Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Nakajima B5N2 Kate z MM
#1
Witam ja mojej pierwszej relacji z budowy samolotu Nakajima B5N2 kate na forum Papermodels.pl.Do relacji zachęcił mnie Merkava za co mu bardzo dziekuje.Co do fot.Kabina nie jest aż taka tragiczna jak na fotach.W rzeczywistości jest lepiej.postaram sie zrobić oszklenie gdzie sie tylko da.dlatego w przedziale celowniczego jest dziura,a była namalowana szyba.A teraz foty


[Obrazek: obraz075mj9.th.jpg]

[Obrazek: obraz077sx5.th.jpg]

[Obrazek: obraz078ma8.th.jpg]

[Obrazek: obraz079yq1.th.jpg]


Wiem ze nie jest idealnie ale bede sie bardziej starał.Pozatym i tak jak bede oklejał kadłub to prawie nic nie bedzie widac.A teraz do was pytanie,modelarze.Mam do wyboru wersje z torpedą i z bombą.Co wybrać?Bombę czy torpede?

Pozdrawiam Adam
Odpowiedz
#2
Witam na forum Confusedmile: .
Jedna mała uwaga. Jeśli chcesz uzyskać estetyczne łączenie powierzchni poszycia, to przykładaj trochę większą uwagę do wycinania wręg. Można je lekko wygładzić np papierem ściernym ok. 200 po wstępnym zagruntowaniu powierzchni klejem BCG. Papieru mocno nie dociskaj, najlepiej naklej go sobie na patyczek od lodów i potem delikatnie wyrównaj powierzchnie. Jak przesadzisz to wręga zrobi sie za mała.
Odpowiedz
#3
Witam was prace nad modelem cały czas trwają.Foty bedą później.Piterski-co do wreg to użyłem za grubego papieru ściernego i nie zagruntowalem tego klejem,za co przepraszam.Dzięki za rady.A wracając do możliwości cieżkiego uzbrojenia to wybrałem torpede bo mało jest samolotów z podwieszaną torpedą.

Pozdrawiam Adam
Odpowiedz
#4
Witam jeszcze raz.Teraz foty.

[Obrazek: obraz080ru7.th.jpg]

[Obrazek: obraz082cl3.th.jpg]

[Obrazek: obraz083ep2.th.jpg]

[Obrazek: obraz084kj6.th.jpg]

Na dziś to wszystko.Skończylem wcześnie,bo rodzice mi kazali.Mówią ze to przez klej polimerowy kaszle :mil1: .Po prostu jestem trochę podziębiony.Nie wiem dlaczego rodzice znajdują preteksty żebym zmienił klej
Odpowiedz
#5
Cytat:znajdują preteksty żebym zmienił klej
Zmień na Budapren to od razu wrócą do polimerowego :mrgreen:
A tak poważniej to zacznij próby z BCG sporo rzeczy możesz kleić nim i będzie mniej szumu o to sklejanie.
Odpowiedz
#6
Piterski-juz sie rodzice odczepili :mrgreen: .probowałem już BCG,ale strasznie dużo części mi fałdował.Postaram się żeby foty były dziś wieczorem,ale nic nie obiecuje.

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#7
Cytat:probowałem już BCG,ale strasznie dużo części mi fałdował
To jest bardzo dobry klei ale nie wszędzie jest sens go stosować. Ja bardzo dużo na ten temat przeczytałem w relacjach Wujka Andrzeja i ZbyszkaS na Kartonworku.
Odpowiedz
#8
Witam po długiej przerwie.o to co zrobilem od ostatniego wpisu.


[Obrazek: obraz087nx5.th.jpg]

[Obrazek: obraz089sx6.th.jpg]

[Obrazek: obraz091iu9.th.jpg]


A teraz co do modelu.Na zdjeciach widać ubrudzenia farbą.Nie jest to tak widoczne w realu.To nie zmienia faktu ze nie jestem z siebie zadowolony.Poszycie było o 3 mm za krotkie.troche ufajdany jest klejem,ale łatwo to usunać.Model narzie średnio mi wychodzi,Ale sie nie poddam jak Merkava.

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#9
Cytat:Model narzie średnio mi wychodzi,Ale sie nie poddam jak Merkava.
I tego Ci życzę, wytrwałości do końca Confusedmile: .

Mam zaś jeszcze jedno pytanie czemu pozostawiałeś szpary na łączeniu segmentów poszycia, dlaczego nie są zsunięte, co było tego przyczyną?
Odpowiedz
#10
Piterski, ostatnie poszycie jest zsunięte,bo musiałem je zdejmowac,bo wręga E była krzywo przyklejona.a szpary zostawilem,bo za bardzo nie wiem czym to zrobic


Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#11
Cytat:Piterski, ostatnie poszycie jest zsunięte,bo musiałem je zdejmowac,bo wręga E była krzywo przyklejona.a szpary zostawilem,bo za bardzo nie wiem czym to zrobic
Mi chodzi o te szpary na obu wręgach z dźwigarami dla skrzydeł. Nie wiem jak to kleiłeś domyślać się mogę, że na sklejone już wręgi wsuwałeś poszycie jeśli nie chciało Ci się zejść na sucho przed klejeniem należało by ustalić przyczynę i ją usunąć. Teraz to już z tym nic nie rób wyciągniesz wnioski przy kolejnych segmentach.
Odpowiedz
#12
Nie wiem dlaczego jest aż tak duża szpara,ale nie będzie ich widać,gdy wkleję skrzydła.A poszycia nie wsuwałem na siłe,tylko normalnie okleiłem.

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#13
Cytat:A poszycia nie wsuwałem na siłe,tylko normalnie okleiłem.
To w takim razie wynikło to jak przypuszczam z tego iż po wstępnej przymiarce nie pogłębiłeś wgłębień na dźwigary skrzydła.
Pamiętaj o zasadzie "trzy razy przymierz a raz sklej" i nie załamuj się jak i tak coś nie wyjdzie :wink: Z czasem nabiera się coraz większej wprawy grunt by sobie nie odpuszczać i nie brać taryfy ulgowej. Powodzenia w dalszej budowie Confusedmile:
Odpowiedz
#14
Dzisiaj doszły 2 segmenty.1 z przodu i 1 z tyłu

[Obrazek: obraz093ry9.th.jpg]

[Obrazek: obraz095je5.th.jpg]

Niestety musze was zmartwić.Narazie zawieszam prace nad Kate,ale nie martwcie się.niebawem do niego wrócę.po prostu nie potrafie sklejać 1 modelu na raz.Żeby nie było ze sie obijam JUTRO STARTUJE RELACJA Z BUDOWY JAKA-3 Z MODELIKA :grin:
Odpowiedz
#15
Cytat:po prostu nie potrafie sklejać 1 modelu na raz
No... żeby się to na tobie nie zemściło.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,030 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,360 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,370 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości