Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ki-84 Hayate, wyd. A.H., 1:33
#1
Witam w galerii modelu myśliwca Ki-84 Hayate. Model wydany przez wydawnictwo p. A.Halińskiego, skala to oczywiście 1:33.

Model rozpocząłem kleić w 2009 roku. Niestety, nie miałem do niego szczęśliwej ręki, stąd parę podejść i dłuższych przerw. Wszystko szło dobrze, aż do płata. Tutaj przez moje błędy miałem problem z łączeniem kadłub-płat.

Efekt wyszedł jaki wyszedł, jednak cieszę się z zakończenia prac nad nim Smile Zapraszam do galerii:

[Obrazek: th_modkihate-01_zps7bmghyjp.jpg] [Obrazek: th_modkihate-02_zpsikctwljg.jpg] [Obrazek: th_modkihate-03_zps8hxdxcn3.jpg] [Obrazek: th_modkihate-04_zps3zarewp0.jpg] [Obrazek: th_modkihate-05_zps5xajwqzp.jpg] [Obrazek: th_modkihate-06_zpsbrfsulgk.jpg]
[Obrazek: th_modkihate-07_zpsprrfkwzp.jpg] [Obrazek: th_modkihate-08_zps3rmhfg5m.jpg] [Obrazek: th_modkihate-09_zpsrl4p97k4.jpg] [Obrazek: th_modkihate-10_zpshtdwx4hu.jpg] [Obrazek: th_modkihate-11_zpsepw5nyri.jpg] [Obrazek: th_modkihate-12_zpspxb2kbtc.jpg]

btw. dopiero na zdjęciach zauważyłem mech, powstały podczas lakierowania Wink

Edit. wyjaśniona kwestia naddatku w krawędzi płata. Tekst usunięty.
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#2
Rzeczywiście długo go kleiłeś, ale najważniejsze że ukończyłeś.
Ja go skleiłem zaraz po wydaniu, ale ten samolot tak mi się podoba, że jeśli Haliński wyda Ki-84 w nowym malowaniu, to będę chciał jeszcze raz Hayate skleić.
Odpowiedz
#3
Ładny model ładnego samolotu Smile 

Tylko dlaczego ktoś pociapał go srebrzanką ??

I wygląda na to, że zahaczył śmigłem o coś...

Ale poza tym naprawdę bardzo ładnie sklejony Smile 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Fajny. Pod czas klejenia posiadałem dwie wycinanki i pamiętam ,że ciężkie do uformowania wtedy... były luki kół i ich poszycie na szczęście udało się bez większych przygód. Ale to było 5 lat temu Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#5
Dzięki Smile

Lukee - powierzchnię z odsłoniętym aluminium chciałem wzbogacić półprzezroczystą warstwą aluminiowej farby. Tak więc potraktowałem nią wszystkie "zdrapane" powierzchnie, w tym i śmigło. Przy okazji też retuszowałem nieszczęsne połączenie skrzydło-kadłub.

Ciekawostka, na którą uwagę zwrócił TRH na PIWKU. Na powyższych zdjęciach łączenie segmentów za kokpitem sprawia wrażenie szpary. Istotnie, w górnej części nie wyszło mi zbyt dobrze, ale nie wiem skąd wrażenie na całej długości:
[Obrazek: th_modkihate-14_zpsty4tvixo.jpg] [Obrazek: th_modkihate-13_zpssie8kgkk.jpg]

Może jeszcze uda mi się tą górną część poprawić.

Na koniec jeszcze foto ze starszym modelem, Ki-44:
[Obrazek: th_modkihate-15_zpsiny0isdo.jpg]

--
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#6
Fajny samolot, do tego brudzenie nieźle zrobione, mi się podoba.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  (G) Nakajima KI-84 Hayate (Frank) seb545 9 6,307 03-06-2013, 08:45
Ostatni post: seb545

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości