużyteczna, ale sa ładne proste oczka siatki które nadają się idealnie średnicowo, na pionowe słupki relingu, poręcze, stojany, drabinki, itp. Confusedmile: Piozioma część relingu to nitka gumowana, można takową kupić w pasmanterii. Przyklejona na glucie do pionowich słupków chwyta od razu i nie generuje nerwów (w moim przypadku) gdybym miał zamiast nitki stosować drucik, wtedy glut odmiawia mi posłuszeństwa. I tutaj wielkie Ave dla tych, którzy robią relingi only drut. Confusedmile:

Ceva:
Dzięki za te słowa, ale kadłub naprawdę ma parę bubli, które mnie rażą, jak się zdobędę na odwagę to może owe buble zamieszczę i wtedy wszyscy zmienicie zdanie na temat tego okrętu :wink: .

Piterski:
Wychodzę z założenia, że każdy model da się skleić. W moim przypadku rozbudowałbym zdanie o przymiotnik " japoński". Moim zdaniem (może to głupie), ale jeśli się nie pała entuzjazmem wobec sklejanego modelu, poprostu nie będzie nam wychodził i się podobał. Jakby zemści się na stwórcy. Więc nie wiem dlaczego Otsu-Gata się na mnie mści :neutral: . Jako , że okręt z nazwy to "ona" więc chyba ma niezły charakterek Cool .

Dzięki wam wszystkim za takie ożywienie tematu Confusedmile:. Model powoli jest na finiszu, niabawem znowu wstawię parę fotek z postępu prac nad podwodniakiem Confusedmile: .

Pozdrawiam!
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#25
Uroczyście mogę obwieścić, iż skończyły mi się części wycinanki :mrgreen:

Zostało olinowanie, bandera i przyklejenie samolotu, którą to przyjemność zostawię sobie na sam koniec :grin:

Tak to na dziś wygląda. Tylną antenę zrobiłem ze stalowego drutu, specjalnie wygiąłem go w łuk, gdyż po naciągnieciu czterech lin równolegle powinien wrócić do pionu ( gdybym nie wygiął siłą rzeczy i tak wygiąłby się sam Confusedmile: ) No dobra namieszałem, bo nie u mie po polsku pisać. Teraz fotki:

[Obrazek: ab30f788f8f6c798m.jpg] [Obrazek: fbf623630823dbbfm.jpg] [Obrazek: ea5a885b2bbd8923m.jpg] [Obrazek: c79bd599ed2841aam.jpg] [Obrazek: 38f23fbbfdc830d9m.jpg] [Obrazek: c97ae5c92b31ae41m.jpg] [Obrazek: 980bb0d743e006f1m.jpg]

Przyszła pora na olinowanie :wink:

Pozdrawiam was!
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,153 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,049 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,976 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości