Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] czołg rozpoznawczy Pz.Sp.Wg. II "Luchs"
#1
Pierwszą relację na tym forum czas zacząć :mrgreen: . Jak w temacie model z wydawnictwa WAK, autor opracowania Mariusz Kurzyński, skala 1:25. Do modelu posiadam wręgi i niektóre części wycięte laserowo oraz gotową lufę, co mam nadzieję ułatwi budowę. Model wraz z akcesoriami wygrałem na konkursie w Kruszwicy.
[Obrazek: 565c72fb1ccda56cm.jpg]
Na początek tyle:

[Obrazek: 80cc99f43e70e80cm.jpg][Obrazek: 3d0f2441c7b698c4m.jpg]
Podczas klejenia napotkałem taki błąd:
[Obrazek: 815deb792bebb8e2m.jpg]
Błąd dotyczy tylko zestawu wyciętego laserowo, oryginalny z wycinanki jest OK. Na szczęście jest to wpadka łatwa do poprawienia i nie stanowi żadnego problemu.
ps. alem sie naedytował... :razz:
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#2
Dzięki za relacyjkę, wcale długo nie musieliśmy na nią czekać, no i ku mojej uciesze następny czołg. Zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuję, na razie mamy niewiele, ale serial się rozwinie i będzie zapewne niezłe kino. Powodzenia w budowie.
Czołgista!
Odpowiedz
#3
Rafał - Gdzie się podziewasz już film się zaczął...
Tomek- No byłem kupić popcorn
Rafał - Siadaj koło mnie zająłem Ci miejsce

hehehe a tak na serio to Ciesze się że kolejna relacja pancerna jest na łamach tego forum

Pozdrawiam i kibicuje obok Rafała w pierwszym rzędzie :razz:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#4
Guciu w tej części którą pokazujesz jest jeszcze jeden mały babol, mianowicie te wycięcia, które pokazujesz trzeba dodatkowo w przypadku prawej strony odsunąć od krawędzi, a w przypadku lewej strony przysunąć do krawędzi, wtedy ładnie ci się spasuje pokrywa bez konieczności ściskania szkieletu. Możesz to sprawdzić z oryginalnym elementem z modelu :wink: . Na szczęście to też taka mała drobnostka, którą można poprawić w kilka sekund. A swoją drogą jak dalej idzie Tobie z tym modelem?
Odpowiedz
#5
Sobota bez klejenia to sobota stracona :mrgreen: . Powolutku jadę do przodu:
[Obrazek: 884b04bd187673aem.jpg][Obrazek: e8696ce363de86bam.jpg]
A tak przy okazji to model będzie wykonany w standardzie.
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#6
Dziś niewiele ulepiłem ale wsawiam fotki żeby nie było, że nic nie robie:
[Obrazek: 2c56167a17eb16a6m.jpg][Obrazek: d51e8d33039d2e81m.jpg]
JUtro jak znajdę czas to pokleję i wstawię fotki ale nic nie obiecuję Confusedmile:
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#7
Fajnie to wychodzi. No i siateczka pomysłowo zrobiona. To gotowy element czy z czegos wykombinowałeś ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#8
Siatka pochodzi z firanki :razz: , starej firanki żebyście nie myśleli, że mamuśce z okien zwijam :wink: .
Odpowiedz
#9
To ci powiem że, to wcale nie przypomina firanki PDT_Armataz_01_34
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#10
Mi to bardziej przypomina "Rajkubowe szaleństwo"z bibułką w roli głównej, niż firankę....
Świetny efekt Guciu PDT_Armataz_01_34 a nie miałeś przy okazji jakichś problemów ze sterczącymi "włoskami" z tej firanki? czy to była jakaś taka bardziejsza-nylonowa? :grin:

PS: jak zwykle Tomek z Rafałem pierwsze miejsca pozajmowali (dzięki chłopaki PDT_Armataz_01_34 :roll: ) to ja siadam gdzieś z tyłu i też oglądam :wink:
Odpowiedz
#11
Jaroslav, taka bardziej nylonowa, nie kłaczyła się :grin:.
Odpowiedz
#12
Ostatno udało mi się ulepić... niewiele:
[Obrazek: 248288403bcd0a9dm.jpg][Obrazek: 6b3c5ad5f97529edm.jpg]
pozdrawiam :mrgreen:
Piotr
Odpowiedz
#13
Kilka dni wolnego i ...tyle:
[Obrazek: b9a9dce276fad2fam.jpg][Obrazek: ab5b87fdccbcf95fm.jpg][Obrazek: 2d4d48467176209dm.jpg]
Zdjęcia trochę nieaktualne bo przybyło kilka szczegółów ale to innym razem :wink:
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#14
Fajny modelik Ci wychodzi, na razie bardzo dobrze oby tak dalej, będę podglądał :wink:


POZDRAWIAM !!!
Odpowiedz
#15
Narazie wszysko równo i ładnie sam model w sobie jest chyba dosyć przyjmeny nieprawdaż :?:

Pozdrawiam i czekam na kolejne etapy z budowy :wink:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#16
Cytat:sam model w sobie jest chyba dosyć przyjmeny nieprawdaż
Można tak powiedzieć :mrgreen: ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.
Dzisiaj zabrałem się za układ jezdny, szału nie ma:
[Obrazek: 54cd7be4b5b3da08m.jpg][Obrazek: 887498c1eb3efdd6m.jpg]
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#17
Dzisiaj zabrałem się za układ jezdny, szału nie ma:

Co masz na myśli, opowiadaj bo ma zamiar zrobić ten model.

POZDRAWIAM !!! PITER
Odpowiedz
#18
Piter, nie ma strachu :wink: , miałem na myśli moje wykonanie tych podzespołów. Konkretniej chodzi o klejenie superglutem (bardzo zależy mi na sztywności tych części) a wiadomo, że tu sie poplami, tam trochę białego... :ble: ,ale sie tym aż tak nie przejmuję bo i tak koła to zasłonią :mrgreen: .
Odpowiedz
#19
Postanowiłem, że gąsienice wykonam z pasków, ponieważ moim zdaniem nie wyglądają gorzej niż pojedyncze. Ostatecznie założę je na model tak aby można je było później zdjąć i założyć gąsienice z pojedynczych ogniw (oczywiście jeśli będę miał motywacje je wykonać Smile ). MOże leniewy jestem, nie wiem ale też młody i jeszcze się w życiu nakleję. Nie od razu Rzym zbudowano :razz: .Jeszcze jedno kółeczko:
[Obrazek: 1bc2e199b0ac0f54m.jpg][Obrazek: 1eab353d9c66d659m.jpg][Obrazek: a9a2b8972001ff3em.jpg]
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#20
Bardzo ładnie wychodzi modelik, kółeczko prezentuje się super. Różnica tych gąsek tkwi głównie w tym że widać łączenia ogniw, to że są to pojedyncze elementy. Także zauważalne jest to napewno na pierwszy rzut oka. Wybrałeś paski i dobrze, ja również uważam że model z bardzo dobrze wykonanymi paskami wygląda przyzwoicie. A więc powodzonka w dalszej budowie, pozdro.
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Dzięki Rafale za zrozumienie :mrgreen: , a teraz do rzeczy. Dzisiaj skleiłem tylko kółko zewnętrzne (bardziej łaciate :razz: ) ale zauważyłem pewien błąd dotyczący zestawu części wycinanych laserowo. Mianowicie część 125b ma wygląd pierścienia a laserówka to zwykły krążek bez żadnych otworów :neutral: .Tragedii nie ma ale błąd jest. Może zdjęcie wyłumaczy więcej:
[Obrazek: 38f52ea9edca7ce1m.jpg][Obrazek: 8658f53454404446m.jpg]
Samego modelu błąd nie dotyczy!
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
#22
Tyle zrobiłem dzisiaj:
[Obrazek: 78944677bd210405m.jpg][Obrazek: 30b21eef2e032ccfm.jpg]
miałem wątpiliwości co do części nr.64 a konkretnie do jej kształtu. Zrobiłem tak jak na zdjęciu, czy dobrze -nie wiem. W następnej odsłonie zamierzam pokazać trochę wiecej :mrgreen: .
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#23
Piotrze wydaje mi się że tam żadnego błędu nie ma jeśli chodzi o część 125b. Na arkuszu wycinanki są takie same pełne krążki jak i w laserach. Natomiast pierścienie z wycinanki które już posiadają kolor to zupełnie inne elementy, tylko mają takie samo oznaczenie czyli 125b. Na pewno części które mają nadruk w wycinance nie będą robione jako lasery, tak mi się wydaje bynajmniej. Nie mam jeszcze modelu tego czołgu więc nie mogę zajrzeć do opracowania. Detale które pokazałeś w ostatniej aktualizacji wyglądają bardzo ładnie, oby tak do końca, pozdro.
Czołgista!
Odpowiedz
#24
Zgoda, krążki są :mrgreen: i to pełne ale treba wyciąć otwór a to jest jak dla mnie trudniejsze niż wycięcie od strony zewnętrznej. Sądzę, że zestaw wycinany laserowo jest właśnie po to aby ułatwic wycinanie otworów w tak grubych częściach bo sam krążek po linii zewnętrznej jeszcze umiem wyciąć :grin: . Z resztą ta kwestia to nie jest taki znów problem, poprostu więcej zrobię sam i chyba na dobre mi to wyjdzie.
Jeśli chodzi o detale z ostatnich zdjęś to muszę przyznać, że nie miałem żadnych problemów. Jak narazie sam model jest doskonale opracowany i przyjemny w budowie. Najgorzej wygląda retusz, troszkę za jasny ale w realu jest trochę lepiej. Za późno już na jego zmianę więc tak będzie do końca.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#25
Oto stan prac nad modelem na dzień dzisiejszy :mrgreen: :
[Obrazek: 8e10d0c704c94aa0m.jpg][Obrazek: 1cfc8e9027eb950fm.jpg]
pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r. Tommy T.B. 31 11,025 20-01-2023, 02:04
Ostatni post: Tommy T.B.
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,157 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,055 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,037 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,611 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,699 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [R] Radziecki czołg lekki T-60 1:25 (Modelik 21/2011) swicaa 1 2,884 10-11-2020, 08:11
Ostatni post: swicaa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości