Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[P] folia aluminiowa
#1
Witam szanowne grono!!

Moi drodzy mam pytanie odnośnie kleju jaki mogę użyć do przyklejenia folii aluminiowej do papieru? Na warsztacie posiadam wikol, 2 rodzaje butaprenu, klej polimerowy (uniwersalny) dragona, BCG i cyjanoakrylowy. Ten ostatni z pewnością odpada.
Czy muszę zaopatrzyć się w jakiś klej, czy któryś z wymienionych się nada?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Mateusz
Odpowiedz
#2
Ja swego czasu używałem butaprenu do takich zabiegów, ale to były stosunkowo małe elementy (lustra reflektorów, lusterka itp.)
Najważniejsze, aby klej był świeży, abyś miał czas na manewrowanie elementem.
Odpowiedz
#3
Nie znam się, ale się wypowiem.
Polimer. tym bym kleił z powyższych wymienionych. Budaśa nie lubie bo cuchnie i w niczym nie jest lepszy od poli: ]
Ważne co dokładnie chcesz zrobić, bo do małych rzeczy owszem nie ma wiekszego znaczenia, ale już do większej powierzchni, w szczególności jeśli chcesz zachować gładkość to raczej szukałbym czegoś w sprayu. aby mieć pewność że powłoka kleju będzie cienka i równo rozłożona.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#4
Nie miałem osobiście okazji korzystać z tego kleju do przyklejania folii metalicznych ale wiem, że został wyprodukowany z myślą o właśnie takim zastosowaniu. Poszukaj specyfiku o nazwie Micro Metal Foil Adhesive z firmy Microscale.
Odpowiedz
#5
Witam,

planuję okleić cały kadłub samolotu folią, tą błyszczącą stroną folii do wewnątrz. 
Właśnie chodzi o to, żeby powierzchnia, jak już Karaś wspomniał była gładka bez "zmarszczek" 

Trzeba będzie popróbować Tongue

Dziękuję za podpowiedzi, zobaczę co się da zrobić z tego co mam i zakupię klej w sprayu i też obczaję. Tongue

pozdrawiam
Mateusz
Odpowiedz
#6
Przeczytałem tytuł tego tematu jako "[R] folia aluminiowa" i tak myślałem, że z czego to już ludzie nie wymyślą robić relacji Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości